Такси в София

  • 1 842
  • 8
  •   1
Отговори
  • Русе
  • Мнения: 679
Привет, група! Имам нужда от съвет относно такситат в София. Ще летя от София с пълет в 6,15 часа, което предполага да съм на летището към 4,30-5,00 часа, а видях, че първото Метро е в 5,00 часа, което не ме устойва. Остава опицята такси и питането ми е коя таксиметрова фирма да ползвам, колко по-рано трябва да се обадя и ще бъда благодарна ако ме ориентирате колко доло-горе ще трябва да платя от Студентски град до летището. Благодаря предварително!

# 1
  • София
  • Мнения: 28 571
Yellow. Инсталирай си апликацията им на телефона и като вкараш начална и крайна точка, ще ти даде маршрут и цена. Можеш да ги поръчаш предварително от апликацията с точен час. Точна така направих последния път за летището – от предишната вечер поръчах за следващата сутрин, трябва да изчакаш малко да ти потвърдят поръчката, ще получиш снимка на шофьора и точната цена. Това всичко е през апликацията. Бях поръчала за 5 сутринта, бяха пред нас няколко минути по-рано. И друг път съм ги ползвала – коректни са.

П.П. Може да се плати предварително с карта, но не съм го правила.

Последна редакция: ср, 03 май 2023, 19:03 от milenaka

# 2
  • Мнения: X
И аз съм +1 за Йелоу. Всичко е описано вече от Миленака.

# 3
  • София
  • Мнения: 22 948
Много полезна информация, не знаех, че имат апликация. По телефона досега нито един път не са успявали да ми осигурят такси.

# 4
  • София
  • Мнения: 13 153
И аз ползвам Йелоу. Не ползвам апликацията. За ранни полети поръчвам от предната вечер. Уговаряме се за час (адресът го имат, защото ползваме често), номер на колата и име на шофьора. Предупреждавам ги, когато нося повече багаж. Казват ми и цената.
Винаги са коректни.

# 5
  • Мнения: X
Много полезна информация, не знаех, че имат апликация. По телефона досега нито един път не са успявали да ми осигурят такси.

С апликацията никога не съм имала проблем, винаги са ми пращали кола. Още повече, че се пропуска комуникация с диспечърките и е доста по-лесно. Ако не се намериш с шофьора, можеш директно да му звъннеш.

# 6
  • София
  • Мнения: 16 036
https://91263.bg/ 
9-12-63 - ММ държи да ползва само тях. А е бивш собственик на такси. Дали апликация, дали диспечерки - все зависи колко шофьори са излезли да дремят през нощта. Ако няма  на близо кола, няма да дойде. Точно малките часове . 02 - 04.30 са най-мъртви, повечето шофьори се прибират да починат. Хубаво е да се поръча от вечерта и пак няма гаранции.
И ориентировъчна цена Дианабад/до Студентски/ - Т2 през деня 16 лв, дадох му 20. Според ММ за нощна си приготви 30 лв.
Авторката, ако няма да си при близки в Ст. град те съветвам да си вземеш хотел около летището. Правят и трансфер то терминалите.

# 7
  • Русе
  • Мнения: 679
Благодаря на всички за изчерпателните отговори!

# 8
  • София
  • Мнения: 480
https://91263.bg/ 
9-12-63 - ММ държи да ползва само тях. А е бивш собственик на такси. Дали апликация, дали диспечерки - все зависи колко шофьори са излезли да дремят през нощта. Ако няма  на близо кола, няма да дойде. Точно малките часове . 02 - 04.30 са най-мъртви, повечето шофьори се прибират да починат. Хубаво е да се поръча от вечерта и пак няма гаранции.
И ориентировъчна цена Дианабад/до Студентски/ - Т2 през деня 16 лв, дадох му 20. Според ММ за нощна си приготви 30 лв.
Авторката, ако няма да си при близки в Ст. град те съветвам да си вземеш хотел около летището. Правят и трансфер то терминалите.


Разбирам го. Там няма от ръждивите

Общи условия

Активация на акаунт