Болна и Дебела

  • 2 996
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 35
Благодаря! Майка ми се навива да ходи на доктор, но трябва някой да я мотивира да спазва нещата, затова ще говорим много с нея и да я поизплашим си е вариант! В понеделник ще прави изследванията и ще и запиша час при ендокринолог! След като назначим адекватно лечение ще и променим със сестра ми и хеанителния режим! Благодаря ви!

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 26 417
С какво се храни,яде ли много тестено?

# 17
  • Мнения: 427
Моята майка е много подобен типаж. Тя по принцип не обича да се движи, камо ли да спортува. И тя е влезнала в един омагьосан кръг - пуши много, води заседнал живот, не се ограничаваа с храна. Когато се опитва да се движи повече, се задъхва много и се отказва. 
Преди години си взе куче и отслабна 10-15 килограма. Това според мен е много удачен вариант, защото с кучето човек ще-неще излиза по 2 пъти на ден. Майка ми освен с килограмите имаше проблем и с депресията - като се пенсионира и беше много трудно да свикне, че няма ежедневно общуване с много хора. Това също се промени благодарение на кучето. Повечето кукари са общителни, срещна много нови хора, заформи си компания, с която се разхождат заедно.
Откакто кучето и почина, уви си върна всичките килограми и отгоре. Разви астма от цигарите, но продължава да пуши. Улеждавам я да си вземе друго куче, засега без резултат.

# 18
  • Мнения: 11 370
И то какво да я убедждавате - подарете и куче!
Бих утрепала всеки, който ми подари куче без да пита, но във вашия случай е спешен случай!

# 19
  • Мнения: 427
И то какво да я убедждавате - подарете и куче!
Бих утрепала всеки, който ми подари куче без да пита, но във вашия случай е спешен случай!

Да, сериозно го обмислям Simple Smile

# 20
  • Мнения: 35
Doli проблема е че не знаем какво яде а и тя според мен крие, но бих казала че е на принципа 3,4 кафета, работа и малко време за адекватно ядене и после от глад вечеря каквото и падне Sad Аз много пъти съм и споделяла че ям по 6-8 пъти на ден разделно и оо малко това си е моя начин и при мен работи- аз също ходя на работа и мъкна кутии със приготвени храни или ядки, плодови, млека , салати!

# 21
  • Мнения: 12 808
Аз също съм голям инат и мога да разбера друг голям инат.
За да мотивираш майка ти, някак трябва да я накараш да поиска сама да се оправи. Някак си заради вас, заради внуците, та и заради нея самата. Тогава, като се впрегне ината, ще може да спазва всякаква здравословню диета и двигателна активност. Simple Smile

# 22
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 103
Моята майка е на същия хал, да кажем малко по-малко кила, но пак с доста наднормено тегло и отгоре на всичко е и с ревматоиден артрит. Не мога и не мога да я накарам да спазва режим, а уж е разумен човек, медицинско лице при това. Отделно, че и пуши. Казва, че е наясно, че трябва да отслабне и спре цигарите и дотам. Много се притесняваме за нея със сестра ми, а същевременно съм и ядосана, защото се държи като малко дете и се инати. Не вижда колко много здравословни проблеми има покрай килата и не предприема никакви действия. Извинението й е все, че уж не яде, а за активност и дума да не става - ставите й са зле. Ще следя с интерес темата за някакви съвети, че вече ми се изчерпаха идеите. 🙄

# 23
  • Мнения: X
Здравейте, пускам темата понеже не успях да открия подобна такава!

Майка ми е с наднормено тегло от много години, но с времето нещата започнаха да стават все по-лоши за нея.
Тя е средна на ръст 160 но е над 120 кг - (не си признава) колко точно е дори. Dizzy Face
От две години насам вдигна високо кръвно, получи анемия, има хашимото и метаболитен синдром.
Скрит текст:
Аз много се притеснявам за нея защото с тези килограми не е вече толко подвижна и често изпада в депресии, въпреки че е доста позитивна и енергична личност която дори и за килограмите си винаги се стреми да изглежда добре и да дава всичко от себеси за деца и внуци.
Много пъти сме говорели с нея че трябва да се движи, да се храни почасово с балансирана храна и да спортува за да живее здравословно!
Аз не мога да кажа как точно се чувства защото никога не съм била пълна, въпреки че съм родила две деца винаги съм си връщала килограмите бързо и лесно, но пиша понеже се притеснявам за нея.
Това което искам да попитам е има ли други случаи като нейния и как сте се справили понеже не знам от къде да започнем.
Според мен болестите и се дължат от килограмите, но тя твърди че няма силата да тренира и ще се радвам ако някой се отзове с идея да посетим специалист, нутриционист или доктор, фитнес инструктор с добър подход, храната ли да смени? От две години приема лекарства за заболяванията си но без ефект! Hands PrayHands PrayHands Pray
Ами, копие на майка ти бях...само хашимото нямам.Доколкото знам....   Smiley
А, и не бях чак 120 кг, а около 100....
Ето ме сега
Скрит текст:

Тази година навършвам 54 години.За две години се разделих с над 30 кг, оправих желязодефицитна анемия, спрях хапчетата за кръвно-сега то е бетон 120/80, подобрих всички други показатели-КЗ, инсулин, холестерол....
С ВМ НВХранене.Започнах март 2016, все още продължавам да се храня така.
Сега съм по-здрава, енергична и жизнена, отколкото бях на 35.
Нямам опит с други диети.Но аз и не исках Диета, а постоянен начин на хранене.Всяка диета действа, докато я спазваш.Спреш ли, нещата се връщат обратно.Аз не исках това.

# 24
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 103
Браво, Франси! Изглеждаш чудесно. Много се радвам на такива хора, успели да надвият себе си и да променят живота си. Flowers Hibiscus

Последна редакция: ср, 19 фев 2020, 14:32 от Pupitka

# 25
  • Мнения: 46 535
Браво и от мен!
Наистина НВД-то е решнието. Но както казах, при Хашимотото нещата не опират до желание, затова само с него не става, личен опит. Когато започне адекватно лечение, килограмите падат, тялото работи по друг начин и човек е стимулиран да се движи и спазва режима. Без лечение тъпчеш на едно място, това в най-добрия случай.

# 26
  • Мнения: 2 275
Проблемът идва от това, че колкото и да говорите няма да промените човек, ако не е "узрял" за промяна.
Знам го от опит, за съжаление. Дори мисля, че понякога се хранят лошо само и само да ме дразнят. И когато започнаха и на шеги от сорта "от всички зеленчуци най-обичам суджуци" да ми викат "стига с тези диети" просто престанах да говоря.
Сърцето ми се къса като гледам любими хора да си копаят гроба със зъби, но и на мен ми се иска да живея спокойно.
Може би, ако оставяте някаква информация (да четат/видят) случайно и/или говорите за себе си ,а защо не за някой на техните години, който е успял ще се замислят.
Надявам се да успеете, защото аз не успях.

# 27
  • Мнения: 4 416
ВМ-НВ - това е решението. Средата на месец май стартирах със 102 кг, днес се теглих - 77, като от средата на декември съм в задържане. След 2 месеца започвам отново по-стриктен режим, за да мога да смъкна поне още 10-12. Лесно е и има ефект, стига да има воля - поне в началото. После си става като начин на живот.

# 28
  • Мнения: 2 275
Браво! Аз от 10 г се храня ВМНВ, успях и моя мъж да включа (той в началото не знаеше). Проблем е да убедя други , много близки хора.

# 29
  • На Марс
  • Мнения: 8 716

Тя е средна на ръст 160 но е над 120 кг - (не си признава) колко точно е дори. Dizzy Face

Сиреч, по-лесно я прескачате, от колкото я заобикаляте? и ти не се притесняваш?

Общи условия

Активация на акаунт