НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 134

  • 54 992
  • 764
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: X
Може би ако вървиш целенасочено и не се заседяваш на едно място и да лафиш с познати, освен ако не си на опашка пред магазин, няма да те закачат.

# 466
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Точно така, безцелни разходки с уклон сядане по пейки и лаф моабет на групи, няма как да не се заядат. Но и аз, дори без кучето като съм, не са ме спирали - вървя бързо и целенасочено, сама. Абсурд е да се затворя вкъщи и да седя по цял ден. Излизам по два пъти и навъртам десетина км бърз ход. Не виждам защо да е нередно.

# 467
  • Мнения: 2 275
Ние, в Париж, сме под карантина. Само до магазин или аптека с декларация , с куче в близост до адреса и тичане до 1 км от адреса, също с декларация и посочен час.
Ако всички хитруват няма да свърши скоро. Глобите също са също жестоки.
Понякога трябва дисциплина.
Има хиляди начини да се тренира (дори и ходи) в къщи и да се поддържа форма.
Аз ходя (с Лесли) и си правя обичайните тренировки с гири и ластици.
Храня се по-малко от обичайното,  но не е умишлено и фаствам 5/19.
Тук нямам кантар, но имам минус 1 см на талията. Доволна.
Веднъж в седмицата излизам до близкия магзин.

# 468
  • Мнения: X
В Бг, Пв няма карантина. Току що четох, че разходки по улици, тротоари НЕ са забранени. Не са забранени и домашни събирания, но не са препоръчителни. Аз обаче се чудя защо магазините по Главната не работят, поне повечето... Забраната е валидна само за МОЛ - овете, предвид че там се събират много хора в затворено пространство. Не че в супера не е същото, ама... айде народа трябва да яде. Та, магазините спокойно могат да си работят...

# 469
  • Мнения: 27 680
Франсоаз, не работят сигурно защото преди няколко дни показно глобяваха с по 5000 лева... Bowtie Паркове и градинки забраниха понеже имаше седянки и групови разходки... Иначе не виждам защо по улици и тротоари (най- вече) да е по-безопасно да се зарази човек отколкото в парк- че то по някои тротоари е трудно да се спазват 2 метра дистанция... Laughing

# 470
  • Мнения: X
Франсоаз, не работят сигурно защото преди няколко дни показно глобяваха с по 5000 лева.....
Ами, да си обжалват глобите... Не им е забранено да работят. Адвокатски съвет Пв, в лицето на адвокат Шаркова, цитират по наредби кой може и кой не може да работи. НЕ могат да работят увеселителни и игрални зали, казина, спа центрове, дискотеки, барове, кафенета, ресторанти, сладкарници, заведения за бързо хранене,магазините в МОЛ и търговски центрове. Всички останали могат да работят.

# 471
  • Мнения: 27 680
Като няма хора/клиенти/ по главната явно и магазините нямат сметка да са отворени...те глобите са за "разходките" по Главната... Bowtie

# 472
  • Мнения: 2 593
Във Франция дори хлебарници, които имаха право да работят, затвориха по свое желание, хвана ги страх. Но магазинчетата за цигари и тото/лото, са отворени. Представи си хората без "дрога" и хазарт Grinning

# 473
  • София
  • Мнения: 4 878
И аз съм отслабнала с 1-2 кг от началото на ип. От стрес и защото ям по-малко.

# 474
  • Мнения: 13 107
Аз като че ли съм свалила още мъничко напоследък, ама не смея да се хваля със сигурност щото не се тегля и като нищо ще ви излъжа. По дрехите съдя, някои ги усещам леко по-свободни. Аз вече и малко имам за сваляне де, не драпам особено и по-скоро задържам само. Ако сваля още малко - чудесно. Ако не сваля повече - ми ок, пак чудесно, и така съм си хубава пък.
При мен няма заседяване вкъщи обаче, работя в аптека и ние не сме спирали да работим, даже по-усилено от преди да въведат ИП. Ходя си пеша пак поне в едната посока до/от работа. По-малко ходя пеша от преди, но не е и като да съм се затворила само вкъщи. Храната ми е все домашно приготвена, аз и преди си носех обяда в кутия. Храненето ми предимно по режима, отклонения имам но дори по-редки от преди... нали затвориха кръчмите Grinning Пазаруването понеже стана по-сложно и отнемащо време, удрям малко повече планиране там, че да ходя възможно най-рядко по магазини. Върху режима ефектът от това е само положителен. Да ям по-малко не ми се вярва, аз от липса на апетит не страдам. Ама при по-рядко пазаруване, по-рядко ще се случи да купя нещо дето не е съвсем режимно или не е планирано, вкъщи само режимна храна има и буркан мед, нищо друго.
Странно ми е като пишете че чак не може да се разходи човек щото глобявали... Паркове и детски площадки ясно че са забранени, ама чак да спират хората щото ходят по тротоара, че то там как се обяснява че имаш работа да си свършиш или нещо от сорта? Тук особено при хубаво време навън е пълно с хора следобед, нали не ходят на работа или на училище сега.
Много търговски обекти са затворени не защото е изрично забранено да работят, а защото нямат почти никакъв оборот и не си струва.

# 475
  • Пловдив
  • Мнения: 40 841
Идеята на ИП не е да се разхождаш!

П.п блазе ви за резултатите...на ми се яде пък и залитам и към забранените, а знам че те няма да ми оправят настроението...
Другото е, че не мога да купувам и готвя само режимно. Ще ми излезе златно.

# 476
  • Мнения: 13 107
Нещо не го написах като хората май, просто не съм видяла тук да спрат някого на улицата да го питат къде е тръгнал, а не е като да няма хора наоколо... Та ми стана странно да прочета че в други градове това се случва. И аз не го смятам за редно в момента да ходят хора на тумби, то на моменти и да искам няма как да стоя на разстояние от тях, щото те заели целия тротоар примерно. Ама на, разхождат си се в хубавото време и никой нищо не им казва.
Скрит текст:
Според мен не е толкова проблемът когато хората са навън и на разстояние, а когато са в магазин, аптека и тем подобни - те просто не се пазят един друг. Масово нахлузили маска примено, обаче само на устата, носът им стърчи навън. Или свалена надолу, върху брадичката. Или виси на едното ухо само, като обеца. Сърдити че свършило едно или друго в аптеката, край вече как ще я караме така, няма поредната изг*зица и няма да се спасят от вируса без нея. А те със свалени маски и г*з до г*з се събрали да чакат и да оплюват положението. Просто няма почти никакъв смисъл от тези мерки, ако така се спазват. Страдат само тези дето се придържат стриктно, щото те са си направили живота по-труден и по-малко комфортен за това, а останалите си карат както си знаят.

# 477
  • Мнения: 3 021
Алба Роса, добре дошла! Два дена си позволих по-високи въглехидрати. По 16-18 часа пост обаче си правя. Поръчахме колело за домашен спининг у дома, чакам го с голямо нетърпение, но заради ситуацията се бави, естествено.
Мисля, че имаме първите оптимистични знаци из цяла Европа, че най-лошото, ако не още, то скоро ще си е тръгнало. Днес с новините от Австрия, Белгия, Италия, Испания, Норвегия си отдъхнах леко.
Вчера направихме 7-8 км разходка с моя човек, при нас в Лондон това не е забранено, но не трябва да се разстояваш по парковете и да лафиш с близки. Скоро и това.

# 478
  • Мнения: 1 346
Преди няколко дни получих поредния е-мейл от DietDoctor след като се регистрирах за 14 дневна подкрепяща програма. И в него пишеше :Честито! Днес вие навършихте 2 седмици от Кето-храненето. За този период Вие получихте 90% странични ефекти/неразположения/ и 10% ползи.
Ами по-точно тази формулировка няма да мога да намеря  GrinningGrinningGrinning
Кожата ми естествено в момента изглежда така, като че ли съм й нанесла фон дьо тен и пудра, тен почти равен, видът свеж, усещане за енергичност. В общи линии това са ми плюсовете.  Нямам свалени килограми, но вече мога да обърна внимание и на това, няма нужда да гладувам, ще продължа със качествените храни, но леко ще редуцирам количествата и сиренето, и кашкавала.
Не виждам как някой или нещо ще ме накара да се върна на предишните навици, убедих се във вредното действие на захарта в явните й и скрити форми.
Това от мен! Хубав и слънчев ден! Blush

# 479
  • София
  • Мнения: 934
Здравейте! Ще се опитам за пореден път на започна този режим. Имам 7-8 кг. за сваляне, които неусетно се натрупаха през последните 3-4 г. На 37 г. съм, 160 см., в момента съм 65 кг. Не ми е добре и всичко, което имам ми е тясно. Избягвам да си купувам дрехи, защото все си мисля, че ще отслабна. Дънките и панталоните съм вече 1-2 размера отгоре. Като цяло нямам голяма физ.активност, работя на бюро. Ходя 2 пъти седмично на народни танци / в момента, предвид ситуацията не/.
Доста съм чела по групи и бг.сайтове най вече, но доста противоречиви неща : не броим калории/ за да отслабнете трябва да сте в калориен дефицит; не закусвайте , само мазно кафе/ закуската е най-важна; не яжте кореноплодни зеленчуци/ в същото време в доста рецепти присъстват .
Най-голямата питанка ми е как да определя какво да ям за деня според моите нужди, без да преяждам без да искам това. Също как да определя количеството на въглехидратите за деня? От прочетеното разбрах, че трябва да са около 50 гр.
Ползвали ли сте готови менюта и от къде?
Ще се радвам да ми помогнете!

Общи условия

Активация на акаунт