НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 134

  • 55 077
  • 764
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 18 542
Е така де, написала съм "редовно". Иначе аз проблеми с кандида нямам и генерално не съм имала, освен инцинетнти инфекции, ама всичките ги знам от какво са били Bowtie

Иначе за дефицитите не си съвсем права. Масово хората са с вит.Д в границите на леталния дефицит (поне от това което съм виждала тук публикувано като изследвания), Б12 и желязо също. Сигурно има и други неща. Сега дали е дефицит само на хартия или не не знам, но от видяното в последно време, хич не мисля че малко хора са с дефицити. (сори за тафтологията). Това, че консумираме храни със съответен микро елемент или витамин, не значи че усвояваме.
За недохранени съм съгласна.

# 361
  • Мнения: 27 944
За дефицитите на витамини и аз не съм съгласна. И заради това, че гаранция няма какво се усвоява, и заради това, че няма как да сме сигурни дали храните наистина съдържат това което пише на хартия като витамини...А и най-вече, голяма част от хората се хранят, дори преяждат, но не с храни които да им осигурят оптималните витамини...
Миоки, нали са завели Кралицата в някакво имение, да не се гъчка с простолюдието. Иначе е ясно, че и преди не е имала нон стоп контакти с вирусоносители, но все пак...

# 362
  • Мнения: 18 542
В Уиндзор е до колкото разбирам от изавление което е пуснала за повдигане на духа на нацията. Не е като да е някъде в шотландските планини където само кози има. Все трябва да има персонал около нея, няма да се обслужва сама я. Smile

# 363
  • София
  • Мнения: 5 547
Във връзка с последното ти изречение, кралицата има доволно персонал,включително и разносвач на обувки. Wear Sandal

# 364
  • Мнения: 18 542
Тъй де, няма как да остане без хора около нея за това и казвам, е сигурно ги тестват ежедневно.

Казаха преди малко, че щели да пускат някакви китове да се проверяваме имаме ли корона или не. Няма да е веднага, но били работели в тази насока. Така тези които нямат вируса или са го изкарали и са имунизирани поне за известно време, ще могат да работят и да не са подложени на ограничения като другите. Ще видим...

# 365
  • София
  • Мнения: 5 547
Какви са тези китове? Странно ми звучи.

# 366
  • Мнения: 2 631
Grinning Не са истински китове. Това е пакет от пособия за някаква цел - изследване, вземане на проба...

# 367
  • Мнения: 18 542
Да, извинявам се за думата която използвах - кит е нещо като комплект.

# 368
  • пак там
  • Мнения: 2 885
И за недохранването не съм съгласна - погледнете девойките между 20 и 40 години - всички, които са на диета от рода салата, ориз и постно месо. Аз така се докарах до недохранване при 75 кг - бях си направила такива дефицити, че ум да ти зайде.

# 369
  • Мнения: 18 542
Имаш право, вярно, макар че те сами си го причиняват.

# 370
  • Мнения: 13 068
Миоки, спор не може да има, защото аз няма да се включа:)
Има цели книги за лечебните свойства на содата.
За киселиността на организма и връзката и с определени заболявания, също е писано много.
Аз взимам решения само за себе си, след като съм прочела неща, които на мен звучат логично.
Нито карам някой да пие сода, нито да яде повече зеленцуци. Аз го правя.
Това че ти си преценила да се храниш почти само с животински продукти е твое решение.
Уважавам го, не го оспорвам, не ти давам акъли.
В годините на режима съм била от пълно кето за дълго до либерално. За мен съм си намерила формулата. И тя е умереност. Тъй като нямам достъп до пасищни животно и “чисто” месо, съм ограничила консумацията му. Не е ежедневно.
Ям ядки( бразилски орех и макадамия напоследък), явокадо, зехтин, ГХИ, сметана,  яйца, риба. По рядко месо. Следя си макросите добре се.
Моето мнение е че живот само на кайма като в това случай е не пододящ за дълг период.
Може за няколко месеца до отшумяване на симпомите на заболяването, което лекуваш, но след това да се вкарват други продукти и да св следи за поносимостта им.
Аз захванах 7-ма година на режима, отдавна вече съм разбрала че доброто за един не е добро за всички.
Аз споделям само моите действия в определени периоди, не ангажирам, не казвам че това в Начинът. Той е строго индивидуален. Всеки си носи отговорност за собственото здраве.


Ето две книги за содата, ако на някого е интервсно. Аз съм чела втората.

https://trud.cc/?cid=9&pid=10906

http://www.bard.bg/book/?id=1995

# 371
  • Мнения: 18 542
Живот само на кайма? Това метафорично ли го казваш или буквално? Защото ако е буквално, е абсолютно невярно.

Не вярвам аз в "лечебната сила на содата", "лечебната сила на водата" " лечебната сила" на еди какво си колкото и тонове книги да са изписани. Единственото което може да ме убеди в лечебната сила на нещо е научно изследване randomised and double blind което на практика, няма как да се случи в науката за храненето.

Аз казвам, че пиенето на сода не убива и не предпазва от вирусни инфекции и редовното пиене на сода, носи рискове за стомаха. Всеки да си прави сметката.

# 372
  • Мнения: 326
Здравейте, може да е обсъждано и съжалявам ако не съм го прочела някъде, но темата е голяма. При този режим на хранене може ли да се пие кола Zero ? Като цяло гледам въглехидрати пише 0, но пък на места пише като цяло газирани напитки да не се приемат. Питам понеже имам една рецепта за крилца, които се варят в кола и стават убийствено вкусни.

# 373
  • Мнения: 18 542
Не е препоръчително, защото съдържа подсладители, които може да се окажат също толкова зле колкото и захарта, въпреки че някои смятат, че има и безвредни такива.
Сега, ако ще готвиш нещо с нея, може ида е ок, но какво се случва при нагряване на тези подсладители май никой не знае.
Газирана вода може да се пие, не е проблем газировката, а съставките на безалкохолните.

# 374
  • Мнения: 13 744
Зарежи крилцата по тая рецепта ако ще ги правиш с диетична кола, част от хубавото в рецептата е че захарта в колата се  карамелизира и още при варенето. В диетичната захар няма, та изобщо няма да е същото и без това. Отделно че не всички подсладители са ОК при нагряване и едва ли в колата са предвидили такива точно.
За доста от подсладителите освен това казват че вдигат и инсулина, ако и да не вдигат захарта.
От там нататък кой го пие това и кой не, си решава всеки сам, аз се радвам че никога не съм харесвала тези напитки.

Общи условия

Активация на акаунт