Изпит по етика

  • 47 966
  • 774
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 20
Здравейте,
И аз мисля тази година да кандидатствам в МУ Пловдив. Специалност - медицински лаборант. И тъй като аз си намерих разработени теми , исках да попитам ,дали ще са подходящи за подготовка за изпита или трябва и учебника да си купя( а той не може да се намери никъде засега)? Днес си взех и сборника със задачи. Мен също ме притеснява втората част с казуса . Благодаря предварително. Също съм 30+ години😉.

# 46
  • Мнения: 35
Здравейте Tsvetanka D ! Въпросния казус който ви притеснява , всъщност са темите който споменахте,че  имате. Аз имам разработени теми ,но от предни години и не съвпадат напълно,за това ще си правя нови. Имам и учебник и мога да кажа ,че е добре да се ползва и учебника защото в обясненията има и много хубави примери . Ако сте от Пловдив може да се видим някъде и да го преснимате. Издаден е 2001 в страницата на МУ пише да се ползва от 2008 г нататък.  Не намерих такъв ,а и не вярвам да има голяма разлика в материала

Последна редакция: сб, 27 мар 2021, 10:18 от danieellla

# 47
  • Мнения: 20
Благодаря за отговора! Не съм от Пловдив , но съм от Пазарджик и доста често идвам до Плд.Ще потърся още малко учебника и ако не успея да го намеря ще ви бъда много благодарна като успея да дойда следващият път да се разберем да се видим и да преснимам учебника. А вие ако искате ,аз ще донеса темите и ще ви дам също да си ги преснимате. Лек ден и до скоро!

# 48
  • Мнения: 35
Blush то и  аз живея в Пловдив но съм от Брацигово по принцип. Потърсете ,ако не намерите ще се  разберем.  Хубав ден и на вас и слънчев уикенд

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 353
Tsvetanka, и аз съм от Пазарджик. Мога да ти дам да си преснимаш учебника Simple Smile

# 50
  • Мнения: 4 333
Ще ходите ли на курса по етика в МУ?

# 51
  • Мнения: 35
Ами той курса нали ще е онлайн? Аз ще се записвам

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 353
И аз ще ходя на курса, онлайн е, да.

# 53
  • Мнения: 35
Здравейте Tsvetanka D ! Въпросния казус който ви притеснява , всъщност са темите който споменахте,че  имате. Аз имам разработени теми ,но от предни години и не съвпадат напълно,за това ще си правя нови. Имам и учебник и мога да кажа ,че е добре да се ползва и учебника защото в обясненията има и много хубави примери . Ако сте от Пловдив може да се видим някъде и да го преснимате. Издаден е 2001 в страницата на МУ пише да се ползва от 2008 г нататък.  Не намерих такъв ,а и не вярвам да има голяма разлика в материала
Моя грешка извинявам се. Сега като разгледах сборника по етика видях ,че има примерни етически въпроси (казуси)който не съвпадат с мойте развити теми и честно казано съм доста притеснена ,не че няма как да отговоря ,а че не съм сигурна дали ще го формирам правилно с етическите понятия. Та  ако има желаещи да разделяме сумата и да посещаваме учител по етика,аз съм ЗА.

# 54
  • Мнения: 4 333
Дани,писах ти на лично съобщение.

# 55
  • Мнения: 20
Tsvetanka, и аз съм от Пазарджик. Мога да ти дам да си преснимаш учебника Simple Smile
Здравейте,
Много благодаря за учебника , но днес си го намерих. А вие как се подготвяте за втората част на изпита? Ще ползвате ли учител по етика или вие сама ще се опитате да направите казусите? А също този курс по етика, който ще е онлайн на 24.04 ли ще бъде? През сайта ли трябва да се запиша? Защото нещо не можах да намеря информация. Плаща ли се и какво ще се разисква на него , имате ли някаква информация?

Последна редакция: нд, 28 мар 2021, 21:16 от Tsvetanka D

# 56
  • Мнения: 4 333
Не съм Blessed,но много ме притеснява и 2-та част,и мотивационния въпрос. Предполагам, че изискват определена форма на конструиране и до колко собствените съчинения са разрешени.
Казусите известни ли са?
Мисля,че от 1.04 през сайта е записването за курса и е 80лв.Тези,които са били миналата година смятат ,че не е нищо особено,но се надявам ,че поне ще научим изискванията.

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 353
Аз мисля да изчакам да мине онлайн курсът и тогава да решавам за учител.
Макар че някой и друг урок няма да ми е излишен.
Вие подготвихте ли мотивационно писмо?

# 58
  • Мнения: 20
Има примерни казуси в сборника. И мен лично много повече ме притеснява казуса отколкото мотивационното писмо. Не че и то няма да ми е трудно, но все си мисля , че ще мога да се справя по- лесно с него. И мисля последно за него да се подготвям.Аз имам разработени теми , но нещо като ги чета не виждам те как биха ми помогнали да конструирам казуса с точните термини.
Може би аз не схващам😂😂😂.

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 353
Темите са развити по учебника, защото преди изпитът е бил тема, а не тест, така че те няма да свършат работа, според мен.
Казусът ми звучи нещо като есе, в което искат нашето собствено мнение. На 24-ти предполагам ще пояснят.

Общи условия

Активация на акаунт