Обърнат режим

  • 1 125
  • 23
  •   1
Отговори
  • Германия
  • Мнения: 865
Мили майки, моля за помощ. Дъщеря ми (5месеца 10дни) обърна деня в нощ. Мисля, че причината е, че в понеделник бяхме за ваксини. Имахме час за 8:30. Събудих бебка към 8ч. И всичко се обърка. Тя никога не е заспивала преди 23/ 24 часа и за това сутрин спи до 9:30. След като се прибрахме от консултация спа повечко през деня и от тогава не мога да да я приспя преди 2 или 3 през нощта. Около 10 часа заспива, но след час се събужда и иска да играем.

# 1
  • Мнения: 26
И аз съм така,но без ваксината лягаме в 22 00 и от там след полунощ се буди през час, някакав ужас е, и това стана от както го оставям да спи повече през деня ,мисля че не трябва да ги оставяме да спят много денем, да се изморяват повече,иначе и ние сме на 5 и 2 седмици но едва ли е от възрастта

# 2
  • Германия
  • Мнения: 865
Вчера я събудих малко по-рано. Е пак не се получи. През деня спи 4 пъти. Последното спане е около 22 часа. Държах я будна до 12, след един час се събуди. Изчерпаха ми се силите, откакто е родена, не мога да я вкарам в някакъв режим. 10 часа е, а тя все още спи. Незнам да я събуждам ли или да я оставя да спи до обяд.

# 3
  • Плевен
  • Мнения: 1 614
Е как на 5 месеца и си ляга чак в 12?Ужас,моя син тогава си лягаше в 18 или 19 часа.Оправи това късно заспиване.Намали дневния сън малко-казваш спала е 4 пъти.Направи ги 3.Моя син на тази възраст спеше 2 пъти по 2 часа някъде.Вечер или по-скоро следобед гледах да го събудя към 16 часа,за да може да се измори до 19.Ако видя,че спи по-дълго,го събуждах.Знам,че нощния сън е много важен за децата,защото точно тогава те растат.Някъде бях чела статия,че децата трябва да си лягат най-късно в 21,за да има време да се освободи хормона на растежа,който пък се освобождава към 24 часа.

# 4
  • Мнения: 10 799
Моето дете на 5 месеца спеше по 30 минути през деня като ставаше в 6 сутринта и лягаше в 23 часа. Чак като стана на 9-10 месеца сама си измести режима и почнаа да заспива в 20 часа. Начин за привикване към нов режим аз лично не намерих, когато детето се почувства ок, само си сменяше режима.

# 5
  • Мнения: 5 563
И според мен трябва да намалиш дневния сън. На тази възраст моя син спеше 2, рядко 3 пъти. После заспиваше в 19.00, най-късно в 20.00. Аз също го събуждах от втората дрямка и се изморяваше до 7вечерта. Трябва постепенно да се намалява дневният сън, което пък увеличава нощния.

# 6
  • Мнения: 18 988
При нас банята е ритуал и си я чака, и си знае, че след това следва ядене и сън. Къпем я към 8 вечерта, тъй като яде към 6, после масаж малко след банята, за който все повече протестира, яде към 9 и ляга. Буди се по 1-2 пъти през нощта, но я гушвам или залюлявам и бързо си заспива пак, докъм 6 сутринта, когато яде и ѝ сменям памперса, след което пак може да заспи докъм 8-9, но може и да не заспи. Но моята от 4-месечна през повечето дни почти не спи през деня, освен по време на разходката с количката през ранния следобед, за по около 30 минути до час. След няколко такива дни, идва някоя сутрин, в която става в 5 и не ляга доброволно повече. Като я видя, че е крива и не може и секунда да стои сама и все мрънка, я слагам следобеда насила в леглото. Реве няколко минути, обаче бързо заспива и спи поне 2-3 часа до следващото хранене и остатъкът от деня минава сравнително кротко и спокойно.

# 7
  • Германия
  • Мнения: 865
А възможно ли е да е свързано с нещо друго (болест например). Прегледаха я в понеделник, всичко беше на ред. Активна е, играе, смее се, бърбори. А и да добавя, че чакаме зъбки.

# 8
  • Мнения: 18 988
Може да е от зъбки, но и прекалено много спи през деня. Възрастните как си обръщат режима? Първо започват да стават по-рано, въпреки че им се спи, а не  започват да лягат по-рано, защото ефект няма, няма да заспят, ако са станали на обяд.

# 9
  • Германия
  • Мнения: 865
Благодаря Ви момичета. Тази сутрин я събудих по-рано, защото иначе, ще спи до обяд. Кисела е естиствено, няма да я слагам да спи след обяд. Ще пробваме така.

# 10
  • Добрич
  • Мнения: 933
Нашия режим беше следния:
6 мляко полузаспал.
7:30-8 ставане
12 обяд
12:30-13 следобеден сън
15-15:30 става
18 вечеря
20 -20:30 баня
21-21:30 в леглото.Пропуснала съм останалите хранения.

# 11
  • Мнения: 26
Случайно да не са ви тръгнали зъбките, щот при нас се оказа че се буди от зъбите,тръгнали неусетно долните 2 зъбчета

# 12
  • Германия
  • Мнения: 865
Случайно да не са ви тръгнали зъбките, щот при нас се оказа че се буди от зъбите,тръгнали неусетно долните 2 зъбчета
Ами да. Зъбките освен, че са тръгнали венеца е на ''вълнички'', незнам дали го описах правилно. Незнам, дали е заради зъбките така. Съня и храненето, така сме ги объркали,че няма някъде повече. Всичко ни е с краката надолу. Преди заспиваше самичка, никога не съм я слагала на люлки или пък съм я люляла на ръце. От една седмица заспива в мен. Гушкам я и се клатим на ляво, на дясно и така по 10 пъти, докато не заспи. Силно се надявам да се дължи на зъбките.

# 13
  • Мнения: 799
Първо се успокойте. Казвам го с най-добър тон и намерения, защото като се ядосвате, че детето няма режим, със сигурност предавате тази нервност и на нея.

Моето момиченце е почти на 5 м и вечер ляга в 23:30-00, през деня спи някъде 4 пъти, като след 19-20 ч. не я приспивам. Несериозни ми се струват изказванията да я държите будна, че да се измори, децата ако не дремнат, се превъзбуждат.
От раждането спазвам тази схема за будуване и не съм имала никакви проблеми с приспиването на детето, освен че заспива гушната, което не смятам за голяма драма. Откакто стана на месец и половина си спи по цяла нощ, без да се буди изобщо.



Времето за будуване се засича от събуждането. При нас съм забелязала, че след нощния сън не издържа 2 часа, а някъде час след като е станала и яла, й се доспива пак.

# 14
  • Мнения: 5 563
Аз също следвам същата схема. В началото се съмнявах, но го засякох и си е точно така.

Общи условия

Активация на акаунт