Като гръм от ясно небе

  • 9 890
  • 139
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 153
След първата химиотерапия той решил, че тя е причината за заболяването му и обиден я зарязал по месинджър. Тя го е търсила, но той я заплашил да спре, че ще стане лошо за нея. Това в резюме. Как решихте, че тя го е зарязала, след като го е търсила, а той я е блокирал в социалните мрежите чак.

# 91
  • София
  • Мнения: 35 243
След първата химиотерапия той решил, че тя е причината за заболяването му и обиден я зарязал по месинджър. Тя го е търсила, но той я заплашил да спре, че ще стане лошо за нея. Това в резюме. Как решихте, че тя го е зарязала, след като го е търсила, а той я е блокирал в социалните мрежите чак.
Ние нищо не сме решили. Просто знаем, че когато човек поеме по такъв път, ужасът, страхът и блокиралите емоции не се знае къде ще те отведат.
Рак е това, рак, хора умират - грозно, унизително и нечовешки.

# 92
  • Мнения: 18 672
Хората умират и  при катастрофи и то внезапно като ги удари някой пил и невинно.И не само от рак, и от друго умират грозно и в мъки.Ама не изкарват друг виновен за това, пък и  не се знае кой пръв докато не стане.

# 93
  • София
  • Мнения: 35 243
Боряна, внезапната смърт не ти позволява жив да загубиш разсъдака си. Точно бавната, мъчителната, унизителната, предизвестената го прави.

# 94
  • Мнения: 17 409
Вменяването на вина, самоизолацията, крайните действия,  често са част от тежкия път в битките с болести. Дори такива, от които не се умира.
Като е искала - да го напуска. Ама да търси одобрението на наблюдатели - съдници, това е притеснително.

Последна редакция: чт, 20 фев 2020, 21:54 от Дренка

# 95
  • Мнения: 18 672
Аз мислех че говорим за отзвука върху близките-при всичките случаи е силен и  боли и тях.
По принцип не вярвам напълно на всяка дума тук и  си  прехвърлям през опита и преценката , аджеба дали е така.Но бях край  умиращ и  той наистина умря, та имам поглед.При други обстоятелства  да съм си взела шапката.
Този толкова страда че флиртува с други, абе...всеки случай е  различен.А и тук като овцете  свикваме да споделяме всичко,уж сме непознати  и скрити, но не съвсем.А човек има нужда да сподели, иначе психолозите от глад ще умрат.

# 96
  • Мнения: 1 153
Е, какво да направи. Да спи на прага му с надеждата той да се осъзнае, че е сбъркал и да я приеме? Той я заплашва и блокира, тя да му се моли да е до него в последните му дни? Той ѝ е бесен, че заради нея се е разболял. А стига, бе! Да не е парцал? Всеки нормален човек ще отстъпи и няма да се вре там, където не е желан.

# 97
  • Мнения: 2 354
Не разбирам защо го определяте като умиращ. Това, че е уплашен и отчаян, не значи че е умиращ. Познавам човек пред повече от 20 г.минал през същата диагноза, работи и си живее живота. Това, че той е паникьосан от рисковата болест не значи, че реално е в графата обречени.
И не е вярно, че по правило хората изтрещяват по този начин, когато се почувстват застрашени, че скоро ще умрат. Не всички. Тези, които реагират неадекватно при всяка житейска трудност, те се превръщат в мръкнала и тормозители на близките си и като са болни. Друга част са си много нормални, зависи колко ти е силата на характера, егоизма и др.

# 98
  • Мнения: 17 409
Пък то едни психолози...
Човек може да бъде изслушан, разбран. Без присъди за другия. Много хубаво да си мислите, че помагате с това Simple Smile
Не знам какво трябва да направи, но знам, че вие обичате да давате готови решения, да одобрявате или отхвърляте вече взети такива Simple Smile

# 99
  • София
  • Мнения: 35 243
Постъпил ли е грозно -да, много. Трябва ли да го съдим жестоко -не, не трябва.
Психо-соматичните връзки при потенциален смъртник няма да ги разберете, ама никак. И никога, никога да не ги разбирате.

# 100
  • INFJ
  • Мнения: 9 442
Аз пак да питам - колко и какво трябва да изтърпи човек, попаднал в подобна ситуация? Че той в мъката си може и да я пребие от бой, или на фона на болестта му и това е нищо и трябва да стиска зъби там и да трае?
Най-нормалното нещо е и тя да изпитва вина и да се чуди направила ли е всичко възможно, въпреки, че решението да се разделят идва от него и то много грозен начин - сега всички знаят, че не стига, че му е докарала рак, ами и го е зарязала на всичкото отгоре.
Ако всичко, което разказва е вярно, ами да, подкрепям я да се отдръпне от него.

Дори да остане около него, като някаква човешка подкрепа... отношенията им като двойка са приключили.

# 101
  • София
  • Мнения: 35 243
Никой нищо не е длъжен да търпи.
Но и крайните присъди на осъдения не са окей.

# 102
  • София
  • Мнения: 17 592
Той е на много лошо място и... търси виновен. Така в средновековието са горили вещици. Не защото има логика, а защото не могат да намерят логична причина и се обръщат към нелогичните. Страх го е... нормално. От друга страна, може би пък така те е спасил... от това да изживееш отново същото... Не го търси. Нито на него ще направиш добро в тази ситуация, нито на себе си.

# 103
  • Мнения: 6 166
Понеже често ме обвиняват тук, че ако и с пациентите си съм такава, както пиша тука

Ама ти с пациенти ли работиш? И какво, оправяш ли им живота? За един прЕател питам.

# 104
  • Мнения: 2 204
Без да се бъркам в междуличностните отношения, едно възможно обяснение за такова развитие е ако въпросният човек по някаква причина е разбрал грешно/самовнушил си е, че авторката има хепатит С, без (той) да го свързва със себе си. Като някаква маловажна идея, която е дремела в подсъзнанието му и не го е засягала по никакъв начин, все пак не си обменят кръв. Докато в един момент се е озовал в болница и при разговорите с лекарите е споменал, че има приятелка с хепатит, при което те са му обяснили, че е възможно хепатита да се предаде и по полов път. Което да го е стреснало яко и да му е запалило искрата да навърже авторката, болния си дроб, оттам и останалото като следствие. А в действителност може да си е имал хепатит от 30 години без да знае.
Което пък не значи, че тогава тя трябва да е заразена от него. Шансът по полов път е малък, но никой лекар няма да каже, че такъв шанс няма. Минал съм през подобни драми просто. Ако ти открият хепатит С и кажеш само - имам партньор/ка с хеп С от страна на докторите веднага следва - ааа, ясно. В случая човека просто може да ги е подвел за нея вярвайки си сам, а после да е приел казаното от тях, което е било принципно, като конкретно отнасящо се за него и да се е дофилмирал здраво.

Общи условия

Активация на акаунт