Декемврийчета`2003 - 2 част

  • 7 479
  • 199
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 3 479
Логопедка, не давам никакви сиропи, защото лекарката не ми е казала пък и нямаме никакви признаци за разболяване. Ти профилактично ли имаш предвид?

# 166
  • Мнения: 3 042
Относно сиропите и прочие работи за укрепване на имунитета - нашата педиатърка каза, че ако детето не боледува често, храни се със сезонни плодове и зеленчуци - няма смисъл да се дават такива работи.
Аз още есента говорих с нея на тази тема. Общо взето изводът и беше - Детето само трябва да си изгради имунната система.
Доверих й се.
Последните дни е много готино времето - вчера даже се срещнахме по варненски с Хрис и Зоя в Морската.

# 167
  • Мнения: 182
Да се похвалим и ние вече ходим. Вчера даже правихме прощъпулник и Пресли си хвана мишката на компютъра. Само праговете засега ни бъркат но ще се справим някак си с това. Излизаме всеки ден на вън поне за един час неможе да го накара човек един ден без да е излизал. Добре че времето тази зима е на наша страна. Това за сега проходихме най - сетне и ние. Поздрави на всички бебчовци!

# 168
  • Мнения: 17 407
Честити крачета на Преслав! Да му мисли мама Simple Smile

# 169
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 709
Ох, искам вече и Крис да проходи. Честито Ели! Безаварийно щъпуркане!
Да ви се похваля и аз. Днес дадох непасирана супа на Крис и той я изяде. Първите 4-5 лъжици беше здраво плюене, ама после се усети, че е хубаво да вкара в действие новите зъби и започна да дъвчи Grinning Абе закъснях аз с този момент, ама сега съм се решила да упорствам, докато го приуча към по едрата храна. Купих му мултивитаминния сироп, че сега нали е болен, а и смятам зимата да го давам.
По колко плодове на ден минимум трябва да изяждат децата ни? Какви давате? А салати?

# 170
  • Балчик
  • Мнения: 249
Честити ходещи крачета на Пресли на мама Ели. Да е пъргав и бърз и много игрив.
  Лого5тка не се притеснявай. На моята приятелка детето е на 1г и 3 месеца и проходи преди няколко дни. За сметка на това се пуска много бързо и е много стабилен. Ще проходите и вие.
  Ние отдавна ядем супата непасирана, а картофите в другите манджи леко ги намачквам с вилица. Но забелязах, че мачкаме храната на венците отстрани, а не ползваме зъбите. С тях единствено гризкаме солети, бисквити и ябълка. Нея я давам цялата обелена и сам си я гризка. Голямо удоволствие е за него, но много цапа. Портокал и мандарина давам само да ги смуче или правя сок в комбинация с ябълка. За мое учудване малкия изобщо не иска банан. Плюе го, а кака му изяждаше по два на неговата възраст.
  Бързо оздравяване.

# 171
  • Мнения: 5 539
Цитат на: logo5ka
Здравейте приятели! Днес бяхме на лекар, защото Крис е болен - хрема, червено гърло и кашлица, но без температура. По повод посещението при лекарката ни и измериха. Крис е 10,5 кг и е 80см според лекарката, но на мен ми се струва, че няма още 80. Имаме и два нови зъба - общо 7 са ни вече.
Исках да ви попитам давате ли вече витаминен сироп Мултисаностол за укрепване на имунната система?


Здравей,
ние изкарахме този вирус с абсолютно същите симптоми. Отне и около 10 дни докато се оправи. Пи всякакви лекарства, но май накрая мина от само себе си.
Желая ви бързо оздравяване! Grinning

# 172
  • Мнения: 3 042
Честити ходещи крачета!
За плодовете - давам за следобедна закуска само плодове - на парченца или на пюре(ако е ябълка). Мандарини, банани, ябълка, райска ябълка, круши, портокали, тиква и пр. Гледам на ден да яде 2 вида плод, защото сок рядко иска да пие. Пък и нали трябва да е прясно изцеден...дълга и широка.
Иначе за протокола и ние малко сме болнички от вчера - няма вече Т, но е един такъв плачлив, малко накашля, но си пие лекарствата с кеф, чак ме изуми , хич не се противи.

# 173
  • Мнения: 182
Ох мами и ние сме болни с висока температура, зачервено гърло и леко разсройство. От вчера е така- ходихме на лекар изписа ни антибиотик Клацид, апетит си има пие витС. Ох,че стрес през ноща с тази температура 39. До скоро!

# 174
  • Мнения: 3 042
Съни вече се оправи, няма кашлица, нито Т. Давах му само калциев глюконат, вит. С и Хустагил. Сега вече вършее из дома. Laughing  Laughing  Laughing
Хайде и вие да оздравявате!
За тази нощната Т може да викате Бърза помощ - ние вече се разписахме в техния журнал това лято #Crazy .

# 175
  • Балчик
  • Мнения: 249
Днес ходихме в детска хирургия Варна. Прегледа ни д-р Христов. Каза, че напипвал единия тестис, но за по-сигурно да се направи ехография. Изпрати ни в клиниката на проф. Темелков. Там ни видя един от най-добрите специалисти в ехографията ( според д-р Христов) и за ужас каза, че тестиси няма изобщо. Направо съм в шок откакто се прибрах. Когато казах, че са напипвали досега няколко пъти различни доктори в канала единия тестис, д-р  Цонев каза, че може да е било лимфни възли. Като занесох резултатите на д-р Христов каза, че е добре да ни види и доцента, та ни викат утре сутринта пак. Кой е доцента незнам, но не ми даде много надежда за грешка.
Говореше в краен случай за някакво изотопно изследване, но каза, че утре ще говорим с доцента.
Извинявам се, че стана малко дълго, но не знам още с кого да се консултирам и какво ще стане с малкия.
Ако някой е чувал за нещо подобно моля да ми даде съвет.

# 176
  • Мнения: 3 042
Още веднъж - стискам палци, мила! Дано да ги намерят тестисите утре! Кураж!  Praynig

# 177
  • Балчик
  • Мнения: 249
Ох, не знам. Не ми дадоха много надежда. Просто доктора видя, че съм много притеснена и реши и доцента да си каже думата. Предполагам, че това е завеждащия отделението ( не му разбрах името), защото каза, че се появявал сутри за 1-2 часа и после заминавал. Така, че трябва в 8.30 да сме там.
  Благодаря ти за пожеланията.

# 178
  • Мнения: 7 821
Стискам палци всичко да е наред, мила  Praynig !

# 179
  • Балчик
  • Мнения: 249
Днес ни прегледа завеждащия клиниката по детска хирургия - доц. Шейтанов. Каза, че според него тестиси има, но са много нагоре в коремната кухина и затова не са видени на ехографа. Единият тестис подлежи на операция, защото е излязъл извън канала и трябвало да го вкарат вътре. Операцията била лека и ставало бързо. Поне така казаха. Вторият бил на входа на канала и зависело дали ще слезе по него или извън. Каза да следим за усукване на тестиса( не разбрах кой от двата). Тогава следвало операция веднага. Иначе препоръча да изчакаме до навършване на 3 години, защото риска от увреждане на тестиса или на капиляри бил по-малък тогава. Но ако се стигне до усукване ще оперират веднага.
Вече съм малко по-спокойна, макар че проблем още има. Все пак ми дадоха надежда, че тестисите са налице. Дори ми каза да си изхвърля ехографията и да караме по-спокойно. Препоръча носене на широки дрехи, да махнем по-скоро памперса и да купуваме боксерки, а не слипове за да има шанс поне единият тестис да се смъкне нормалн

Общи условия

Активация на акаунт