Любители на кучета - 102

  • 23 398
  • 782
  •   1
Отговори
# 510
  • под тепетата
  • Мнения: 9 470
Аз писах! Веднага се засрамвам в ъгъла! Обвиних диването, а съм забравила таз подробност.
Айде, чакаме кучо и сняг Simple Smile

# 511
  • Мнения: 1 804
Този барбарон казаха, че Дядо Коледа го е донесъл на кака, но като гледам, ми е съвсем точен. Обмислям да го препикая, за да бъде само мой




Последна редакция: пт, 20 мар 2020, 17:21 от pip4i

# 512
  • Бургас
  • Мнения: 6 199
Препикавай го бързо, няма кво да го мислиш...

# 513
  • Пловдив
  • Мнения: 2 420
Здравейте
От три седмици осиновихме мъжко кученце, порода "дизайнерска". Вече е на 3 мес. и 1 седмица.Казва се Саске (герой от анимето Наруто). Освен това имаме и котка, Томас, мъжка на 9 години, кастрирана.



Много е мил, през повечето време слуша. Не съм гледала и възпитавала малки кученца. Преди години имахме коли, но го взехме голямо с навици, послушание.
Имаме следните неудобства:
Проблем 1. Надявах се на по миролюбиво съжителство на двете момчета. През деня са в различни стаи. Когато си прибера котето стои по вторите етажи и не слиза, на прибежки тича, в повечето случаи кучето го гони. Когато застанат муцуна срещу муцуна Томас съска и показва карате умения. Веднъж вече го удра. Храня ги отделно, опитвам се да ги събирам в миролюбиви моменти, но без успех. Приемам всякакви съвети за мирно съжителство.

Проблем 2. Кучето има огромен интерес съм котешката тоалетна. Веднъж се опита да изяде едно "ако", редовно дъвче силиконите гранулки от тоалетната. Разбира от не, но види ли ми гърба и веднага си е заврял муцуната.

Проблем 3. За 3 седмици го научихме даизпълнява следните команди: са сяда, да дава двете лапи, да ляга, да носи предмети. Награждавам го постоянно. Но не иска да слуша за важните неща - гризе чорапи, чехли, мебели, стени... Знае, че не трябва, но обърна ли се с гръб и е захапал нещо. Като падар викам - не, това, не онова. Хвана ли го да гризе нещо, което не трябва - пуска го и почва да си гризе играчките. Или пък сяда и почва да дава лапи... без да съм го карала. Как се изкоренява това непослушание?
По принцип като го хвана на място го хващам за кожата на врата и го разклащам с не не. Така наказвам в момента. Трябва ли да съм по строга?

Благодаря!

# 514
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Добре дошли сте със Саске, много е сладичък. Hug Heart

# 515
  • София
  • Мнения: 9 850
Когато го хванете в беля, е достатъчно строго НЕ, без физически контакт. Иначе ще свързва ръката ви с хващането и разклащането, а не с милувки и награди. Още е малък, с времето ще се научи. Извеждате ли го навън вече? Когато почнете, ще хаби енергия там и вкъщи няма да прави толкова бели. Старайте се да го уморите с игри (гонене на топка например), но съобразявайте с възрастта на кученцето. Да ви е жив и здрав!
Да пусна спомен от фейсбук - Балу преди 4 години (Боже, как лети времето)

# 516
  • Мнения: 2 266
Боже,какъв красавец е този Балу.Да ви е жив и здрав.

# 517
  • Пловдив
  • Мнения: 2 420
Здравейте
ето снимка от тази сутрин. Извеждам го само на терасата, за да види света от горе.


Няма да излизаме поне още месец, заради ваксините.
Малко ми е трудно да се ориентирам в правилното възпитание - чета разнообразни мнения и подходи. Ясно, че индивидуалният подход в зависимост от кученцето е най-правилен.
Единствено ме е страх да не го "изпусна".
Добре, че го взехме преди кризата, че успях да накупя играчки, пелени за чишкане, кашка и т.н спокойно.

Друг основен въпрос е каква храна купувате? От къде. За котката е по-лесно, но тук говорим за доста количества. на 3 мес и 7,5 кг. Лекарят предполага, че ще стане около 20. Майката е ловна, таткото вероятно и той дизайнерски.

# 518
  • Мнения: 10 761
Пазете се от д-р Динков - вет. клиника Джаф и Мър, Хасково. Преди два дни заведох моя котка при него. Исках да пуснем различни кръвни изследвания. Той няма апаратура за кръвни изследвания, ами ги праща в човешка лаборатория Милаб - Хасково. Освен кръвните изследвания, поисках да направим кардиограма и бърз тест 2 в 1 за Fiv/Fevl. Накрая за всичко ми поиска 240 лв. На въпрос "не може ли да ви платя, като станат готови резултатите?" Отговорът беше "е, нали аз трябва да ги платя сега?". Това след като вече са занесени пробите в лабораторията. Викам си ок, може да е обеднял човека. Платих му, даде ми касова бележка. Прибирам се аз и отварям сайта на лабораторията, щото ми се струват много пари, все пак. И какво да видя - ценоразписът на изследванията въобще не е това, което съм платила! При запитване от моя страна защо такава разлика в цената, той ми отговаря, че бил имал договорка с лабораторията, че понеже било кръв на животно, по друг ценоразпис щяли да я изследват. Свързах се моментално с управителя на лабораторията и ми опроверга категорично да имат такива договорки с ветове и че ценоразписа на сайта на лабораторията е актуален и че работят по него. За капак спря да ми вдига телефона и ми написа заплашителен имейл - да не съм се допитвала повече до него, щом не ми харесват цените му и диагнозите му (wtf- до диагноза въобще не се стигна, не знае да тълкува реф. стойностите, които в Милаб са за човек, не за котка). Как, бе, м@ма ти?! Още не съм получила всички резултати от изследванията!!! Уж в понеделник трябва да ми ги прати. От Милаб казват, че не могат да ми дадат линк към резултатите, заради защита на лични данни. В понеделник, ако не ми ги прати, ще го съдя! Бясна съм. Егати мошеника!

# 519
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Ужас! Какви нагляри съществуват. Съжалявам, че се сблъскваш с това... Дано си получи заслуженото.

# 520
  • Мнения: 10 761
Снощи се наложи да обикалям по аптеки, за същата котка. Една кутия лекарство останала в някаква аптека на центъра. Мале, такова нещо не бях виждала - той центъра празен, премигат някакви лампи от уличното осветление, жива душа няма. Само смях на гларуси и чайки се чува. Като някакъв психо филм беше. Отидох пеша до там, че ме е страх да се качвам на такси. По пътя видях едно куче и се замислих. Сега като няма хора по улиците, тия животни какво ядат по улиците??

# 521
  • Мнения: X
Добре дошъл на Саске! Много е сладък! За храна добри марки са Акана, N & D, Хепи Дог, Orijen, Taste of the wild.
Моето куче от няколко месеца е на N & D. Много я харесва и добре му се отразява. От кварталния зоомагазин взимам. Не поръчвам много, 5 кг взимам.

Много ме дразят такива нагляри, много!

Балу е прекрасен! Purple Heart

# 522
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Аз тия дни като излизам, взимам със себе си храна и като срещна куче му оставям.
Надявам се, че има човещина в хората и ще помагат на гладните животинки. Макар, че разни нерваци скокнаха как така можело с кучета да излизаме. Ами да акат вкъщи животните. Grinning Лично на такива бих оставила Ерос да им се изака пред вратата. Joy

Последна редакция: сб, 21 мар 2020, 12:26 от DespicableMe

# 523
  • София
  • Мнения: 9 850
Храна поръчвам онлайн, хубави марки са дали по-горе. По промоции пазарувам предимно, или откъдето е най-евтина в момента избраната марка. Зооплюс, емаг...  Емаг пускат много хубави цени на разни черни петъци, crazy days, но доставката е малко бавна по такива промоции. Купувам само цели, фабрично запечатани чували, защото насипната храна често бива
1/ подменяна с друга, по-евтина и нискокачествена храна
2/ стои много време отворена, изветрява, изсъхва и губи своите вкусови и хранителни качества
Като за начало, вземете малки разфасовки за проба и следете изходния материал. Най-добре ще си покаже кучето какво му понася. Ако ака малко количество, по-малко от входния материал, значи храната му понася. Аз лично избягвам храни с пилешко и пилешки мазнини. Лично мои си съображения, + алергия към пилешко в кучешкото семейно дърво на Балушан.

# 524
  • Мнения: 14 833
С толкова храна,дето се запаси народа,почти сигурна съм,че повечето ще отиде в кошовете. Дано нахранят поне някое бездомниче.
Скоро не сме се показвали:

Последна редакция: сб, 21 мар 2020, 14:31 от Anyyyone

Общи условия

Активация на акаунт