С каква храна храните котката си? - Тема 2

  • 42 793
  • 787
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 329
mariqivanova799, тя по принцип не се очертава капризна. Беше свикнала на Purina Pro Plan с пуешко за котки 1 + и взехме 1 пакетче от 400 г първоначално колкото да сме сигурни, че ще яде при смяната на обстановката, когато я взехме  вкъщи. Междувременно обаче в един зоо магазин ми дадоха за проба oak's farm за подрастващи котенца: https://zoomagazin.eu/bg/kategorii/oak-s-farm-28077/oaks-farm-gr … rast-400-gr-62048

Смесих я с Пюрината - никакъв проблем, яде си. Имам една позната ветеринар, която по стечение на обстоятелствата, е и собственик на зоо магазин. В петък бях при нея да купя бентонит и я поразпитах за малко по-висок клас храни. Препоръча ми N & D prime kitten и ми сипа за проба. Пак ѝ сипах в паничката - и нея я яде. Въобще - досега не е отказвала храна, и пилешко варено крехко яде, накъсано на ситни парченца, консерви... всичко.
Аз обаче имам чувството, че от всички варианти, които оглеждам, мисля че Natural Greatness и Genesis my little farm са най-добри - има посочен най-висок процент прясно месо - не дехидратирано месо, не брашно, а прясно месо. Затова си мисля, че ще са най-добри... А ветеринарката, странно, ми препоръча N&D prime kitten с пилешко: https://zoomagazin.eu/bg/kategorii/n-d-prime-27844/n-d-prime-kit … shti-300-gr-58891

# 586
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Доколкото чувам(по-скоро чета),
N&D е хубава храна.
Когато Хари спре да е на храна за подрастващи котенца,Royal canin kitten,мога да опитам да я сменя пак с някаква уж висок клас...
Ако не иска,ще му купя Роял Канин за мъжка котка,сигурно ще я яде...
Много хора са споделяли,че с Роял Канин котките им нямат проблеми и си доживяват до дълбока старост...
Ама този Уискас как да разкарам,не знам.
Трябва му мокра храна,не близва друга...

# 587
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 269
По-добре Natural Greatness от колкото N&D - това е мое мнение Simple Smile
Благодаря че фокусира вниманието ми върху Oaks Farm Grain Free - ще я разгледам по-добре Simple Smile

Последна редакция: нд, 26 сеп 2021, 14:11 от pvacheva

# 588
  • Мнения: 329
pvacheva, oak's farm не мисля, че е нещо кой знае какво, специално вариантът за подрастващи котенца залага на голямо количество сьомга в състава си, та в частност за мъжкарчета не съм сигурен, че е добър вариант, заради високите нива на фосфор. И в тази връзка, преди бях гледал някъде, че е добре да се следи нивото на сурова пепел в храната - без да съм категоричен, мисля по спомен, че над 8% не е добре. Може ли някой по-запознат да обясни?

mariqivanova799, гледайте да му спрете постепенно Уискаса. Смесете с друга храна и постепенно увеличавайте съотношението на новата спрямо Уискаса, докато не го изключите напълно. Препоръчаха ми Brit Care без зърно и Leonardo като по-бюджетен вариант, но със сравнително добър състав. Пробвайте, ако не сте.

А за Ownat какво ви е мнението?

# 589
  • Мнения: 5 367
Ownat не беше ли с над 20% царевица в състава си? Не знам дали беззърнената им серия се продава в България, но не съм чела подробно състава. Пепелта си беше май високичка (над 9%, ако не се лъжа), та не е подходяща за мъжки котки. Аз съм взимала за кастрирани със 75% животински съставки, но минус на опаковката е, че няма цип за затваряне и си трябва щипка, освен ако не изсипеш цялото съдържание в голяма кутия, защото количеството е 3 килограма. Цената ѝ по мои спомени също си беше соленичка, а и не се намираше лесно, та едва ли ще повторя покупката.
Natural Greatness Wild Instinct и Genesis съдържат в състава си главно пилешко месо, а не на всички котки им понася и трябва да търсят алтернатива. В този аспект Farmina N&D има огромно разнообразие от гранули с различни източници на протеин, различни от пилешко, и тя е по-подходяща за такива случаи. Да, съдържанието на пепел е по-високо, но в серията им с киноа тя е по-ниска.

# 590
  • Мнения: 4 000
Пауча на Brit на моя котарак му подейства разхлабващо и миризливо не бих повторила. За сега давам на Феликс и Роял китен паучове.

# 591
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
И моят е с чувствително стомахче и явно това,което яде,не му пречи,му давам.
И той много се подрискваше...

# 592
  • Мнения: 329
Балкай Бартокомляс, благодаря за полезната информация, която споделяте! Може ли малко разяснения - при Natural Greatness Wild Instinct и Genesis поставят "прясно месо" на първо място в състава си, докато при повечето други марки е изписано "дехидратирано месо", макар и висок % при някои, или "брашно от месо"... Има ли значение дали месото е обозначено като "прясно", "дехидратирано" или "обезкостено" на челно място в състава?

Какво ви е мнението за Pure Life kitten: https://befit.bg/pure-life-kitten-za-malki-kotenca-s-pateshko-i- … rdini-2-kg-810023 и за Carnilove kitten: https://carnilovebg.com/mobile/product/details?Id=26&langId=0

# 593
  • Крайбрежен район
  • Мнения: 2 205
От няколко месеца му купувам тази



Не знам до колко е хубава. На него му харесва, хапва с апетит.

# 594
  • София
  • Мнения: 22 794
В петък купих тази храна за писанка :



Взех 5 различни. Отворих с пиле и октопод, изобщо не хапна от месото. Може би само сосчето да е опитала.
Предната седмица сварих пиле с моркови, обожава го. Само един ден си изяде купичката, след това наблегна на сосчето, месото не поглеждаше.
Мусовете не ги харесва. Дори на Гурме голд. От тях взимам с късчета месо - някои харесва и хапва малко и до тук, други само помирисва. Паучвете спря да яде.
Много е капризна и се чудя какво да й давам. Не може само на гранули да кара.

Последна редакция: пн, 27 сеп 2021, 10:38 от Amiamo

# 595
  • Мнения: 11 548
И нашият хулиган е така. Харесва всякаква суха храна, но е капризен на другата. Имам купена няколко вида храна, която не поглежда. Паучовете горе-долу ги харесва, но консерви и пастет, не. По едно стекче от всички тези храни отлежават в шкафа, а аз продължавам да купувам и да се опитвам да налучкам вкуса му.


В момента му давам тези два вида пауч, единият от които също не му допада Големи претенции. Simple Smile


# 596
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Вчера взех тази суха храна от DM : https://www.dm.de/dein-bestes-trockenfutter-fuer-katzen-adult-re … 058172639685.html и за голяма радост много му се хареса на диването - всичко изяде и ми се кара, че ѝ е свършила. Да видим кога ще реши, че и това вече не го яде.

# 597
  • София
  • Мнения: 22 794
Много добре разбирам, че една и съща храна омръзва, затова се старая да разнообразявам, но много претенции...

# 598
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Много добре разбирам, че една и съща храна омръзва, затова се старая да разнообразявам, но много претенции...

Аз на децата не им придирям толкова, колкото на рунтавата ... то са фасони, то цупене, то мяукане Rolling Eyes

# 599
  • Мнения: 11 548
А аз не помня да съм чела така задълбочено етикетите на храната за нас, както за храната на котето. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт