Като гръм от ясно небе

  • 9 864
  • 139
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 7 006
Mи мухъл е щото ходи и говори лъжи за авторката.Очерня я и я изкарва лош човек,зарязала го видиш ли,а той болен..
То бива озлобление на болен към здрав,ама чак пък толкоз..Простотията с която пък я обвинява,че нарочно го е заразила, съвсем кърти мивките..
Махленско не махленско,това мисля,това пиша.Изтънчените души на които не им понасят махленските постове,да прескачат.По-лесно е отколкото да размахват пръст-че.Е,вярно,морала им остава незабелязан ако не размахат показалец,но кервана така или иначе си върви..

# 76
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 022
            Той просто се е озлобил,че е болен,а тя много по-млада от него,че ще продължи да живее и след него/то гаранции за нищо няма/.И сам се е вкарал във филми,нещо прочел,недопрочел и недоразбрал в булевардни издания.Ако някой доктор е имал някакви,дори и най-малки съмнения за зараза,щяха да привикат авторката и да я помолят и тя да си направи изследвания.Нищо такова не се е случило.
       Сега болният просто си излива отровата,вместо да се земисли,дори от най-обикновен егоизъм,че може и да му се наложи да търси помощ и грижи.Глупав човек.

# 77
  • София
  • Мнения: 41
В нечий коментар прочетох, че съм разкрила върха на айсберга и съм отишла да си играя - нищо подобно,
нито съм си съчинила историята. Разказвам това, което съм видяла, било ми е казано или съм разбрала.
Какво крие човек в мислите си няма как да знаем. Нито пък имам за цел да оплювам човека, а себе си
да изкарвам бяла и добра.

Elunaria, Nevena Virolan, Елфичка, Уейв, Какво
Някои от вашите разсъждения се покриват напълно с моите,
по-конкретно трудното понасяне на тежка диагноза; озлоблението, произхождащо от това; търсенето на
виновник/причинител. Така също човекът не е сам - има син, снаха, две бивши жени, напълно възможно е
да е имало намеса от тяхна страна. Не съм златотърсачка или някоя меркантилна дамичка, финансово
независима съм, имам си и собствен покрив над главата, та не съм имала подобни мераци. Какво да търся
и да взимам от човека - малко апартаментче на партер, бизнес със затихващи функции и минимална пенсия...
Напротив, аз съм му помагала и с пари, и с продукти, с лекарства. Дори му предложих парична помощ, за да
си плати здравните осигуровки, че инак нали не може човек да влиза в болница и прочее - той отказа.

Елфичка - да, при въпросния загубата на контрол беше често явление, черта на характера, която не ме е
притеснявала драматично, но ето че колкото е по-тежка ситуацията, толкова повече се губи здравия разсъдък.
Интересното е, че от поставянето на диагнозата до пускането на бомбата минаха 20 дена. Точно беше ходил
на скенер или ЯМР, не помня, и аз чаках да ми разкаже за резултати и всичко, и стана тя, каквато стана. Та
възможно е да не е получил добри новини и да го е дал накъсо...Бяха му назначили шест курса химиотерапия,
и първият беше минал. Туморът му е в гърлото, в основата на езика, и доколкото помня от хистологичното
изследване, се споменаваше едроклетъчен или нещо подобно.

И да, ръси приказки, че съм го зарязала, на една приятелка пък започнал да досажда по МСГ, да я кани на
кафе, да й потвърждава колко я цени като приятел, стори ми се леко смахнато и гузно това държание. В смисъл,
че той чудесно разбира какво е надробил, и понеже го е яд, търси начин да излезе чист.
Навярно всичко опира до психическа устойчивост, характерови особености, възраст, биография и други фактори.
Като се сетя как ми четеше лекции - че трябва да съм по-твърда, да имам "даян", а ето какво стана. И това с
двете ми приятелки - защо ги занимава, иска да провери дали все още жените не могат да му устояват на чара;)
Понеже и това си му е част от характера, да ми повтаря периодично колко е атрактивен, как жените винаги са
му обръщали внимание, как аз трябва да се гордея, че имам мъж като него до себе си...


Искам да поясня, че не съм се вкопчила или че изпитвам мазохистична наслада да човъркам в раната,
а просто се нуждаех от обективни мнения, които да затвърдят убежданието ми, че нищо повече не мога да
направя за този човек, ако той сам не го пожелае. Със сигурност е огромен шок подобна диагноза и аз го
разбирам, изпитвам състрадание към него, но някак не мога да оправдая постъпката му.

krasitrud - абсолютно съм съгласна, дори не ми цитира името на доктора, който така категорично ме е подредил,
само ми прати линк с някаква статия от и-нет, в която се изброяваха хипотетични причини за НХЛ.

Никой не е застрахован от каквото и да е в живота, но не бива да губим човешкия си облик, колкото и
да е трудно...

# 78
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 294
Авторке, не се връзвай на откровени проковации.
Аз мисля, че една диагноза, било тя и тежка, не бива да бъде оправдание за това да раздаваш тежки обвинения, а без дори да дадеш възможност на остсрещния да се защити, се превръща в гнусна клевета, която дори е подсъдна.

# 79
  • Мнения: 7 006
            Той просто се е озлобил,че е болен,а тя много по-млада от него,че ще продължи да живее и след него/то гаранции за нищо няма/.И сам се е вкарал във филми,нещо прочел,недопрочел и недоразбрал в булевардни издания.Ако някой доктор е имал някакви,дори и най-малки съмнения за зараза,щяха да привикат авторката и да я помолят и тя да си направи изследвания.Нищо такова не се е случило.
       Сега болният просто си излива отровата,вместо да се земисли,дори от най-обикновен егоизъм,че може и да му се наложи да търси помощ и грижи.Глупав човек.
Моля те,нищо не разбираш,трябвало е :
Цитат
потърпевшата, все пак, не е потърсила лекарите, заключили и произнесли се по вината ѝ, за да доизяснят деликатната ситуация, а дойде да се жалва тук.
Зарязала го е, да. През неговите очи е така.
Това,да се помисли,"има ли право един лекар да отправя такива обвиненя,доколко е етично и най-вече,ако жената действително е заразна,защо лекарите не са я привикали за изследвания?",са въпроси граничещи с непостижими висоти за някои умове,и за съжаление,болния мъж не е единствения в това отношение.
Авторката го е "зарязала"и толкоз..

# 80
  • Мнения: 18 595
И какво ако го е зарязала?Ще  е първата  и последната ли?Особено него са го зарязвали вече  и други.Че  е болен  няма връзка ,бил е  и здрав.
Аз се чудя авторката защо толкова е  била  и е вкопчена в него, какво му  е харесала, дето е със самочувствие и  я  манипулира всъщност, виж ме какъв съм мъж, заслужавам млада като дъщеря ми, и сега решил ,че не струва  и търси други.Дори само за секс  да си намери    мъж  на нейните години  ще е по-добре  и повече обичана ще се чувства.Болен бил, този си е болен по рождение.Пък вие  си  говорете за вината и , не ми пречите.
Я си гледай детето да завърши и почне студентство, да се оправя в живота, учи го да се цени, пък и не залитай по  такива хем дърти ,хем нахални манипулатори.

# 81
  • Мнения: 7 006
И какво ако го е зарязала?
Ми принципно,нищо..

Ама работата е,че той нея зарязал с обвиненията,че го е заразила(а това вече, не е нищо) и ходи да разпространява сред общите им познати клевети,как тя го е зарязала,щото е болен(също влиза в графа "нещо" и то с червени букви!)
Та,така..

# 82
  • София
  • Мнения: 38 596
Както намекнах, този мъж не е бил читав от самото начало. Защо си се хванала с него, ти си знаеш. Радвай се, че си се отървала. И си помисли да си отваряш по-добре очите със следващия.

# 83
  • Мнения: 6 166
Щом има син и две бивши и тоалетна да има пак ще се борят за наследството със зъби и нокти.

Авторке, промени тази нагласа "всичко минава", защото от това си патиш, не от човещина. Не, няма какво да му помагаш. И без никакви здравословни проблеми да беше, почне ли да задява твоя приятелка, след като той те е оставил и то с текст, значи го задраскваш от живота си с много дебела черта. Няма какво да иска или търси от теб от тук нататък. А по принцип жените са наградата, не мъжете.

Относно диагнозата, поразпитай нютук там, да не кажат после ЕЖК, но макс 6 мес. До сега не съм и чула на някой да е подействала химиотерапията при т в гърлото или мозъка. Най-вероятно затова и приятелят лекар на Невена "не е знаел". Просто си е спестил повръщанията и гаденето след облъчване.

# 84
  • Paris, France
  • Мнения: 14 082
Елфичка, при него нямаше да има радиотерапия, а само химио. Човекът е бил светило в областта си преди да се пенсионира и имаше достъп до нови, имунни терапии, щадящи химиотерапии. Не е имал тумори в главата или гърлото никога, само в костите.

Типично е за мъжете. Имам братовчед, който се разболя от лимфома на Ходжкин и я откриха случайно докато беше болен от грип, уж. Нямаше 20г. Единствен син. Родителите му, чичовци, лели, баба ми, майка ми го гонеха из София да иде на химио. В ранния стадий нямаше и операция да ма. Той си купи кола, хукна по заведения, ожени се за първата срещната, която пък се разведе с него. Жената на голямата ми ученическа любов също го напусна. И двете щяха да наследят доста. Забелязала съм, че в такива моменти младите, сексуални жени бягат при друг. Може би подсъзнателно надушват инфекции, мизерия и лоши гени. Жени като авторката тръгват да предлагат помощ и пари.

титикака, никой доктор нищо не му е казал по повод инфектиране с хепатит С. Главата съм готова да си отрежа ако не съм права. Ще ида да проверя, но ми се струва, че хепатит С е неизлечим, сам по себе си. Няма как да си го заразила, а при тебе да няма такъв хепатит. Най-много да са му изредили рисковите фактори. Оттам нататък изследвания се правят ако има смисъл. Него самия може да са го изследвали за хепатит, защото ако е заразен трябват антивирусни, каквито той, предполагам, не взима.

На 23г изкарах ужасна ангина от вирус на Епстейн Бар. Следяха ми чернодробните ензими и ми обясниха, че изкарана в късна възраст може да отключи лимфома на Ходжкин, не Ходжкин лимфома и още поне 200 вида рак и това беше. Никой не е ходил да търси кой ме е заразил и как. Казах на тогавашния си партньор, изследва се, прекарал я е в миналото. Ако нямаше стари антитела щяха да му кажат да внимава. На мене ми казаха да не се целувам с никого, да не се бършат в кърпите ми, да не ядем от обща паница, с общи прибори, блабла и това беше. Не мога да виня детето на съседката, което тогава имаше ангина, защото неговата беше бактериална.

Ето как да постъпиш с общите ви приятели, на които е казал, че си го заразила:

1) обясняваш това, което ни обясни на нас.

3) отпечатваш всичките вируси и бактерии, които могат да отключат заболяването + възраст, наднормено тегло и мъжки пол, всички рискови фактори и им ги показваш.

4) отпечатваш си резултатите от изследванията и им ги показваш и тях.

5) питаш виждали ли са неговите и ако да, заразен ли е или бил ли е заразен в миналото. Щото ако не е бил никога заразен няма как да си го заразила.

Обясняваш, че се чувстваш оклеветена, че поведението на въпросния господин те обижда и питаш какво можеш да направиш за да останеш в добри отношения с тях. Това е.

А това за заразата може да са му го метнали син, снаха, някой потенциален бъдещ наследополучател за да го настроят срещу тебе.

# 85
  • Мнения: 17 407
Понеже често ме обвиняват тук, че ако и с пациентите си съм такава, както пиша тука - ужас неземен Simple Smile
Благодаря на авторката за темата - прекрасен личен пример и много адекватни включвания с цитати от Уикипедия. Мухълът се е разболял. Е тва вече е да нариташ паднал. Даже без да си го чул, видял. Голяма подкрепа. Браво!

# 86
  • София
  • Мнения: 35 156
Подкрепям Дренка, какъвто и да е, ама на пътник куфари не се стягат.

# 87
  • Мнения: 1 153
Ms.Gorgeous и Дренка, вие прочетохте ли какво е написала авторката? Или си пишете така - на опаки.

# 88
  • Мнения: 17 407
Да, прочетох, и всичките глупости за неговата вина и нейната правда прочетох.
А ти разбра ли какво е написала Georgeous?

# 89
  • София
  • Мнения: 35 156
Да, прочетох, Вие разбрахте ли написаното?

Общи условия

Активация на акаунт