ОСМОКЛАСНИЦИТЕ Баба Марта ще закичи, да са здрави и засмени ученици

  • 28 288
  • 736
  •   1
Отговори

Анкета

Мартенска

Опции:

* Може да изберете максимум 8 опции.

# 30
  • Мнения: 2 359
Мoмичета, нова тема имало! Благодаря за хубавото заглавие!🌹
Аз пък мисля, че активно празнувате, кой каквото го влече и нямате време за писане.
Fair lady, тъжна работа, но съм го виждала прекалено често за да ми е смешно.
Куче сме обещали, но и ние активно се правим на луди, за наш срам. Цял живот гледам кучета, котки и какво ли още не и честно, никак не искам. Изморена се чувствам, така не ми остава  време за себе си, а с кученце ще забравя съвсем. Със свободна професия съм и домочадието ме тормози непрестанно със всякакви задачи, понеже "имам" време, колкото си искам. Joy
За английски ползваме Британика и сме много доволни от тях. Чета назад, че има разочаровани и ми е интересно с какво не са оправдали очакванията ви.
Аз се оправям, бавно и с главоболие, но за панирани маслини и от оня свят ще гледам да се върна. Sweat Smile

Последна редакция: нд, 16 фев 2020, 20:25 от silver pearl

# 31
  • Варна
  • Мнения: 430
                       Нашия домашен любимец. Не цапа, звук не издава. Само веднъж захапа носа на майка ми, но иначе е много възпитан Stuck Out Tongue Winking Eye

# 32
  • София
  • Мнения: 6 971
Включвам се в новата тема Grinning
И моите деца много искат куче или коте, но аз се правя на разсеяна и само отмествам темата. Вчера бяхме на изложбата на котки в Дъ мол, цял следобед бях подложена на атаки за коте.

# 33
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 370
Вкъщи винаги сме били с домашни любимци. Кристиян като се роди имахме котка, след това гледахме декоративно зайче, сега - куче. Когато бях малка, майка ми така и не позволи да имаме животинка. Ето защо, когато заживяхме с моя мъж заедно, това беше една от първите придобивки.

# 34
  • Мнения: 2 359
Добро утро, гледам на Ноември домашния любимец - какво яде това животинче, игуана и змия не съм гледала. Като малки, на гости на баба наловихме 7 - 8 костенурки и ги домъкнахме в сак, контрабандно, като Шарлот и ги пуснахме в хола, без да кажем на майка ми. Жената ги издържа около месец да пъплят и ги пъхна в сака - официално ги подарихме в стария зоопарк, аз доста си поплаках, даже ходих цяла седмица да ги надзиравам как се справят в новата среда, като в началото даже ги разпознавах. Сега определям това като крайно глупава и безотговорна постъпка, но и майка ми, горката, не е могла да измисли друго. Веднъж, в началото на зимата изровихме в парка без да искаме един таралеж и го събудихме. Аз го представих в къщи като бездомен, вадейки го от ученическата си чанта и го гледахме цяла зима. Напролет го пуснахме. Ще ми се да имам търпението на майка ми.

# 35
  • Мнения: 4 029
Май и преди съм писала - на 16 донесох вкъщи куче. Малко по-късно се разбра, че имам алергия, която отключи астма. Не дадох да го махнем, докато живях с нашите докъм 21-22 годишна карах на лекарства.
Докато докато живеем под един покрив, няма как да имаме домашен любимец, алергиите се оказаха към всичко космато. Много се смях веднъж с малката ми дъщеря. Говорехме си нещо как дали като пораснат ще ме канят на гости. Каза - да, мамо. Помълча малко и добави - но аз ще имам котка, да знаеш.
Предупредена съм.

Последна редакция: нд, 16 фев 2020, 10:55 от мартеа

# 36
  • Мнения: 561
Аз ще правя компания в 18:00 на Звездица.
Димитрина, поздравления за последното изречение!

Само да не ми изядеш всичките маслини. Joy
Аз битката за куче я спечелих наполовина. Знаех, както някой каза, как ще се раздели удоволствието и грижата, а и пътуванията в чужбина ще са проблем. Та вземе котка. Имаме си общ двор и постоянни присъствие, отглеждано от бабите съседки. След поредното котило просто си избра едно коте и вече втора година си е при нас, като сухите и топли дни си ги изкарва навън. Ваксинираме го редовно и така концепцията се получава, даже да ни няма за някой и друг ден, бабите го обгрижват и така. А той си се чувства много добре, ем си е уж домашен, ем свободен, а не заключен между четири стени, а на младежа му се отрази много добре наличието на домашен любимец. Дори още основано той си се грижи за него, храни го, почиства му тоалетната, води го на ветеринар и много, много го обича.

# 37
  • Варна
  • Мнения: 1 132
Нова тема имало, а аз пак не съм разбрала.

За домашните любимци много мога да пиша, ама ще стана досадна. Почти винаги вкъщи е имало куче, даже в един период две плюс котка, винаги мъжки...Обаче сегашното е нещо извънземно - рядко глупаво и досадно същество, вече седем години не спира да прави поразии, но пък всички много го обичаме. В редките случаи, когато го пращаме на гости на майка ми, ни е едно такова празно и пусто/и прекалено чисто/.

Днес девойката ми е много ползотворна, чак не мога да повярвам. Сутринта направи палачинки, за обяд - спагети, междувременно ми боядиса косата, изкъпа звяра, учи/поне така каза/, разтовари миялната и сушилнята. Сега гледа филм за Стивън Хокинг и после ще приготвя багаж, че утре заминава на спортен лагер. Със сигурност ще се скараме, защото както винаги ще я преследвам с предварително приготвения от мен списък с ненужни според нея неща...

# 38
  • София
  • Мнения: 5 352
Учим "Дайчово хоро". Направо гърми и трещи вкъщи...
За любимците имаме заек.Саске. Много е добър и готин. Някога гледахме куче, но се наложи да се разделим с него и от тогава не смеем да взимаме куче или котка.

# 39
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 366
Не мога да пиша много по темата за любимците, освен че няма как да стане в нас. Няма кой да го гледа, когато ни няма, не ми е оферта да се съобразявам и с него, когато планирам пътуване. Не ги разбирам и това си е.
На децата съм казала, че ще си помисля, когато видя, че могат да се грижат за още нещо, освен за себе си. Стаята да се оправя без напомняне (няма да спи при нас живинката), след училище, уроци и лично време - да им остава време. След това ще приложа една форумска идея - да им връча една кучешка каишка и да ги карам да я извеждат навън два пъти на ден, по половин час. Ако издържат месец, има шанс да им се получи. Не им се получава. И аз не съм лошата.

# 40
  • столицата
  • Мнения: 3 761
Мами, малко нахлувам в темата ви с молба да помогнем на едно момче да спечели безплатна терапия. Може да се гласува всеки ден. Печели кандидатът с най-много гласове. Нека помогнем на едно българче да получи този шанс Georgi
https://www.bg-mamma.com/?topic=1179083.msg40187826#new

# 41
  • Мнения: 1 915
Това за детето някой го постна и по напред.
 Спунк, редактирала ли си последното мнение? Цял ден ми излиза, че никой не пише, накрая отворих профилактично старата тема.
Как ме изкушавате с тези маслини, хем ги пробвах по-предния път. Сънчо като запазва трябва да каже да заредят с повечко маслини.
Моето хлапе също алергична към козинести. Измислила е, че иска декоративно прасе. Ми не си представям грухтящ любимец.

# 42
  • София
  • Мнения: 6 146
Galia, хич не бих била спокойна, че ми продават наистина мини (а не обикновено) прасе. То и май декоративната порода не са чак толкова малки, но не съм познавач Simple Smile

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 4 359
С ММ като млади имахме далматинец - живеехме на квартира в гарсониера и по цял ден бяхме на работа, а горкият Бруно се забавялваше да гризе мебелите и да изтърбушва диваните на хазяите Confounded Беше красавец и любимец на квартала. И нашите деца много искат да вземем куче, но тази мъка, когато рано или късно си отиде, не искам да я преживяват, нито пък аз (останалите неудобства са ясни).

Младежът е с ниво Б2 на английски, поддържа го непрекъснато, но за CAE ще си трябва подготовка. Догодина ще подновим посещенията в школа и аз мисля това да бъде Аво (обмислям и British Council). Две години ходи в Адванс, доволни сме, имат офис наблизо, но мисля, че за по-високите нива нямат добри преподаватели. Мoже и с мен да се подготвя, но рискът да се избием е голям Laughing Имаше предостатъчно време първи срок, но не пожела да ходи на английски. Сега вече с втората смяна няма никакво време Confounded В девети клас ще им е по-голям гърч, но ще се справя някакси.

# 44
  • София
  • Мнения: 7 174
Леко нахлувам от седмокласната, ама понеже сте подхванали кучета и котки...
Ами вземете си.
Разкошно е просто!
От 3 години и половина сме с котка (спонтанно взета).
Върна ми детските усещания за вълшебство тази сива кадифена госпожица. ❤️
А и сега с това НВО, няма по-хубаво нещо от мъркаща сгушена котка. Всеки ден успява да ми върне оптимизма. 😊

Общи условия

Активация на акаунт