Януарски бебета - тема 1

  • 20 539
  • 737
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 698
На мен също ми се струваше, че е рано за захранване, но според педиатърката понеже бебето ми е изцяло на АМ трябваше да започна при навършване на 4  месеца.
Той ги навърши на 27.04., но аз изчаках до 16.06.
Реших да започна, защото редовно ни гледа в устата като ядем и даже примлясква 😁.
Купих готови пюрета, те са по изчистени уж.
Просто нямам село или близък, който има зеленчукова градина. Ако имах бих правила.

# 316
  • София
  • Мнения: 732
Мисля да започна след седмица , две, да стане на 5++.
Към момента не виждам някаква индикация да започна. Водя се по него.

Вашите бебета обръщат ли се?
Моя не, правя масажи, гимнастика, но уви...
Бяхме на консултация онзи ден и е 72см , около 9,200кг, увеличихме витамин д , заради бързия растеж.

Мамите които приготвят сами пюретата , слагате ли по малко мазнина в тях - масло, гхи, зехтин ?
А тези които купуват на кои марки се спряхте? В петък ще слушам уебинара на Маги Пашова , ако някои иска ще кажа после какво е споделила.

Как сте с нощните хранения ?

Ние от днес сме с втория кош в количкта, има положение под 45 градуса. Първия съвсем му стана малък, а и в този поне ще си гледа.

При нас морето ще е септември , евентуално. Иска ми се да минат ваксините и да започнем със захранването. До тогава може уикенд на планина някъде около София.

Последна редакция: чт, 18 юни 2020, 23:08 от Ray Of Light

# 317
  • Мнения: 7 144
Моята се обръща от гръб по корем търкул 😀 даже се набира да сяда.Купих й пюре от тиква на гербер и пащърна на хип, картоф и моркове ще сваря чисти без масло и т.н.
Ще се радвам да споделиш от уебинара Simple Smile
Нощно хранене нямаме пу пу 😀последно яде към 20,30ч адаптирано и към 22 малко я кърмят и тя заспива

# 318
  • Мнения: 698
Купих пюре картоф на Гербер, купих и тиква, пащърнак и морков, но ще ги вкарвам постепенно - първо 7 дни само картоф.
Обръща се от корем по гръб, понякога и от гръб по корем, но и в двете посоки не винаги успява, а и ако не му се получи от първия път не се напъва да пробва пак - мързи го явно 😁.
Доколкото знам първоначално не се добавя никаква мазнина.
Чист зеленчук разреден с кърма или АМ и нищо друго.

# 319
  • Мнения: X
При мен едната баба ни подари пюрета на гербер, като за начало мисля, че са окей. Имам тиква, морков и броколи.
Броколите вчера изобщо не му харесаха, обаче му ги дадох без кърма.. Днес ще пробвам да ги смеся, да видим дали ще му хареса повече.
Моя до преди два дена не искаше да се обръща изобщо, от онзи ден го наблюдавам, че започна по 3-4 пъти на ден.
Ray of Light, много ще се радваме да споделиш полезна информация, която си чула на семинара. Heart

# 320
  • София
  • Мнения: 732
Точно Маги Пашова съветваше да се сложи малко мазнина с цел да се усвоят мастноразтворимите витамини. Примерно на върха на ножа малко масълце, две три капки студено пресован зехтин.

Момичета, знаете ли, пишете ми на лично, ще ви дам профила си в платформата и след петък следобяд да си го чуете записа.

Последна редакция: чт, 18 юни 2020, 23:09 от Ray Of Light

# 321
  • Мнения: 154
Здравейте!
Вторник бяхме на консултация и ваксина, на 5м. и 3 дни малкият тежи 7.100 и е 64см. Мисля да започна на 5++ захранването с пюре от тиква. Чела съм, че не е добре в началото да се дава масло.
Ще започна с купени пюрета, някак се успокявам, че има някакъв контрол, после мисля и аз да правя, а на 9,10м. кухня. Купих всичко на ХИП с изключение на 1,2 вида на Гербер.
След тиквата обмислям картоф, морков, бял морков, пащърнак, тиквичка после плодове. С броколи и карфиол няма да бързам, защото той имаше доста силни колики и се притеснявам да не му подеействат зле тези зеленчуци в началото.
Педиатърката каза, че за седмица трябва да заместим обяда, но няма да го храня насила, ако не иска 120-150гр. Все пак се надявам да му харесат пюретата.

Моето момче на 9 юни се обърна от гръб по корем, но след това не го е правил. Настрани се обръща много, но само толкова. Когато го държа в мен по гръб прави опити да се набира и да седне, но успява само с моя помощ, още няма сили сам, а легнал на легло изобщо не се пробва да става, само се върти настрани. Забелязах, че след като започнах да го кърмя легнал започна да се обръща настрани, докато го кърмех в ръцете ми лежеше само по гръб.

Да не дърпам дявола за опашката, но още от втори месец и нещо не става да яде нощем, кърмя го между 22 и 23 и след това сутрин между 7 и 8. Има няколко единични случая да стане в 5 или 6ч.
Не мисля да го водя на море, малък ми се вижда.
Аз също давам пробиотик, както и витамин Д по 1 капка.
 Напоследък не се изхожда всеки ден, пропуска по 1 или 2 и ще продължа да давам пробиотик.

Последна редакция: чт, 18 юни 2020, 23:29 от RFM

# 322
  • Мнения: 7 144
Днес малката навърши 5 месеца 🌞🍬🍬🍬🎂от вчера я гледам си лапа големия пръст на крачето 😀

# 323
  • Мнения: X
И нашия почна да си яде краката Grinning много е смешен. Днес ще захранвам с тиква, да видим как ще мине.
Иначе, момичета, много ви благодаря за отговорите! Не знаех, че има надуваеми ванички, ще потърся в Джъмбо следващия път. Heart

# 324
  • Мнения: 278
Леле отдавна не съм влизала и се беше събрало за четене. Ние сме от Варна, но живеем в Сф. Бяхме за 2 седмици на морето и тъкмо се прибираме (  затова и намерих време да изчета форума докато мъжо кара, а малкия спи 😄)
За жалост хванахме кофти време и проливни дъждове, един единствен път отидохме на разходка до плажа, но много духаше и малкия не разбра много от морето.

Ще се захранваме началото на юли, когато е на 5++. Изцяло на кърма сме и небързам. Нощни хранения нямаме от 3м още, пу пу! Яде в 22ч и става към 7ч. Ние сме на два пробиотика заради нишките кръв в изпражненията, но май вече се оправяме.
Мислех да захраня с тиква, но педито каза с картоф и мисля че ще я послушам.

Ние сме към 8кг и от съвсем скоро почна да се върти сам, не винаги успява, но има и доста успешни опити. Дупето все още натежава 😆

Багажа едва го събрахме в колата( комби), хем поръчах на свеки да купи ваничка и още някой неща. Та не носихме всичко и пак едва се побрахме. За Варна си поръчахме сгъваема кошарка и си я оставихме там, изглеждаха ми мн паянтови, но се оказа много прилична и върши чудесна работа.

Извинявам се за дългия пост, но се опитах да наваксам и да обхвана всички теми.

# 325
  • Мнения: 20
Здравейте на всички! Видях че се обсъжда нощното хранене и реших да се включа. Още от средата на първия месец малката спи по цяла нощ. НО от седмица започна да спи много неспокойно и се буди през нощта. Първите 2-3 пъти само я поразклащах в леглото и заспива. Вече втори път подред се буди към 3-4 и докато не я сложа на гърда не заспива. Не мога да разбера гладна ли е или зъби я мъчат.

# 326
  • Мнения: 278
Може да е т.н. Регресия на съня .. или зъбки( дори по вероятно).
Някой мами дават само водичка и приспиват, други пък предлагат гърда.

Аз туко що видях че леко му прозира венеца и май ще си имаме зъбче скоро. Напоследък много мрънка и си дърпа и “скубе” косата, явно е от зъбките.
Здравейте на всички! Видях че се обсъжда нощното хранене и реших да се включа. Още от средата на първия месец малката спи по цяла нощ. НО от седмица започна да спи много неспокойно и се буди през нощта. Първите 2-3 пъти само я поразклащах в леглото и заспива. Вече втори път подред се буди към 3-4 и докато не я сложа на гърда не заспива. Не мога да разбера гладна ли е или зъби я мъчат.

# 327
  • Мнения: 125
Дърпа косата, ушите, а сега и горните зъбки като растат си трие носа.
За нощното събуждане благородно завиждам. По време на регресията се будеше 6-7 пъти на нощ и ревеше неземно, само с кърмене се успокояваше, ниакакво дундуркане нищо. Сега и помина но пак 3 пъти поне се буди да яде, най-добрия случай 2. Не се е паднала спяща и това е.
Давам й биберон, но не я успокоява. яде към 15мин като се събуди затова според мен е гладна, не е 3 мин да сукне и да заспи. Но какво да се прави, чакаме да го израсте
Може да е т.н. Регресия на съня .. или зъбки( дори по вероятно).
Някой мами дават само водичка и приспиват, други пък предлагат гърда.

Аз туко що видях че леко му прозира венеца и май ще си имаме зъбче скоро. Напоследък много мрънка и си дърпа и “скубе” косата, явно е от зъбките.
Здравейте на всички! Видях че се обсъжда нощното хранене и реших да се включа. Още от средата на първия месец малката спи по цяла нощ. НО от седмица започна да спи много неспокойно и се буди през нощта. Първите 2-3 пъти само я поразклащах в леглото и заспива. Вече втори път подред се буди към 3-4 и докато не я сложа на гърда не заспива. Не мога да разбера гладна ли е или зъби я мъчат.

# 328
  • Мнения: 791
Има ли някой с количка cangaroo sarah и доволни ли сте ? Харесва ми на външен вид и мисля да сменя моята , та за това търся мнение
 

# 329
  • Мнения: 4 660
Днес Хилял стана на 6 м.
Колко бързо времето лети. Heart Eyes
Почерпете се виртуално.
Скрит текст:

Общи условия

Активация на акаунт