Рак на белия дроб - тема 5

  • 42 732
  • 761
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 263
Цитат на: Yordanov_P link=topic=1180093.msg40554631#msg40554631 date=158676

[b
Мира_голд[/b], ще прочета за алкалните храни. Но защо лимони може - те нали са киселинни?
Снощи намерих селен, но алоето как го приемате - на капсули, капки или нещо друго?

[/quotе
 Привет, грейпфрут не е ок, както и кафе. Алое в течна форма, защото се усвоява по-добре, куркума на таблетки.За лимони незнам, не съм писала. Витамин д, сок от червено цвекло и ябълки. По принцип там където сте правили биопсията, или те директно или вие ги носите в лаборатория Трансхеликс за доп.изследвания имунология, таргет терапия. Ние правихме във ВМА, там бяха направени част от имунология, дадоха ни блокчета от биопсията и ние си ги носихме в Трансхеликс за останалите изследвания.

# 121
  • Мнения: 10 745
Започвай да четеш и да се образоваш сам. Докторите едва ли ще ти кажат за генетичните изследвания... Туморни маркери засега не ти трябват.
 Ние също сме правили всички изследвания в Трансхеликс. Ако искаш звънни им по телефона, кажи каква диагноза имаш след биопсия и попитай какво могат да направят те по случая., какво ще помогне. Не е разумно да започваш терапия без генетични изследвания.

# 122
  • София
  • Мнения: 200
Здравейте, брат ми е с метастази в белия дроб и не знам дали съм за тази тема, но се надявам да ми дадете съвети. 4 стадий, T3N1M1
Има злокачествен тумор, умерено диференциран, папиларен на пикочен мехур 40/31мм. Не може да се оперира, тъй като размера му вече е много голям. На последните 2 скенера нямаше нарастване.
Има множество разсейки в бял дроб, като големите стигат до 83/75/55мм. За два месеца бяха нарастнали с 66% и тук е голямото ни притеснение. Вече се уморява само, като стане от леглото. Не може да спи. Има задух и спи само на отворен прозорец.
Голям конгломерат от увеличени лимфни възли 62/80/97мм. Това не знам какво означава. Не пише да има метастази на лимфните възли, а само  увеличени?
Тъй като увеличениет лимфни възли притискат вени, се образува тромб в десния му крак и не искаха да започнат химотерапия. Слава богу крака спадна и разрешиха химиотерапия. За сега сме кандидатвали на 3 места:
1. Онкологията в Дървеница. Днес излезна решението на онкокомитета за химотерапия. Гемцитабин и Карбоплатин. Някой бил ли е на подобно лечение с тези лекарства? Викат го за първа вливка чак на 4 Май.
2. Надежда. Там са поискали да занесем туморните блокчета в Трансхеликс за допълнителен анализ и след това да назначат терапия. Днес синът ми ги е занесал. Тука прочетох, че е доста скъпо изследване, а на него са му казали, че не се плаща. Вие какви изследвания пускате там? Да се обадим ли по телефона да поискаме и допълнителни изследвания? Туморните блокчета са само от тумора в пикочния мехур. Не са от белия дорб, тъй като там всички предполагат, че са вторични. В Надежда го викат на 24 Април, което е по-скоро
3. Утре ще дадат отговор и от Сити клиник.
Брат ми има силен задух и мнението му е, че където го приемат най-рано, там ще започне терапия и не може да чака повече. Вашето мнение какво е за трите изброени клиники?

# 123
  • Мнения: 7
Започвай да четеш и да се образоваш сам. Докторите едва ли ще ти кажат за генетичните изследвания... Туморни маркери засега не ти трябват.

Всъщност днес ми направиха бронхоскопия. Преди 10 дни ми правиха пункция през гърба и явно не са успели да вземат достатъчно материал, но днес успяха да вземат 3 щипки от карцинома. Доколкото разбрах ще изследват дали ще реагира на имунотерапия и на таргетна терапия.
Това ли са генетичните изследвания за които говорите или те са нещо съвсем различно?
Съжалявам, ако въпросите ми ви се струват глупави. Не съм спирал да чета, но информацията е много и повечето от нея е противоречива. Само в този форум чета смислени неща.

Последна редакция: вт, 14 апр 2020, 16:07 от Yordanov_P

# 124
  • Мнения: 263
Започвай да четеш и да се образоваш сам. Докторите едва ли ще ти кажат за генетичните изследвания... Туморни маркери засега не ти трябват.

Всъщност днес ми направиха бронхоскопия. Преди 10 дни ми правиха пункция през гърба и явно не са успели да вземат достатъчно материал, но днес успяха да вземат 3 щипки от карцинома. Доколкото разбрах ще изследват дали ще реагира на имунотерапия и на таргетна терапия.
Това ли са генетичните изследвания за които говорите или те са нещо съвсем различно?
Съжалявам, ако въпросите ми ви се струват глупави. Не съм спирал да чета, но информацията е много и повечето от нея е противоречива. Само в този форум чета смислени неща.
Зависи къде правите бронхоскопията, защото не навсякъде всичко се изследва. Може би е добре като ви излезнат резултатите да се свържете с Трансхеликс и да попитате има ли нещо, което може да пуснете при тях и не е направено. Ние сме изключително доволни от д-р Петрова, която ни даде насоки какво още може да се изследва в допълнение на това, което имахме до момента. Тя работи в белодробната болница Св.София и в лаборатория Трансхеликс.
Стискам палци.

# 125
  • Мнения: 10 745
Да, точно изследвания на тумора за възможно приложение на имунотерапия и таргетна терапия ти трябват.

# 126
  • Мнения: 2 199
Аз минавам да се отчета, че резултата от скенера ни е добър. Очаквах го и много се зарадвах.
Пожелавам на всички само хубави резултати.

# 127
  • Мнения: 10 745
Браво!!! Много се радвам за вас!!! Hug

# 128
  • Мнения: 348
Започвай да четеш и да се образоваш сам. Докторите едва ли ще ти кажат за генетичните изследвания... Туморни маркери засега не ти трябват.

Всъщност днес ми направиха бронхоскопия. Преди 10 дни ми правиха пункция през гърба и явно не са успели да вземат достатъчно материал, но днес успяха да вземат 3 щипки от карцинома. Доколкото разбрах ще изследват дали ще реагира на имунотерапия и на таргетна терапия.
Това ли са генетичните изследвания за които говорите или те са нещо съвсем различно?
Съжалявам, ако въпросите ми ви се струват глупави. Не съм спирал да чета, но информацията е много и повечето от нея е противоречива. Само в този форум чета смислени неща.

А също така трябва да се направи имунохистохимия.Това представлява:https://lechenie.bg/imunohistohimiya-kakvo-predstavlyava-i-zashto-se-izvarshva

# 129
  • Варна
  • Мнения: 2 269
Йорданов, относно селена..... самоцитирам се от третата тема. Потърси и други източници на информация относно лечението със селен.

https://www.researchgate.net/publication/5446525_Treatment_of_lu … hioredoxin_system

Давам линк към статия (преведете я с гугъл преводача) относно използването на натриев селенит. Има доста изследвания, че селена има особен механизъм на действие, "разтваря" обвивките на туморите и те стават достъпни за клетките на имунната система, които ги убиват.
Има различни форми на селен, но с най-добри резултати, без да се натрупва в организма и нетоксичнa при по високи дози е неорганичната му форма - натриев селенит (sodium selenite).

# 130
  • Мнения: 7
Благодаря на всички за съветите!

За съжаление трябва да повторят бронхоскопията (много гадно изследване), понеже не са взели материал с туморни клетки, а чист...
Във Вторник отново ще изтърпявам всичко.

Пожелавам на всички уютни и спокойни празници,  както и много много здраве и добри резултати!
Аз минавам да се отчета, че резултата от скенера ни е добър. Очаквах го и много се зарадвах.
Пожелавам на всички само хубави резултати.
Само такива хубави резултати да се четат тук!
Браво!

Последна редакция: пт, 17 апр 2020, 15:54 от AnMary

# 131
  • Мнения: 2 199
Yordanov, и при теб ще е така, усещам го.
Пожелавам ти възможно най-леко да мине изследването. И бързо започване на лечението.

# 132
  • Мнения: 263
Здравейте, днес останах озадачена, че при баща ми, въпреки че отговаря за провеждане на имунотерапия, такава не се провежда. Вече е след трета вливка химио, но като получихме епикризата от втората се оказа, че се лекува само с химио. Свързах се с онколога му и той потвърди  същото и не се правела при липса на метастази и при наличие на и инсулинозависим диабет. Търся информация дали все пак не се правят изключения и ако някой има информация за това ще съм благодарна. Или ако имате информация в кои случай не се прави имунотерапия също ще ми е полезна.  Благодаря ви.

# 133
  • Пловдив
  • Мнения: 2 093
Мира_Голд, а каква му е химиотерапията ,операция има ли?
Ако няма метастази т.е I-ви стадий терапията е по-скоро за застраховка да не са останали някоя и друга клетка след операция.
Не ,че пречи това да се направи и с имунотерапия ,ама тя е доста скъпа. А тя има добър ефект ,при иначе здрави пациенти с добра имунна система. (Самата терапия не убива раковите клетки,а имунната система трябва да свърши тази работа ,след като имунотерапевтика ги на направи "видими" за нея). Принципно не се прилага при автоимунни заболяваня ,за диабет не знам. Виж в листовката на Кейтрудата . Вие май от Пловдив бяхте? Къде се лекува баща ти?
Edit:Погледнах назад . Нямате операция. Какво значи "двата леви лоба"?
Може би имаш предвид 2 сегмента на левия лоб? Т.е не е диничен тумор а няколко в 2 сегмента на  левия лоб? Или един голям разположен едновременно в 2 сегмета на левия лоб.
Коригирам се за инсулиновия диабет , не се прави при ендокринни заболяваняния , имунотерапия с Кейтруда. Другите въпроси от преди редакцията си остават.




Последна редакция: вт, 21 апр 2020, 22:03 от whitefang

# 134
  • Мнения: 2 199
Yordanov, как мина днес бронхоскопията?

Общи условия

Активация на акаунт