Какъв крем за лице използвате? – 17

  • 70 689
  • 736
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 2 804
На 35 години съм. Като цяло съм с нормална към суха кожа. С фини мимически грижи.  Досега ползвах основно хидратиращи кремове,  но май е време да мина на анти ейдж. Ако някой може да даде съвет. Предпочитам кремовете в аптечната мрежа
Apivita Bee Radiant ми е допадала най-много от аптечните. Само с околоочните от серията не се разбрах.

# 496
  • Мнения: X
Ползвам Buffet и хиалуроновата киселина на The Ordinary, но с кремовете нещо не мога да се разбера напоследък.
Бях си взела дневния крем на Avia, уж за да не рискувам с нещо ново и защото преди 2 години го чувствах добре на кожата си - но сега доста ми мазнее. Като си сложа и ФДТ, за нула време лъсвам.
А днес официално метнах в коша слънцезащитния на Биодерма. Как изобщо може да има такъв нескопосан продукт, се чудя. Миналото лято се изринах от него ужасно. После, мислейки си, че може би не е било от него, пак му дадох шанс - пак пъпки - сърбящи с връхчета. Миналата седмица си казах- давам ти трети шанс. Цръквам си от тубичката и потича една мазна жълта чорба. Цръквам пак - мазна жълта чорба с примеси на бял пресечен крем. Слагам го в хладилника уж да стегне - ми...нйе!
И сега съм в търсене на сносна слънцезащита за лице. Някой ако има предложения, ще се радвам да експериментирам за пореден път.

# 497
  • Мнения: 23 269
С времето кремът се е разделил на течни и твърди съставки.Няма как да стегне, трябвало е просто да се разклати, за да се хомогенизират отново.
Аз пък никога не съм имала проблем с никаква козметика- пъпки и обриви, подпухвания.
Така че проблемът е в чъвствителността на някои кожи.Затова е хубаво да се търси слънцезащита за алергични хора.

# 498
  • Мнения: 1 006
Девойки, имате ли мнение за Скинкод? Четох с търсачката, но мненията са мноооого стари.
Търся нещо хидратиращо, не ми трябва нищо противобръчково.
Заглеждам това:

https://skincode.com/product/24-h-cell-energizer-cream/
 
Както и тази слънцезащита, която не знам дали не се води дневен крем:

https://skincode.com/product/sun-protection-face-lotion-spf-50/

Ако някой сподели впечатления ще съм много благодарна Simple Smile

# 499
  • софия
  • Мнения: 4 180
За противобръчкащо не знам, но за хидратация е много хубав този крем. Аз съм с доста суха кожа и ми се отразява много добре. Много ги харесвам продуктите на Скинкод, особено този крем.

# 500
  • Мнения: 2 606
И аз ще подновя скоро крема си. Преди 20 дни започнах една евтинийка L'Oreal Hydra expert за нормална към смесена кожа. Всъщност не е никак лош, но за смесена кожа може да е малко тежък, защото не е типичния лек хидратант. Идва ми малко мазен в това време и забелязах, че лъсвам и единични запушени пори.
За слънцезащита тази година избрах друг вариант и ще изневеря на Юсерин след 3 години. Купих се прозрачен спрей на Виши, ще го използвам върху грим. Ако не се сработим добре, ще се върна пак на вариант крем-гел.
.

# 501
  • Sofia
  • Мнения: 7 030
Alba rosa, това , което описваш звучи като стар продукт - с изтекъл срок или лошо съхраняван. Тогава се втечнява и прави обриви.

# 502
  • Мнения: 4 626
За против бръчки просто си взимайте хубави хидратиращи кремове, богати на хиалуронова киселина. Друго "противобръчково" е витамин А (ретиноли, ретиноиди). Слънцезащитата е много важна, защото слънчевите лъжи застаряват кожата. Това са 3-те най-ефективни стъпки за поддържане на хубава и млада кожа. Всичко останало са маркетингови трикове и глупости.

# 503
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 570

А днес официално метнах в коша слънцезащитния на Биодерма. Как изобщо може да има такъв нескопосан продукт, се чудя. Миналото лято се изринах от него ужасно. После, мислейки си, че може би не е било от него, пак му дадох шанс - пак пъпки - сърбящи с връхчета. Миналата седмица си казах- давам ти трети шанс. Цръквам си от тубичката и потича една мазна жълта чорба. Цръквам пак - мазна жълта чорба с примеси на бял пресечен крем. Слагам го в хладилника уж да стегне - ми...нйе!
И сега съм в търсене на сносна слънцезащита за лице. Някой ако има предложения, ще се радвам да експериментирам за пореден път.

Кремовете на Биодерма имат срок на годност 6 месеца след отварянето.Където и да го приберете няма значение.
Моите предложения за слънцезащита са:
Нукс флуид 50 фактор, SVR блър, Авен би -протект или анти-ейдж/в зависимост какво търсите/, текстурите на Юсерин също са много приятни, Галеник също, но там е за кожа, която не е склонна да прави реакции/същото е и за Нукс/, Естедерм също.

Девойки, имате ли мнение за Скинкод? Четох с търсачката, но мненията са мноооого стари.
Търся нещо хидратиращо, не ми трябва нищо противобръчково.
Заглеждам това:

https://skincode.com/product/24-h-cell-energizer-cream/
 
Както и тази слънцезащита, която не знам дали не се води дневен крем:

https://skincode.com/product/sun-protection-face-lotion-spf-50/

Ако някой сподели впечатления ще съм много благодарна Simple Smile

Любимият ми Скинкод, каквото и да кажа ще е малко да тях-швейцарска работа, не са тествани върху животни, приятни текстури и луксозни опаковки.
Всичко им е добро.

24 часовият крем е уникален, крема за шия и деколте ми е най-любим, 18 години му е търсена съставката,  която да отговаря като структурата на кожата на шията и деколтето.

Тази вечер отварям нов околоочен естедерм, като добия впечатления ще пиша.

# 504
  • Мнения: 3 640
Включвам се и аз Blush Използвам eucerin aqua porin active 25 spf и съм много доволна. Кожата ми е смесена и склонна към зачервяваня, но не и към образуване на пъпки и черни точки. Имам пъпка сигурно един път на 3 месеца..
Главното, което тръся в "моя" крем за лице е да хидратира кожата добре без да омазнява и да става като основа за фдт/сс крем.
От крема ми остава още малко и се чудя какво да взема. Вие какво бихте препоръчали? Градска защита за под грим и хидратация искам. Blush

# 505
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 570

Главното, което тръся в "моя" крем за лице е да хидратира кожата добре без да омазнява и да става като основа за фдт/сс крем.
От крема ми остава още малко и се чудя какво да взема. Вие какво бихте препоръчали? Градска защита за под грим и хидратация искам. Blush

Струва ми се, че ще е подходящ хидрабио на Биодерма с фактор. Той е лек крем, хидратира добре и има едни хубави пигменти, които озаряват кожата.
Нукс Продижо буст също, но няма фактор. Уриажите също, Авен може да се погледне, хидратиращата серия, която се предлага в две текстури и има фактор.

# 506
  • Мнения: 3 640

Главното, което тръся в "моя" крем за лице е да хидратира кожата добре без да омазнява и да става като основа за фдт/сс крем.
От крема ми остава още малко и се чудя какво да взема. Вие какво бихте препоръчали? Градска защита за под грим и хидратация искам. Blush

Струва ми се, че ще е подходящ хидрабио на Биодерма с фактор. Той е лек крем, хидратира добре и има едни хубави пигменти, които озаряват кожата.
Нукс Продижо буст също, но няма фактор. Уриажите също, Авен може да се погледне, хидратиращата серия, която се предлага в две текстури и има фактор.
Точно към този на биодерма се бях насочила! Ползвам версията без фактор и много ми допада. Благодаря! Flowers Hibiscus

# 507
  • Мнения: X
Благодаря за информацията, siska79 Simple Smile

Разгледах и се спрях на Avene B-protect. Трябва да го получа след няколко дни и ще пробвам. От описанието си представям да има и свойство на ББ-крем или за изравняване на тена, което няма да е никак зле. Че при мен като се натрупат всички слоеве серуми, крем и фдт, много бързо лъсвам.

# 508
  • Някъде там
  • Мнения: 4 872
В момента използвам Nuxe Аквабела и слънцезащитен би протект на Авен.
Искам да попитам нещо ,тези серуми хубави ли са ?
Искам до си взема серум  понеже съм с комбинирана кожа се чудя кой от двата.Спряла  на на тези,но приемам
 предложения и за други серуми като сумата която мога да отделя е не повече от 200 лева .

# 509
  • Мнения: 2 804
Искрица, погледни също серумите на ЕЛ, Кларанс и Ланком. Те в момента все още са и с 20% намаление онлайн и за разликата в цената ще си купиш и крем Simple Smile.
Advanced Night Repair Synchronized Recovery Complex II на ЕЛ e сравнително универсален серум, който търпи почти всякакъв крем отгоре. Advanced Genifique на Ланком е сходен. Plant Gold серума на Кларанс купих последно, но не съм пробвала и не мога да дам мнение още. Заради олиото от синя оридея е възможно да лъщи при комбинирана кожа.
Аз гледам да внимавам какви съставки съчетавам и затова ми е по-лесно с продукти от серия. Мед - метала или цинк не се комбинират с вит. С, например и т.н.

Иначе, Диорските и на мен са ми в списъка с бъдещи покупки и отзиви за тях ще ми бъдат интересни.

Общи условия

Активация на акаунт