Фъкане / punch embroidery

  • 32 930
  • 137
  •   1
Отговори
# 75
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 074
на български и трите техники са "фъкане"
на английски е по-лесно да се намерят разликите Simple Smile

latch hook



punch needle



а третото не го намирам, може би защото не знам как да го търся.
Sad използва се прежда на "бобчета", като букле. от опаковата страна са като синджирчета на една кука, а от лицевата са пухкави.

старата тема Simple Smile https://www.bg-mamma.com/?topic=227368

Последна редакция: сб, 13 мар 2021, 16:20 от st. Dobri

# 76
  • Мнения: 292
на български и трите техники са "фъкане"
на английски е по-лесно да се намерят разликите Simple Smile
а третото не го намирам, може би защото не знам как да го търся.
Sad използва се прежда на "бобчета", като букле. от опаковата страна са като синджирчета на една кука, а от лицевата са пухкави.
Моля ви, намерете го това последното, което казвате, звучи интересно. Hands Pray
П.П. Да не би да е това? http://embroideryaddict.blogspot.com/2008/08/chain-stich-in-tambour-work.html
https://youtu.be/TV1J0FQKr1g

Последна редакция: сб, 13 мар 2021, 16:58 от dandree

# 77
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 687
Здравейте, дами! И аз се запалих по този вид бродерия. Засега съм във фаза гледане на видеа, четене и търсене на добри инструменти и материали. Благодаря за споделеното. Малко ме смущава това, че конецът не е здраво вшит и ако се закачи, може да се издърпа. Първо ми харесаха изпълненията от гладката страна, мислех си, че това е лицето, после видях, че може и от рошавата страна, а може и комбинирано. Само вариантът с лепилото не ми харесва.

Момичета здравейте. И аз съм се запалила от скоро. Обаче не мога да си намеря хубав плат за това което искам да направя. Може ли да ме посъветвате какъв трябва да е плата и от къде евентуално мога да го взема. Моята игла е дебела за килими. Искам да направя килим.

За килим не е ли по-добре тази техника?
http://www.balastra.com/index.php?option=com_mtree&task=view … mid=0&lang=bg

Здравей ,добре дошла при нас !За килимче фъкането е по-добра техника и според мене .Аз лепило не ползвам и не мисля и да ползвам ,до сега нищо не е помръднало и всичко е топ което съм направила .Ти какъв вид  пънч  искаш да правиш ?

# 78
  • Мнения: 89
Да различни техники са. Аз лично си избрах тази с голяма игла за килим. Като начинаеща да пробвам първо това пък ще видим☺️ а за лепенето не е задължително, доколкото си събрах информация, както и това с подложката за плъзгане. Всеки си преценява🙂

# 79
  • Мнения: 292
Ти какъв вид  пънч  искаш да правиш ?
Искам да пробвам всички.🙂

# 80
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 687
dandree тогава ,ще ти трябват различни игли  и прежда и конци .Дебелата игла ,ще я ползваш с преждата а тънката игла с конци за гоблен ,ще ти трябват и различни основи.

# 81
  • Бургас
  • Мнения: 1 986
Това пано го е правила майка ми. От една снимка в Бурда си нарисува модела. и  го изработи. А това е гърбът.
Снимката я правих на ярко слънце и виждам, че не е много скопосана. Шито е върху зебло от чувал, с обикновена игла. Правеше през една линийка еднакви бримки, които после разрязваше през средата и изглежда като фъкано. На гърба се виждат редовете на конците. Правено е от някаква изкуствена прежда, която не беше много прецизно предена, но и не знам кой е свършил тази работа. За паното е ОК; Много години минаха и аз само свалям летвичката от горната страна, пера и отново окачвам на стената.

# 82
  • Мнения: 12
Здравейте, откъде мога да си взема такава игла за фъкане? Погледнах няколко сайта, но не знам към какво да се насоча. Освен това панама откъде си взимате? Гергефи на достъпни цени видях в М-арт, но по-големите са изчерпани. Всякаква информация би ми била полезна Simple Smile Много ми харесват изработените неща и бих искала да пробвам и аз. Правя различни пана и тази техника би ми била полезна.

# 83
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 243
Мисля, че намерих такава в Алиекспрес, защото и аз искам да си купя.

# 84
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 074
котоьо, на каква цена е в алито?
Simple Smile да се включа и аз?

# 85
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 243
Много евтина, едва ли не на стотинки го докарва. Но ще  питам детето, защото аз не се справих в Алито. Ако е възможно ще пусна линк.

Ето линка, има ги Simple Smile https://www.aliexpress.com/af/punch-needle.html?d=y&origin=n … AS_20210327225541

Последна редакция: нд, 28 мар 2021, 10:57 от Котьо

# 86
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 074
благодаря.
и на детето също. Simple Smile
ако не ви затруднява много, поръчайте и за мен. изобщо не мога да се оправя в алито.
Simple Smile ще се разберем за плащането и вземането.

# 87
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 687
Момичета ,вземете си от тези дървените игли ,че тази пласмасовата не е много удобна .Ще чакам да показвате какво сте направили .Аз съм малко в почивка ,че довършвам гоблена който съм започнала преди много време ,но след това се заемам да работя с броиращата си игла .

# 88
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 074
защо отворих! защо!
сега искам толкова много неща. и на толкова много се ядосвам.
преди Котьо да пусне линка разрових нета за пънч игли в България - от 11 до 30+
тези, които намерих за 12 лЪва на сайта на дребно са по 2-3.
със сменяемите игли 18 срещу 8.
Sad и после защо купуваме от чужбина и не подкепяме българското.

# 89
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 243
Добри, искрено казано не посмях да си поръчам от Алито, защото плащането е с карта, аз  карта нямам. Детето има, но при тези неволи с източени карти не посмях да я ангажирам.
Аз имам от иглите, които са  тънки и към пробвала - направих една рошава елхичка, но май платът не беше подходящ. А и вдевачката ми се разцепи.
Обаче съм много мераклия на тази обложка за книги и съм твърдо решена да направя две за децата, ще са уникални подаръци, особено малката ще я оцени високо. Голямата не си пада по романтиката и все ми се подсмива, че харесвам дантелки, рози и панделки Simple Smile Та за тази обложка искам да питам как се прави. Основата ми е ясна, но с игла ли се изтеглят лентите? Виждат ми се неравномерно издърпани, а с онази игло-кука стават еднакви. Дай мнение, моля:

Общи условия

Активация на акаунт