Боледуване на децата ни - тема 66

  • 61 203
  • 1 048
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 3 715
Честно казано не знам, за пръв път чух за нея сега.

# 196
  • София
  • Мнения: 5 476
Честно казано не знам, за пръв път чух за нея сега.
Може да се реактивира инфекцията ,веднъж изкарана тя си остава завинаги в тялото и като падне имунитета и се показва,като херпесите е,то си е херпесен вирус

# 197
  • Мнения: 1 980
Този стомашно- чревен вирус ни разказа играта миналата седмица. Децата ги оводняваха със системи. Първо се разболя синът ми, после и малката. Хвана ни и нас с мъжа ми. Майка ми дойде вкъщи да ни гледа, защото не можехме да станем от леглото, но се зарази и тя. Аз бях с 39 градуса, плюс останалите екстри, както и зверско главоболие. Не можех да ходя, прилошаваше ми, два дни бях на легло. Така не съм боледувала никога. Три дни не можех да сваля температурата. И изведнъж от раз ми мина. Децата уж се бяха оправили, но рязко наново ги почна и двамата. Не знам какво беше това чудо.
Сега вече са добре, обаче от клиниката казаха, че е много агресивен вирус, и имат случаи на повторно заразени деца в рамките на по- малко от месец.

# 198
  • Мнения: 35 112
Децата имат ли Ротавирусна ваксина?
Питам информативно.

# 199
  • Мнения: 1 980
Нямат ротавирусна ваксина. Те го изкараха обаче много по- леко от мен и мъжа ми. Синът ми вдигна еднократно 37.7. Бяха енергични през повечето време. Повръщането го овладяхме бързо при тях. Ние не можехме да ходим, и на двамата с ММ ни прималяваше при ставане. Майка ми и тя беше така. Баща ми не успя да се зарази за щастие.
Много е важно захранването. Ние допуснахме грешка и при двамата, което доведе отново до повръщане и разстройство. Още ги захранвам, а малката е на безлактозно мляко.

Последна редакция: пт, 10 сеп 2021, 01:49 от Forest rain

# 200
  • София
  • Мнения: 1 554
Ротавирусната ваксина е активна до първата година на детето.

# 201
  • Мнения: 954
Здравейте момичета, за първи път ще пускам носен секрет на малката към 14:00 часа, защото има жълто-зелени сополи и е чест рецидив от яслата. Сутринта и пръснах спрей с прополис, дали това може да компрометира изследванията и по-добре да изчакам до понеделник?

# 202
  • Мнения: 35 112
Да. Не трябва да има нищо слагано в носа

# 203
  • Мнения: 6 952
Как се взима този секрет много ли навътре бъркат ?

# 204
  • Мнения: 450
Да навътре е,и по принцип съветват да не се слага нищо в носа поне 48 часа преди вземането на пробата,но за прополис може да питаш,мисля че е само за капки за нос правилото

# 205
  • София
  • Мнения: 2 327
За носен и гърлен секрет знам, че трябва да е сутрин, без ядене и пиене поне 5 часа.

# 206
  • Мнения: 35 112
За гърлен- без да са мити зъбите на детето, за да няма остатъци от пастата за зъби

Последна редакция: сб, 25 сеп 2021, 16:41 от PeacockLove

# 207
  • Мнения: 4 660
Моите деца нямат ротаворусна, не им сложихме поради ред причини не покрива всички щамове много странични ефекти като кръв във изпражненията  и не е задължителна ваксина.
Голямата се разболя сериозно когато беше на 8 м малкото на 1 г и 8  не толкова лошо изписаха им антибиотици още след първия прием се оправиха нещата .
Ротавирусната ваксина е активна до първата година на детето.
Това не го знаех интересно къде го пише?

# 208
  • Мнения: 3 124
И ние я отказахме.
Определено е ужасен този вирус, но не бях и За ваксината.
Познавам бебета с ваксина и стигнали пак до болница, не леки случаи, не е гаранция.

# 209
  • София
  • Мнения: 3 715
Никъде не го пише, как ще е активна до първата годинка 😅 Абсурдно е това твърдение. Аз пък я сложих и до сега вирус с повръщане и разстройство вече трета година не го лови. Миналото лято имаше 3-4 по-редки за деня ходения еднократно, но толкова, без повръщане, без температура, без обезводняване. За разлика от другите деца в яслата, които нямаха ваксината. Той ходи активно целогодишно на ясла. За това на всичките си познати и приятели я препоръчах да я бият. Еми едното момиче сега е на годинка почти и кара също ротавирус някакъв актуален само с 3-4 по-редки изхождания, без други екстри. Но аз съм си ваксер, не бих пропуснала ваксина ако има шанс да спестя тежко протичане при детето. 🙂 И варицела сложихме и също само той не се разболя от цялата си група.

Общи условия

Активация на акаунт