Евтините козметични продукти, от които сме доволни - 60

  • 64 042
  • 748
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
И последно кое трябва да се отмива, и кое не? Ще ме образовате ли?

Никога не съм била спец в чисто женските неща Simple Smile Питам наистина.

Аз си ползвам тоник на Билка и не го отмивам, а сега ме хвърлихте в почуда трябва или не.

# 61
  • Мнения: 5 832
На мен всичкото това втелясване ми е малко крайно честно казано. Не е сода каустик в крайна сметка, не мисля, че ако не се отмие ще настане някакъв катаклизъм. И самата аз се улавям, че колкото повече чета, толкова повече издребнявам за глупости. Аз лично не мия след мицеларна вода. Не ми е паднала кожата. Майка ми и баба ми цял живот все са си отмивала мицеларните води сигурно. Имаше едно тоалетно мляко с краставица май беше и тва е, ако искаш. Сега сме толкова разлигавени откъм козметика, че сме се превърнали в принцесата и граховото зърно.

# 62
  • Бургас
  • Мнения: 1 258
Поне според мен и моите знания, моцеларната вода трябва де отмива,макар да пише на опаковката , че не е необходимо. При едно-две ползвания без отмиване няма да е кой знае какво, но при продължителна употреба... Това е все едно да си чистите грима с тоалетно мляко и после да не си измиете лицето,остава част от млякото, грима и серум по кожата и е възможно запушване на порите, образуване на черни точки и пъпки. Особено за проблемна кожа според мен трябва да се отмива. Тоници и флорални води не се отмиват, тяхната идея е да стоят върху кожата и да ѝ носят ползи.
Все пак всичко зависи от кожата, има хора които си мият лицето само с вода, не ползват кремове и т.н. и кожата им си е хубава, има и такива , които използват много продукти и кожата им не е перфектна, така че е и до кожа.

# 63
  • Мнения: 1 349
Аз отмивам мицеларна вода, а тоник и розова/лавандулова вода - не.
При мен стъпките обикновено са олио, измиващ гел/пяна, розова вода, серум, крем и околоочен.
Koгато не съм вкъщи мицеларна вода, изплаквам хубаво под течаща вода, серум, крем, околоочен. Като цяло избягвам този метод, фен съм на двойното почистване и много харесвам как се отразява на кожата ми.

# 64
  • Мнения: X
Може би трябва да се преместя в нова тема, тип "Въпроси и отговори" Joy

Аз лично след работа се почвам с тоника и сменям памучето няколко пъти, докато последното вече е бяло на цвят, т.е. изчистени са всички нечистотии от деня. И си го оставям така.

Това правилно ли е, или преди това трябва да почиствам с нещо друго преди самия тоник? Пълна обърквация Grinning

# 65
  • Бургас
  • Мнения: 1 258
petyovaa , имам абсолютно същата рутина Grinning Ти какво масло използваш?

# 66
  • софия
  • Мнения: 4 180
Аз сега си взех мицерална вода на Лореал - на нея изрично си пише на етикета "Сутрин и вечер нанесете с памучен тампон" . Според мен това значи без измиване после, аз поне никога не съм си измивала лицето от мицералната вода. Всъщност и с тоалетно мляко като си почиствам лицето после не го отмивам с вода.

# 67
  • Мнения: 35 961
akoiskash-vqrvai, преди тоника ползвай гел, пяна, хидрофилно олио, тоалетно мляко, мицеларна вода... - нещо по твой избор от тези, което да почисти наистина кожата ти
после отмий с вода и нанеси тоника

# 68
  • Мнения: 5 832
Може би трябва да се преместя в нова тема, тип "Въпроси и отговори" Joy

Аз лично след работа се почвам с тоника и сменям памучето няколко пъти, докато последното вече е бяло на цвят, т.е. изчистени са всички нечистотии от деня. И си го оставям така.

Това правилно ли е, или преди това трябва да почиствам с нещо друго преди самия тоник? Пълна обърквация Grinning
За мен понятието " трябва " в тези неща не съществува. Всеки си усеща кожата най-добре и преценя как да я почиства, да отмива ли мицеларните води, да не ги ли отмива, да ползва ли 16 неща за измиване и мазане, или 3, или пък нула. Чистя с мицеларна до бя тампон, после мажа серум, като попие си слагам нощния крем и това е. Измивни гелове и пяна не ползвам всеки ден, кожата ми не се чувства добре като го правя.
Всичко е до кожа. Има хора, които мажат, чистят със сто неща и пак не могат да докарат кожата на друг, който си мята една вода на лицето и тръгва.

# 69
  • Мнения: 1 502
Мицеларна вода се измива, тоник, серум,крем, масло, маска (не всички) - остава.
Всичко, което служи за почистване се отмива с вода, ако така е по-лесно за запомняне.

# 70
  • Мнения: X
bubanka, tanch, благодаря ви, дами!

На мен лицето ми е най-чисто когато спортувам редовно. Странно или не, но обилното потене ми изчиства по най-добрия начин кожата. Разбира се, мия го след тренировка. Но нищо не ми изчиства порите така, както една яка тренировка.

Козметиката си е козметика, но човек трябва да се опитва и да живее здравословно, вкл. да се храни така, за да има хубава кожа.


Ще спра дотук. Когато се сетя за хубав и нескъп козметичен продукт, ще се включа отново, а дотогава ще ви чета! Simple Smile Heart

# 71
  • Мнения: 1 349
elichka4, използвам хидрофилно олио - Сефора /което почти ми е свършило/, взех Нивеа с гроздови семки, доволна съм, но търся нещо още по-добро.

# 72
  • Мнения: 5 832
Мицеларна вода се измива, тоник, серум,крем, масло, маска (не всички) - остава.
Всичко, което служи за почистване се отмива с вода, ако така е по-лесно за запомняне.
Това пише на моята в Начин на употреба - Нанесете върху лицето, очите и устните с памучен тампон. Без изплакване. Само за външна употреба.

https://sanita.bg/komplekti/la-rosh-poze-kt-efaklar-ultra-voda-m … na-mk-400-ml-h-2/

# 73
  • Мнения: 15 314
Душ олиото на Дав и Нивея са супер за измиване на лице. Не са конкретно за лице, но всичко свалят.

# 74
  • Бургас
  • Мнения: 1 258
petyovaa ,ползвам същото на Нивеа, но и аз търся нещо друго, за това питах, не съм от София и нямаме Сефора, взех скоро на Дъглас, като приключа това Нивеа ще го пробвам, ако откриеш нещо добро споделяй Blush

Общи условия

Активация на акаунт