Целувки по устата

  • 21 654
  • 221
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 5 924
Гарантираш за абсолютно всички хора по света? Или, хайде, в България? Grinning

# 196
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 115
Всеки нормален човек спазва дистанция и повишена хигиена при наличие на херпес и не раздава целувки нито по устата, нито където и да било.

# 197
  • София
  • Мнения: 5 924
Защо смятате, че всички имат вашата здравна култура и хигиенни навици? Наблюдавала съм учудваща липса на такива в уж интелигентни хора...

# 198
  • Мнения: 9 292
Нямам херпес. Но може ли човек да е заразен до 1 ден преди да му избие, от притеснение да речем? Моите деца по устата не ги целувам, но ми е все едно, дали другите го правят. Нито ще се обясняваме, нито ще се караме.

# 199
  • Мнения: 2 124
Съществуват два типа вирус херпес симплекс – HSV-1 и HSV-2. HSV-1 най-често причинява инфекции около устата, докато HSV-2 най-често води до генитални инфекции. Предават се чрез пряк контакт с телесни течности или лезии на инфектирания индивид. Предаване може да случи дори, когато симптомите не са налице.

https://www.edna.bg/svobodno-vreme/herpesite-zashto-ni-izlizat-4629882

Последна редакция: пн, 03 авг 2020, 12:22 от SamoDiva

# 200
  • Мнения: 9 292
SamoDiva,
Благодаря.

# 201
  • Мнения: 1 268
Оо целуваме се разбира се и аз имам дъщеричка на 7г.откакто беше на 2-3месеца почнахме с целувки жива здрава си е (като по това време,спрях целувките и всякакви други с таткото 😄 миех си зъбите незнам по колко пъти на ден и жабурих с вода за уста)Толкова е свикнала вече,че и да си играе и да я няма идва прасва ми целувка и изчезва пак.Това е толкова мило,но го прави само с мен и рядко с баща и заради брадата много и боцкало..

# 202
  • Мнения: 39 039
Не, че нещо ама си спряла целувките с таткото и си се пренесла към детето.

# 203
  • Мнения: 1 268
Да докато беше бебе (и говорих за друг вид целувки)

# 204
  • Мнения: 2 721
Хората, които виждат интимност в целувките родител-дете имат някакъв проблем. Може би самите те не са получавали обич от родителите си и са възпитавани прекалено строго . 😉

# 205
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 237
 Не виждам интимност .Но и не приемам за нормално да се целува дете по устата.
Просто не е хигиенично според мен.

# 206
  • Мнения: 39 039
Едни и същи хора си намилат еднои също.
Ми изяжте се- получавали сме и нежност и любов и пак не си лигавам децата в устата.

# 207
  • Мнения: 1 296
Хората, които виждат интимност в целувките родител-дете имат някакъв проблем. Може би самите те не са получавали обич от родителите си и са възпитавани прекалено строго . 😉
Оня австриец дето държал родната си дъщеря в плен знаеш ли го?

# 208
  • София
  • Мнения: 12 006
И аз не виждам интимност в такива целувки, но това не променя факта, че ми изглеждат гнусно и неприемливо, освен това си е размяна на бацили. Кариес също се предава по този начин. Айде толкоз се свършиха местата за целуване по дете.

# 209
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 237
Имах  хубаво детство.
Много обичана,много обгрижвана и глезена..
Целувки и прегръдки получавах от родители,баби,дядовци ,лели ..
Но никога никой не ме е целувал по устата.
Само по бузите и по главата.

И да,за мен е неприемливо да целуваш дете по устата.Особено бебе.И в никакъв случай не свързвам това с липса на обич и внимание.
Според мен е спазване на елементарна хигиена.

Общи условия

Активация на акаунт