Евровизия (Тема 26) Rotterdam

  • 28 123
  • 729
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 10 991
Гледах 5 вечери фестивала в Санремо (по 5 часа на ден, от 21.45 почти до 03.00 ч.), имаше и доста по-добри песни от тази дето спечели, но имаше и ужасни.
Ето мигът на обявяването на победителя и награждаването
https://www.raiplay.it/video/2021/03/Sanremo-2021-quinta-Serata- … 2469a7149342.html
 И студийната версия на "Манескин" - Zitti e buoni

# 376
  • Мнения: 27 508
Със сигурност е имало и по-лоши песни...Фактът, че разбирам какво пеят не ми помага (на този етап поне) да харесвам песента. И ММ не харесва песента която са избрали в страната му. Но явно при букмейкърите странните облекла и гримираните мъже се харесват, защото Италия най-накрая мръдна от седмото място. Simple Smile

# 377
  • DE
  • Мнения: 9 068
На мен ми е поносима италианската, може да се слуша. Вероятно ще е в топ 10. Ще имат интересна визия Grin

# 378
  • Мнения: 513
Харесва ми италианската. Нещо по-различно от типичните Сан Ремо песни. И текстът е интересен, за който го разбира. И двете рок метъл песни са приятна изненада тази година.

Австралийската е по-зле и от миналата година. Не можах да я изтрая до края.

# 379
  • Мнения: 10 991
В Санремо мноого отдавна са разчупили модела и поне от 15 години има песни от всички стилове, рап, рок, електроника, изгъзици всякакви. Напевните песни са много под 50%. Не е като през 20 век

# 380
  • Мнения: 27 508
Финландската песен ми харесва (при това доста, въпреки че като цяло не слушам такъв стил), италианската не...че даже втория и третия път ми бе по-неприятна.
За австралийската песен казват, че след няколко слушания започвала да се възприема и харесва. Simple Smile Аз не съм успяла да я чуя цялата все още (официален клип имам предвид, гледах някакво изпълнение на живо).

# 381
  • Radnevo
  • Мнения: 221
Естонецът ми хареса в нормалността си, не знам дали ще бъде оценен, но след финландската и нашите, това е единственото, което ми хареса, изслушах докрай, дори си пуснах и изпълнението на живо,

Последна редакция: нд, 07 мар 2021, 23:22 от sanian

# 382
  • Мнения: 513
Датската и португалската песни са мега скучновати. Никакъв шанс.

Румънката можела да пее добре и на живо

# 383
  • Мнения: 27 508
Виктория е заснела клип към избраната песен за Евровизия Simple Smile
https://m.facebook.com/photo.php?fbid=278102700343316&id=100 … 273&source=48
Изглежда многообещаващо. Heart Eyes Явно избраната песен няма да е Ugly cry...
Доколкото разбирам, това е руската песен?! Ха ха... Laughing
https://m.youtube.com/watch?v=dBgm_d61K7E

Последна редакция: пн, 08 мар 2021, 21:12 от dolce miele

# 384
  • Мнения: 1 796
Честно казано, на мен Ugly cry най ми е на сърце. Дано поне е imaginary friend...

# 385
  • Мнения: 10 991
Ама стига с тази Виктория. 40 песни се състезават тази година. (Армения се отказа преди няколко дни)

# 386
  • Radnevo
  • Мнения: 221
Е, някой сме тук предимно заради нея. Аз се надявах и на хубава музика, но уви, чух всичко излязло досега и повечето дори не си заслужават изслушването до край, поне за мен.

# 387
  • Мнения: 27 508
На същото мнение съм. Не са много хубавите песни тази година- поне от тези които са известни досега.
Скрит текст:
На мен ми се струва даже много логично да се обсъждат най-много песните от първите места при букмейкърите- все пак, не са там случайно. Въпреки че не всяка песен се харесва на всеки...например, някои песни които ми харесват, изобщо не са в топ 10-20.
За Армения писах вече. Ако някой се вълнува от други песни- да пише. Нали затова е темата Simple Smile

# 388
  • Мнения: 10 991
Е, някой сме тук предимно заради нея.

Това е конкурс, в който участват МНОГО държави. Не е тема за българската песен. Аз следя този конкурс от 1995 още далеееч преди България да се сети да участва. Гледах го всяка година по TVE.  И дори и след като България се присъедини, не ми е била критерий българската песен за нещо качествено. Обикновено е абсолютна излагация, с изключение на Поли Генова и Кристиан Костов. Всяка година е имало мнооого по-хубави песни. Поне по 5-6 тотални хита излизат на година.  Виктория не ми е никакъв критерий... минава и заминава. Конкурсът ще бъде и пребъде ... и без тази флегма, имитираща Били Айлиш и говореща на диалект

# 389
  • Мнения: 27 508
Е, всеки е свободен да коментира която песен си иска. Да заповяда и да коментира.
Скрит текст:
Конкурсът го има и ще го има без която и да е от песните, включително и хитовите. Конкурсът ще го има и без тази тема- очевидно (не блести с особена активност). На който не му е интересно, просто да не чете за Виктория. Но пък, ако някой иска, спокойно може да си отвори тема "Колко мразя/не харесвам Виктория/флегматичното пеене и т. н." и там да си коментира на воля...
Аз лично се старая да не използвам обидни квалификации- дори и когато дадена песен/изпълнител не ми харесват. И не, песните на Виктория не ми харесват, само защото е "нашият представител". Съответно, не харесвам исландците, нито пък италианците и от девет кладенеца вода да ми носят и да обясняват колко са топ- няма да ми захаресат. Но няма и да тръгна да "плюя" по тях. Още по-малко пък ще тръгна да споделям колко ми е писнало някой друг да пише за тях (или който и да е друг от участниците в конкурса). Всеки тук би трябвало да е свободен да изрази мнението и предпочитанията си- без проблем. Наясно съм, че няма да сме на едно мнение с всички, няма да имаме едни и същи симпатии към песен или изпълнител, но ще призова за повече толерантност!
 

Последна редакция: ср, 10 мар 2021, 00:07 от dolce miele

Общи условия

Активация на акаунт