Работа след завършване на специалност Биотехнологии

  • 1 402
  • 3
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 571
Здравейте, дами!
През тази година ми предстои дипломиране, завършвам бакалавърска степен, уча биотехнологии. През годините съм търсила в интернет, интересувала съм се, но никога не съм срещала хора, които са завършили тази специалност и да работят по нея.
Интересува ме има ли сред вас такива дами и какво работите сега?
По време на следването си работех, но работех нещо подходящо за студенти, далеч не по специалността ми и сега събирам смелост да изляза от комфортната си зона и да започна нещо по специалността.
Много ви благодаря предварително!

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Работата ми ме срещна с двама биотехнолизи /бакалавър биотехнологии/.
Едното момиче беше започнало работа в Биовет Пещера в отдел по качеството, но заплащането в един момент се беше оказало унизително ниско за изискваните усилия и качество на работата. Твърдя, че това е много интелигентен, усърдно работещ и кадърен човек. Аз я срещнах, когато напусна Биовет и продължи да се занимава с качество в месопреработвателно предприятие, където бяхме колежки окол 4 г. После беше в друго месопреработвателно предприятие, после се занимаваше със системи за качество ISO в цех за обувки.
Втория човек е момче /мъж/. Като студент и непосредсвено след това май е бил барман. Първата му работа, като "технолог" беше в месопработвателно предпхриятие. Той е доста амбициозен и с желание да работи добре. Работи в тази месопраработка над 5-6 г. може би. Научи много неща и си работеше, като технолог на месото. После е бил известно време в друга месопрераработка с месодобив. Сега е към фирма за добавки  месопреработката и мисля, че е доволен.
Според момичето, за което писах първо и по наясно с биотехнологиите. Всъщност биотехнолог в България можеш да бъдеш почти само в Биовет в Пещера или Разград. Има не малко хора, които се занимават с качество, като нея има и други, които се занимават с друг тип технологична работа, има хора, които са дистрибутори на техника, лекарства, добавки.
Това е, което аз знам за биотехнологиите. Май не са нещо с голямо развитие сами по себе си.
Не, че аз самата работя конкретно каквото съм учила, просто понякога живота поема друга посока.

# 2
  • Мнения: 34
Здравейте, виждам, че темата е стара, но не намерих подобна такава.  Интересува ме авторката дали си е намерила работа по специалоността лесно и горе долу на прилична заплата, тъй като и аз съм се насочила към тази специалност?

# 3
  • София
  • Мнения: 571
Работя в друга сфера и с добро заплащане и никой от колегите от университета не работи като технолог.  Ако мога да върна времето назад не бих избрала същата специалност.

Общи условия

Активация на акаунт