Мами в Германия 2

  • 18 911
  • 282
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 3 880
аз се зарадвах на корите за баница, но гледам, че и двата вида са турски и спокойно мога да си ги купя тук от турския супер или в Кауфланд... Дано да се подобри предлаганаето в бъдеще, защото в момента е "гола вода" както се казва  Wink

# 256
  • Мнения: 382
Вивита, сиренцето "Булгар" е страхотно, няма нищо общо с фетата. В абсолютно същата опаковка, овче е, но съм учудена, че не го пише на страницата на магазина. Може и краве да има. Аз се изхранвам с него. В нашия край на света го пазаруваме от "Toom".

Иначе аз съм си поръчвала вино и лютеничка няколко пъти от тук http://www.bulgarien-weine.de/ и съм безумно доволна. Страшно са бързи. Единия път беше миналата година преди Коледа. Тогава се оказа, че не си бях завършила поръчката и те не я бяха получили. Обадих се в понеделник да питам, защо ми го няма виното, тогава говорих с шефа. И той каза "Веднага опаковам кашона". В сряда го получих. Неудобството е, че поръчката трябва да напълни един кашон от 12 бутилки, но не се плаща за доставката. Тя е калкулирана в единичната цена. Като сравних цените с http://bgshop.eu/, ми се струва, че излиза доста по-изгодно. Накрая - не се прави банков превод при поръчката, а се плаща чак като ти я донесат на вратата. Така не се губи време докато получат превода. Аве голям фен съм им. Единия кашон винце отлежава в мазето (поръчахме го точно като забременях).

Denize, познавам едни други мами, дето казваха, че им стига една фурия. Сега са обесили нос над тоалетната чиния. Като сколасаме да се уговорим и се съберем официално ('щото иначе така спонтанно прелитаме една до друга, когато смогнем), непременнос ще ти пиша.

# 257
  • Мнения: 230
МНого се радвам на новата тема.
Съпругът ми е германец и живеем в Берлин. ПРеди 2 седмици ни се роди син.
Аз се осигурявам в България и там ми искат декларация, че синът се е родил жив и не е даден за осиновяване. Някой знае ли кой може да издаде подобна декларация, понеже тук в болницата казаха, че не издават, в консулството казаха, че не знаят кой издава и сме объркани от къде можем да я получим. Дали може да е свободен текст? Казват, че евентуално личния лекар може да знае повече. Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем?

Старата тема
Привет в новата тема!
Много ми се ще да си направим една карта, като италиянките, обаче ще ви замоля като пускате нов постинг, да си драснете града (селото, паланката), разбира се ако искате.
Така можем да си улесним контактите по желание.

Ето я нашата карта http://www.frappr.com/mamawgermany

# 258
  • Мнения: 592
Здравей Приятелка

Добре доШла във форума. Да ви е жив и zдрав сина!!! Много хубави моменти ви желая. Как се каzва?
За делкарацията, която ти искат ти трябва от тук само Bescheinigung, 4е си родила син тук в Германия на дадената дата.  Това се иzдава или от педиатъра при който си или от Jugendamt. Те сигурно Ще те питат zа какво ти е това удостоверене.

Това е моето мнение, но може да ма и други по-компетентни. До скоро

# 259
  • Мнения: 230
Благодаря, нико-лета!
Синът се казва Михаел Кристианов. Второто му име е всъщност българското презиме. Съпругът беше очарован от нашия стил на кръщаване на децата. А идеята, че можем и тук така да го кръстим я прочетох пак във форума  Wink

Здравей Приятелка

Добре доШла във форума. Да ви е жив и zдрав сина!!! Много хубави моменти ви желая. Как се каzва?
За делкарацията, която ти искат ти трябва от тук само Bescheinigung, 4е си родила син тук в Германия на дадената дата.  Това се иzдава или от педиатъра при който си или от Jugendamt. Те сигурно Ще те питат zа какво ти е това удостоверене.

Това е моето мнение, но може да ма и други по-компетентни. До скоро


# 260
  • Мнения: 11 329
Привет Приятелка!
Радвам се на всички нови попълнения.
Много ме изненада мъжа ти, че е толкова отворен към български традиции и табиети, особено това с името ми стана много мило.
Стана ми интересно факта, че се осигуряваш в България. Защо? Мъжът ти не те ли осигурява?
Кому е нужно това двойно облагане? Или вие прекарвате повече време в Родината?

# 261
  • Мнения: 3 880
Добре дошла сред нас, вярвам че ще ти хареса Grinning

Съпругът беше очарован от нашия стил на кръщаване на децата.

Хехе Simple Smile Я кажи на съпруга да обясни, къде точно е очарованието на това "ов/а" във второто име, белким и аз взема да се очаровам Wink защото аз всеки път превъртам очите, когато някоя незнаеща служителка тук ми изпраска бащиното име като второ собствено Crazy е, какво му е собственото на "Георгиева" незнам, ама на мен не ми звучи собствено Simple Smile Затова и си го крия и без бой не го казвам, само ако някой ми поиска паспорта тогава няма начин  Wink

# 262
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Страхотни снимки  Joy- по всичко личи, че добре сте си изкарали  Laughing- на нас ни изникнаха други неща и не успяхме да съчетаем посещение в Кьолн, но се надявам пак да има среща и да се видим тогава. Аз по снимките видях едно познато лице от срещата на сайта заедно.де - RollingStones.

Всички сте много хубави - и малките и големите Grinning Grinning

Поздрави,
dezita  bouquet

дезита а коя си ти Wink 4е на купона на заедно де има6е много народ:) за6то не дойде на колнското събиране:)





Ами .....хм... newsm78 newsm78 как да ти се опиша, че и снимка нямам от там - ние само децата наснимахме тогава  Laughing Laughing - седяхме прави 3 майки близо до "дансинга" ако се сещаш....сега скоро май пак ще има събиране на заедно.де и тогава ще ти се обадя непременно!!!

# 263
  • Мнения: 1 610
здравейте! знам си аз че ще ме поздравите като се направя на сърдита.
 Вечерница/добре, че съм запазила едно съобщение на лични да мога да разпознавам кой кой е,че съм доста боса иначе/, за последните месеци на бремеността не ми се говори чак..все търся време да публикувам развръзката на моята история , но нека да се представя с линк към моята темичкаhttp://www.bg-mamma.com/index.php?topic=79391.0
и така за онези,които се сещат или са  прочели гореописаната история продължение как тя приключи:
Родих Мая, таткото дойде ,припознахме я, направихме и паспорт български/ който после според посолството не бил валиден документ....ама нейсе/..оженихме се набързо за 5 минути в павликенската община, толкова бързо стана- подадохме документи сутринта в 10 и в 14 беше церемонията...естествено едвауспях да организирам кумовете...а родителитеси не ги поканих...за което получих тръгвайки към ритуална зала проклятието на баща ми и зверските му обиди...включително как мъжа ми щял да ми вземе детето и да не го видя вече,че сме се натресли с мая и не сме му трябвали и да сме си ходили където ни видят очите и т.н....направихме малко сватбено пътешествие за няколко дни до търново, после изпратих мъжа си до варна и в деня в който останахме с мая баща ми реши да ми посегне..държах малката,паднах,ударих на детето главата лекичко..ревнахме двете,събрахме багажА и се изнесохме при една друга мама в силистра където втори месец чакаме паспорти,визи и ни разхождат разните институции за глупости. та знам си стоката за това не исках да раждам в бг....
за октоберфест ще сме във вурстландия. засега няма как да пиша,че ползвам на момичето компютъра.
относно картата засега ще остана там където успях да се намърдам близо до моето село.като си отида в нас щесе коригирам.
понеже скоро ще летим да ви питам трябват ли ми някакви капки за уши за детето?и защо всички говорят за някякви декларации за съгласието на бащата,които се изискват от гранична полиция, когато дете напуска страната с майката..дезита имам сомен ,че на теб са ти искали подобна????.аз имам информация,че когато  бащата е чужденец последните не се изискват...
извинявайте за дългия постинг
приятелка защо ти е тази декларация за пред българите?

Последна редакция: сб, 16 сеп 2006, 17:08 от rien

# 264
  • Мнения: 11 329
Риен, то твойто направо като филма на ужасите!  #Crazy
Добре, че швабошотландеца си мръднал мързеливото дупе, за да се ожените и да се съберете, най-накрая!
Капки няма да ти трябват. Бебето ще понесе пътуването без проблем. Ако приятелката ти (предполагам Ками) остави време да поровиш - назад има доста теми за това как бебетата понасят полетите и какво ще ти е необходимо за из път.
Документ от таткото няма да ти искат, защото той е германец. Приготвяй си спокойно багажа и за Октоберфеста те чакаме. Той между другото вече почна . Mr. Green

Мацки, абе да ви питам, покрай тия скандали с разваленото месо, не ви ли мина ептен апетита за мръвки? Моя мъж каза, че не иска да види друго месо на масата освен риба, заради децата.

# 265
  • Мнения: 382
Риен, направо ми се насълзиха очите от историята ти. Но се редвам на стила, с който разказваш, въпреки многото трудности. В кой край на Швабско ще пребиваваш? Стискам палци скоро да долетите, че бирата е на привършване Wink.

Вечерница, този проблем с мръвките го реших още преди 10 години Wink.

Мамета, несъмнено между вас има такива дето са с малки деца и в същото време студентстват. Имам разни въпроси, но ми е трудно да формулирам всичко дето ми минава през главата. За сега ще се кефя, ако знам кой е в такава ситуация и междувременно ще си систематизирам неяснотите, че тепърва започват. Общо взето са на тема привилегии или липса на такива (като плащане на семестриални такси, майчинство, детски или което как се води...).

# 266
  • Мнения: 2 292
привет  Wink
аz скандала с месото мног острикно не го следих и сега си хапваме мръвки беz угриzения  Wink но ги паzаруваме само от био щанда. Само на риба не мога да иzкарам  Sad Аz риба не обичам, освен цаца и попчета (може пък да се дължи на начините на приготвяне  newsm78)
При нас продължава дилемата с градините (от 2 годишна въzраст). В крайна сметка иzбрахме една , но лЕлката в общината (кой и е ръководител? ) не ни прие документите, под предтекст, че е рано да се подава zа Ноември догодина. Но директорката на градината каzа, че има подадени документи zа тогава вече ... сега се чудя с кой да се раzправям и как? Има ли някой информация?

# 267
  • Germany
  • Мнения: 1 262
В крайна сметка избрахме една , но лЕлката в общината (кой и е ръководител? ) не ни прие документите, под предтекст, че е рано да се подава zа Ноември догодина. Но директорката на градината каzа, че има подадени документи zа тогава вече ... сега се чудя с кой да се раzправям и как? Има ли някой информация?

Вивита,

Провери дали няма подаване на документите през Ноември за започване в градина през Януари 2007 - при нас в NRW има, не знам ти къде си.... Embarassed Embarassed sorry...аз дори смятам да подам сега Ноември за да сменя градината на сина ми, но нищо още окончателно не съм решила.

Но със сигурност има подаване през Ноември за Януари 2007

Успех!! Grinning

Поздрави,  bouquet
dezita

# 268
  • Мнения: 106
Дезита,

искам да попитам кога трябва да подадем документи за детска градина на сина ми.
Той в момента е на 1 год. и 7 месеца. Февруари 2007 навършва 2 години. Ние сме в раьона на Есен.
А какви документи се подават. Кога може да тръгне на градина. Какво да очаквам, което е по-различно от градините е България.
Ще съм ти благодарна на всяка информация по въпроса. А и на други, който могат да помогнат също Simple Smile

# 269
  • Germany
  • Мнения: 1 262
С удоволствие!! Hug

Но за да не занимавам всички с моите перипетии покрай детската градина - а и вече няколко пъти го правих Embarassed Embarassed, ще ти напиша на ЛС.

Поздрави,
dezita

Общи условия

Активация на акаунт