С каква храна храните котката си? - Тема 2

  • 42 696
  • 787
  •   1
Отговори
# 60
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 246
Какво мислите за този състав:

# 61
  • Мнения: 5 347
Извинявам се за късния отговор - не е зле изобщо. Може би една-две идеи по-нискокачествена от REAL NATURE, но пак става. Черната опаковка е класическата им серия без зърно, има такава за кастрирани без зърно с вкус на риба, но останалите съдържат ориз. Не ми харесват размерите на опаковките - 3 килограма чувал ми е твърде много, 400 грама пакет пък ми е твърде малко, затова и избягвам да ги взимам.
Моите котки вече контролират сами яденето си и не се тъпчат като невидяли. Не знам дали новата храна е спомогнала за това, но Пепуната е отслабнала доста и повръщането намаля значително. Гранулите са по-едри и вече ги дъвчат, а не гълтат.

# 62
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 246
Благодаря! Real nature не ги яде, ама изобщо. Не, че и тези вде с охота, но пак хапва, ще свикне.
Явно, че в тези със зърно слагат някакви пристрастяващи съставки. Той е доста пълен и от магазина казаха, че тези гранули са добре, за стерилизирани котки.

# 63
  • Мнения: 193
Здравейте! След като изчетох цялата предишна тема установих,че неправилно съм хранила котарака си,следвайки съветите на развъдника.Котарака е раса  британска късокосместа,хранен с гранули роял канин за малки котенца за расата и  с мокра  уискас за малки котенца.
Стана на 1 година и в търсене на смяна на храната му се разчетох...дано не съм закъсняла много.Пазарувам от немския зооплюс.
 Моля за съвет относно сухата храна...трябва ли да търся храна за расата или мога и с други да опитам? Спрях се на Wild Freedom от гранулите и от мократа храна ще поръчам пробни пакети от GranataPet,Wild Freedom,catz finefood и Cosma. Благодаря !

# 64
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 263
Ами съветите са да започнете с малки опаковки за да се разбере дали ще ги хареса, защото роял канин е много пристрастяваща храна и в началото да се смесва със старата храна като постепенно се намалява старата в съотношението  Simple Smile
Аз даже за да не свикват с една храна ги храня със смесена постоянно - имам 2 котарака за сега само на 1 година Simple Smile
Скрит текст:
Снимката е от рожденния им ден Simple Smile

# 65
  • Мнения: 193
Ами съветите са да започнете с малки опаковки за да се разбере дали ще ги хареса, защото роял канин е много пристрастяваща храна и в началото да се смесва със старата храна като постепенно се намалява старата в съотношението  Simple Smile
Аз даже за да не свикват с една храна ги храня със смесена постоянно - имам 2 котарака за сега само на 1 година Simple Smile
Скрит текст:
Снимката е от рожденния им ден Simple Smile
Много благодаря! Така и ще направя и ще споделя резултата. Нашият котак е днес рожденик и става на една година...тъкмо го щракнах...и вашите са страхотни сладури!🙂

# 66
  • Мнения: 15 311
Хехе, честити да са ви котачетата. Animal Kissing Cat
Много са сладки. Animal Heart Eyes Cat
Пп Британчето е разкошно. Heart Eyes

# 67
  • Мнения: 5 347
Много хубав котарак имаш. Аз ще се присъединя към препоръката на pvacheva за малките опаковки. Не те съветвам обаче да смесваш храните, особено ако си се насочила към Wild Freedom като суха, защото гранулите са едри и на котьо ще му е по-лесно да отбягва хубавите и да се нахвърля на лошите. Като марка са много добри, нивата на фосфор и магнезий са ниски, а това е особено важно за мъжките котки. Наскоро моите изядоха 6 килограма от Spirit of America и много се харесаха. сега в сряда очаквам още 6 кила от Spirit of Europe. Изборът ти за мокра храна също е много добър, но като цена са малко скъпички. Като по-евтина алтернатива препоръчвам Feringa, в повечето случаи се изяждат. Сухата за съжаление при мен хич не върви, първо се изхвърлих с 13 килограма риба, зорлем ги изядоха, сега се цупят на патицата (4 килограма).

# 68
  • Мнения: 193
Много хубав котарак имаш. Аз ще се присъединя към препоръката на pvacheva за малките опаковки. Не те съветвам обаче да смесваш храните, особено ако си се насочила към Wild Freedom като суха, защото гранулите са едри и на котьо ще му е по-лесно да отбягва хубавите и да се нахвърля на лошите. Като марка са много добри, нивата на фосфор и магнезий са ниски, а това е особено важно за мъжките котки. Наскоро моите изядоха 6 килограма от Spirit of America и много се харесаха. сега в сряда очаквам още 6 кила от Spirit of Europe. Изборът ти за мокра храна също е много добър, но като цена са малко скъпички. Като по-евтина алтернатива препоръчвам Feringa, в повечето случаи се изяждат. Сухата за съжаление при мен хич не върви, първо се изхвърлих с 13 килограма риба, зорлем ги изядоха, сега се цупят на патицата (4 килограма).
Благодаря за съветите! Поръчах пробе пакет 3×400гр Пиле,телешко и сьомга на Wild Freedom и пробни миксове  6×85 или 100гр от GranataPet,Wild Freedom,catz finefood и Cosma мокра храна...да видим какво ще му хареса. Той не яде много, така че разделям едно пакетче от 100гр на 2 дози. До няколко дни трябва да дойде пакета и ще споделя.

# 69
  • Мнения: X
Аз моят британски късокосмест го храня с гранули (давам ги надвечер) Thrive Cat PremiumPlus. Купувам ги от fressnapf.de - в магазините ги няма. Яде между 30 и 45 грама, според зависи дали мократа храна си я изял или не.

Преди това дълги години му давах други, но ту ги ядеше, ту не.

# 70
  • Мнения: 10 595
Аз пък направих две поръчки от Петмол през два дни разстояние и решиха да ми доставят втората поръчка преди първата. Simple Smile

От Зооплюс ме дразни, че трябва да плащам предварително, за това не поръчвам от там.

# 71
  • Мнения: 193
Аз пък направих две поръчки от Петмол през два дни разстояние и решиха да ми доставят втората поръчка преди първата. Simple Smile

От Зооплюс ме дразни, че трябва да плащам предварително, за това не поръчвам от там.
Жалко е,че имат различна политика за различните държави. Има няколко възможности за плащане,а аз при  поръчка избирам плащане със сметка. След получаване на пакета имам 14 дни да преведа парите.

# 72
  • Мнения: 18 950
Различна политика имат зооплюс, вярно е. Не ме дразни плащането предварително, обаче в българския сайт изборът е по-ограничен, промоциите са по-смотани, са се пробута това, което не върви в други държави... И все пак предимно от тях купуваме, тъй като предлагат собствени марки, чието съотношение цена-качество е трудно да се бие.

# 73
  • Мнения: 10 595
Петмол ме загубиха официално като клиент!!! Изпратиха ми отворен чувал с гранули. Няма опция преглед. Докато се усетя куриера офейка. Сега ще им го върна за моя сметка, но най-вероятно ще кажат, че аз съм го отворила. Бясна съм!! Големи глупаци, да си губят така клиентите!!!

За другата поръчка ми били звъняли, че я нямали налична храната. Звъняли на майна си райна! Да ми пишат имейл като не са се свързали с мен по телефона.

# 74
  • Мнения: 18 950
И на нас ни се беше случило веднъж с отворен и после лепен с тиксо чувал от Петмол. Обадихме се, изпратиха куриер, който да вземе чувала и изпратиха нов. След това много пъти сме поръчвали от тях и не е имало проблем. Мъжът ми имаше някакъв златен акаунт ли, не помня вече, за постоянна отстъпка от 5% заради достигната сума от поръчки. Реално вече рядко поръчваме от тях, макар че те най-бързо доставят, защото сме с много животни, и търсим възможно най-ниската цена.

Общи условия

Активация на акаунт