Една по-особена тема

  • 1 037
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Според мен има връзка, каквато и ти си писала.
Страхът от раждането води до негативно отношение към кърменето, доколкото е белег за отношението на майката към тези аспекти на майчинството.
Колкото по-спокойна и уверена е жената, че всичко ще е наред, толкова по-голяма е вероятността за успешно кърмене.
Жените, който се ужасяват от раждане и кърмене са в съвсем различна позиция от тези, които намирам раждането и кърменето за естествен процес - нещо за което са създадени и е проработило за милиарди като тях.
Има и майки, които смятат, че след като родят и са се сдобили с дете, кърменето е страничен, маловажен проблем, защото има всякакви заместители на кърмата. По мои наблюдения, те също имат притеснения и страхове относно бременността и раждането, най-вече заради малко информация.
Но когато майката преди да роди иска да кърми, обикновено успява въпреки глупави съвети от лекари...

# 16
  • Мнения: 4 399
Явно повечето сте ме разбрали погрешно.
...

Абе точно те разбрах, но продължавам да мисля че връзка няма. Познавам акушерка, която твърди че обикновено жени които на някакво дълбоко подсъзнателно ниво биха предпочели секцио, в крайна сметка наистина раждат със секцио и то не по желание. Та теории за връзки всякакви. Но аз за себе си мога да кажа, че имах много положително отношение към бременността си. Не съм се страхувала от раждането и продължавам да не се страхувам. Страшно много исках да родя естествено и никога няма да успея да разбера жените които раждат със секцио по желание. Обаче след като ме секцираха (така се изрази една лекарка  Laughing) ми казаха че не е имало абсолютно никакъв шанс детето да се роди по естествен път. Ами това е, който каквото иска да си говори, но положителна нагласа не е достатъчна. И много държах да кърмя, точно защото това е естественото, а аз се прекланям пред гениалността на природата. Но трябва да призная, че всеки път когато седна да кърмя си мисля, че кърменето е единствената глобална грешка в природата и се чудя толкова ли не можа да намери някакъв друг начин майката природа да си храним децата  Confused. Та така, тръгнах и към кърменето с положителна нагласа, но и за това се оказа че не е достатъчна. Пак казвам, според мен кърменето и удоволствието от него е въпрос на психика и няма никаква връзка с раждане и бременност.

Последна редакция: чт, 03 авг 2006, 00:53 от Vjara

# 17
  • Мнения: 1 097
за мен няма връзка,аз кърменето го имам за след раждаето и лошо раждане не би ме отказало от кърменето. Не виждам защо бебето да страда заради майката. Мисля, че затова е майка, да направи най-доброто за детето  Peace

Общи условия

Активация на акаунт