Счетоводител в нужда се познава 16

  • 28 987
  • 742
  •   1
Отговори
# 675
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 769
Може, като се позовава на извънредната обстановка. При нас го направиха, абсолютно неоснователно, ама ей така, шефа да спести от осигуровки. И сега, като чета, че ще я удължат до края на март...

# 676
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044
Моля, за помощ по следния въпрос... При направата за запис в Декларация 1 на служител с вид осигурен 08 (служител в бюджетната сфера) в точка 21 (Доход върху, който се дължи осигурителни вноски) трябва да се въведе сумата 3027, 84 лв., но излиза надпис Грешен осигурителен доход (максимален осигурителен доход 3000 лв.). Какво се прави в такъв случай, не успявам да намеря информация и в помощното меню?!?

# 677
  • Мнения: 5 924
Моля, за помощ по следния въпрос... При направата за запис в Декларация 1 на служител с вид осигурен 08 (служител в бюджетната сфера) в точка 21 (Доход върху, който се дължи осигурителни вноски) трябва да се въведе сумата 3027, 84 лв., но излиза надпис Грешен осигурителен доход (максимален осигурителен доход 3000 лв.). Какво се прави в такъв случай, не успявам да намеря информация и в помощното меню?!?
Ами то си е казано - 3000.00 лв. Това въвеждате.

# 678
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044
Моля, за помощ по следния въпрос... При направата за запис в Декларация 1 на служител с вид осигурен 08 (служител в бюджетната сфера) в точка 21 (Доход върху, който се дължи осигурителни вноски) трябва да се въведе сумата 3027, 84 лв., но излиза надпис Грешен осигурителен доход (максимален осигурителен доход 3000 лв.). Какво се прави в такъв случай, не успявам да намеря информация и в помощното меню?!?
Ами то си е казано - 3000.00 лв. Това въвеждате.
Благодаря...

# 679
  • Мнения: 22
Здравейте . Имам следния въпрос ако някой отговори ще бъда много благодарна Simple Smile бременна съм в 9 месец вчера ми беше термина вече преносвам 45 дневния болничен ми свърши но днес се чух с колеги от  фирмата в която работя и ми казаха че ако отново ни затворят заради пандемията шефовете ми ще спрът дейноста на фирмата какво се случва тогава със майчинството ми и другите болнични който ще трябва да представя

# 680
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 446
Здравейте . Имам следния въпрос ако някой отговори ще бъда много благодарна Simple Smile бременна съм в 9 месец вчера ми беше термина вече преносвам 45 дневния болничен ми свърши но днес се чух с колеги от  фирмата в която работя и ми казаха че ако отново ни затворят заради пандемията шефовете ми ще спрът дейноста на фирмата какво се случва тогава със майчинството ми и другите болнични който ще трябва да представя

Е, тя фирмата ще продължи да съществува. Предполага се, че трябва да ти придвижват документите.
Един разговор при нужда ще ви изясни отношенията.

# 681
  • Мнения: 48 238
На сайта на НОИ във въпроси и отговори има коментари от НОИ на такива ситуации. Зависи на кой етап си и какво точно ще предприемат те.

# 682
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 411
Здравейте!Имам един въпрос-налага се да взема болничен и имам трудов стаж около 7месеца.Бих искала да попитам ще ми се изплаща ли болничният защото имам и не внесени осигурителни вноски за 2018 и2019

# 683
  • Мнения: 48 238
Ако имаш над 6нмесвца стаж в живота, ще ти се плаща. Колко точно ще ти платят вече е друг въпрос. Зависи 2 години назад какъв е дохода. Невнесени здравни имат отношение към прегледа и здравни права, не към сумата за плащане на обезщетение за временна неработоспособност.

# 684
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 446
Здравейте!Имам един въпрос-налага се да взема болничен и имам трудов стаж около 7месеца.Бих искала да попитам ще ми се изплаща ли болничният защото имам и не внесени осигурителни вноски за 2018 и2019

Трябва да имате поне 6 месеца осигурителен стаж. Невнесени здравни осигуровки (предполагам) нямат отношение към обезщетенията по болест.

# 685
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 411
Със сигурност имам 6м.осигурителен стаж.Благодаря Ви

# 686
  • Мнения: 322
Здравейте, моля за помощ . Пенсионер съм с ТЕЛК, имам и две деца под 12 г. Напоследък ми се налага хоспитализация за по 3 дни седмично. Въпросът ми е имам ли право на някаква финансова помощ с обявяването на дистанционното обучение. Благодаря.

# 687
  • Мнения: 48 238
Очаква се обнародване в петък, тогава и социалното министерство ще обяви мерките в детайл
В момента е трудно да се каже

# 688
  • Мнения: 3 761
Здравейте, и аз по повод ТЕЛК-а се сетих имам въпрос, лице е с телк  80+ % , след като достигне възраст за пенсия, няма ли право на пенсия, омотавам се като чета закона, в НОИ не помагат с консултация в никакъв случай.
Благодаря предварително

# 689
  • Мнения: 48 238
Май не може пенсия за възраст и инвалидност едновременно? Не съм много в час с пенсиите обаче

Общи условия

Активация на акаунт