Счетоводител в нужда се познава 16

  • 28 793
  • 742
  •   1
Отговори
# 375
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 389
Да водиш фирми от вкъщи първо не е така доходно, а освен това пак си е ангажимент... Да не говорим, че непрестанно трябва да си в час с всички новости в нормативната уредба.

# 376
  • Мнения: 2 461
Отделно инвестицията няма да е само един курс за три месеца, а много прочетени нормативи, казуси...Да го имаш предвид, ученето продължава цял живот.

# 377
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 389
Отделно инвестицията няма да е само един курс за три месеца, а много прочетени нормативи, казуси...Да го имаш предвид, ученето продължава цял живот.

Да...
Аз съм счетоводителка от 1998 година.Работя на трудов договор, но въртя у нас едни фирми (на познати и приятели) със символично заплащане и честно да ви кажа ми писна - пак си е врътка, все съм си заета с нещо и все са недоволни...
Пък като им кажа да си вземат документите - не искат!
Та на фирмажийте все им се вижда, че плащат много за счетоводство и все искат всичко да се свърши на секундата.

# 378
  • Пловдив
  • Мнения: 400
Отделно инвестицията няма да е само един курс за три месеца, а много прочетени нормативи, казуси...Да го имаш предвид, ученето продължава цял живот.

Да...
Аз съм счетоводителка от 1998 година.Работя на трудов договор, но въртя у нас едни фирми (на познати и приятели) със символично заплащане и честно да ви кажа ми писна - пак си е врътка, все съм си заета с нещо и все са недоволни...
Пък като им кажа да си вземат документите - не искат!
Та на фирмажийте все им се вижда, че плащат много за счетоводство и все искат всичко да се свърши на секундата.
Точно това навремето ми уби желанието ,защото  с познати и приятели е много затормозяващо,претенции много на символична цена,едва ли не  да си благодарен че са ти клиенти.Изобщо като цяло не ми е било на сърце всичката тая бумащина ,но сега  заради децата ме споходи мисълта да си опресня знанията  и да пробвам и то единствено заради възможността да  мога да работя и от вкъщи.

# 379
  • София
  • Мнения: 16 024
Работа от дома за мене е също работа с работно време, дисциплина и  продължаващо четене на закони и подзаконови актове. Не си представям работа от дома покрай децата 1 -2 ч. вечер, след като заспят и докато си пия виното. То може и такава да има,  но не е свързана със счетоводство. Имам 2 познати собственички на СК. Ами бъхтят според сроковете, но на вилата без да си вдигат главите. През това време внучките са на самоотглеждане на двора.

# 380
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 389
Моите деца са големи и не ми пречат, но у нас с тези фирми, които споменах тази събота и неделя са ми малкото свободни от началото на годината. Не работя по цял ден в почивните дни, но едно 4-5 часа сериозно бачкане си ми отнемат. Само три са..., но са регистрирани по ДДС, макар че нямат много голям документооборот. Иначе новостите аз така или иначе ги следя, заради ежедневната ми работа... Та сериозно си е, определено.

# 381
  • Мнения: 47 981
И аз се чудех как да го коментирам Simple Smile Лесно и лежерно изглежда само отстрани Simple Smile докато не си го "пипнал" Simple Smile
Но пробвай....

# 382
  • Мнения: 2 114
И тук да питам, има ли някакви възпиращи членове, за да не може да се ползва висока борса след чл.331? Какви са най-добрите възможности за борса след съкращение по този член?

# 383
  • Мнения: 47 981
В КСО пише

# 384
  • Мнения: 2 114
А може ли по-конкретно да ме насочите какво да прочета? Мерси.

# 385
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 389
А може ли по-конкретно да ме насочите какво да прочета? Мерси.

https://www.noi.bg/en/benefits/benefits/101-unemployment/625-pokso

# 386
  • Sofia
  • Мнения: 4 014
Здравейте, бих се радвала ако някой счетоводител може да помогне с този казус. Благодаря предварително.
https://www.bg-mamma.com/?topic=1240655

# 387
  • Мнения: 1 842
Здравейте, много бих искала да получа помощ и съдействие относно следния казус: свободна професия и помещение? С какъв статус трябва да е помещението и задължително ли е да се регистрира като такова, ако е в жилищна сграда? Изобщо какви са изискванията и условията, за да се ползва помещение при условие че си свободна професия? Търсих по въпроса информация, но не намирам пълна такава. Благодаря предварително за съдействието.

# 388
  • София
  • Мнения: 1 620
Свободната професия каква дейност ще осъществява - консултант? фризьор? дизайнер? друго?
И още нещо - кой ще е наемодателят - фирма или физическо лице?

# 389
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 389
А знаете ли как се подава болничен лист, ако преди това същото лице  е отново в отпуск по болест, но с друга диагноза и вторият БЛ се застъпва с една част от първия?

Общи условия

Активация на акаунт