Мами в Германия 2

  • 18 886
  • 282
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 2 292
Priwet i pri men kredora lipswa Sad
Kate javno si zavisi ot pediatura, zastot odo sega za  Kochsalzlösunga (Rinomer maj bese) vinagi sme poluzavali rezepti Simple Smile Ksilometazolin nikoga ne sme polzwali. Ta qvno na nqkoi ne im se zanimawa da se otchitat s kasata  newsm78

# 226
  • Мнения: 7 605
А приват рецепт дават ли zа фиzиологи4ния раzтвор?  newsm78

Между другото във Франция се продава по супермаркетите  Mr. Green  и то на много ниска цена в сравнение с тук, от там се zаредих  Mr. Green

# 227
  • София
  • Мнения: 3 895
Физиологичен разтвор съм виждала в Müller на Нивеа.

# 228
  • Мнения: 382
Ние живеем в Хамбург, малката е на 14 месеца. Ако има мами /  нека ми пишат!!!
Благодаря ви!!! ел. поща ми е ddanivas@yahoo.com

Ми то ний се знаем и всички мами дето са от форума на заедно.де ги знаеш (аз съм от своите) Wink... но по стечение на обстоятелствата, май всички сме ограничено подвижни!

За моите ейнмалхьосхен - за след раждането са. Получих един списък от болницата и там пише да си нося. За съжаление го разгледах чак вкъщи и беше късно да ги питам, те дали нямат. Иначе и аз знам, че уж давали, ама аз да си вържа...гащите.

Вечерница (пак ново амплоа?!), правилно си чула. То за да не ми е скучно, все нещо излиза. Мога да ставам, но не мога да ходя и стоя дълго. Всяка подобна дейност е възможна за не по-дълго от 5 до 10 мин. 10 минути са възможни само ако много стискам зъби  Mr. Green. Хубавата вест е, че лявата херния почти не я усещам (само вече като прекаля със спорта Wink). Дясната не искам вече да я мисля. За сега се пазим, че сме със заплахата, ако се усложни още да вадят бебчо след 37мата седмица. Аз много се дърпам. А ако всичко мине добре, ще отстранят едната херния 6 седмици след раждането. За мое съжаление не е за препоръчване да е по-рано. Другата проклетия е, че не могат да отрежат и двете хернии наведнъж. Та едно известно време ще се мотаем из миришещи на спирт заведения с любезен персонал. Но пък бебчо е супер пич, с огромни топки (дофтор и тате много му се радваха като ги напипаха на ултразвука) и много му се кефя как рита и си върши разни важни задачи в корема ми. Туй за нас Wink

# 229
  • Germany
  • Мнения: 1 262
А приват рецепт дават ли zа фиzиологи4ния раzтвор?  newsm78

Да, дават - даже на мен последния път ми изписаха - Отривен - капки за бебета били, но за по-големички деца за физиологичен разтвор да го ползваме, както и да е аз не го взех, защото си имах от БГ физиологичен и не мога да ти кажа как действа

Поздрави  bouquet

# 230
  • Мнения: 14
Otrivеn-a са обикновени капки за нос, на основата на ксилометазолин и нямат нищо общо с физиологичния разтвор.

# 231
  • Мнения: 649
iswinjawam se sa latinizata, no pokrai towa mestene njamame internet  Twisted Evil ta sega sam ot komputera na sasedite i barsam samo da pisha, ce sam sigurna sa sreshickata na 9.9 i se radwam da se saberat powece maiceta  Hug a kak she se posnaem  newsm78 as da se opisha, ce ne moga sega da kacwam snimki... s cerwena kosa, 156 cm, bebo go wosja w edno siwo-seleno bagi... nai-werojatno s nesho rosowicko she sam oblecena  Peace aide cakam wi na sreshicka   bouquet

# 232
  • Мнения: 382
Аз доколкото разбрах физиологичния ратвор са напр. спрейовете с разтвор от морска сол. Сиреч вода и сол. Или пак съм се оплела? Не вярвам, че дават рецепта за тях, но може. Не са скъпи и човек може да си купи такива във всяка дрогерия, че даже и в супермаркетите - демек и в Алди. Макар, че не знам дали за детето си бих взела точно от Алди... Сега го ползвам точно него и не мога да се оплача, че е по-лош от този в аптеката.
А Отривен, както казва celine са обикновени капки за нос, които ги има в три разновидности - за възрастни, за деца и за бебета. Разликата е в процента на ксилометазолин.

# 233
  • Мнения: 2 567
Otriven® имат освен капките и Pflege продукт, който фактически си е физиологичен разтвор. Получавам без проблеми рецепта от педиатъра ни  Wink Ето така изглежда:

Последно срещата за 13 или 13.30 ч ли е и кой вход не разбрах?  Crazy

# 234
  • Мнения: 3 880
урааа, лятото се завърна по нашите земи Laughing Както се пееше в една нашенска песен "по-добре късно отколкото нииикоооогаааа" Wink Преди малко се хванах да вкарам балкона в приличен вид в чест на циганското лято, обаче ми стана много жегаво, чак лошо... ей, няма угодия Simple Smile Смятах даже да прескочим до басейна, защото му се каним вече от 6 седмици, но малката има лека хрема и се отказах, за да не я разболея наистина.

В любимия ни парк в момента има изложба на тикви Crazy какви ли не щуротии измислят хората...
ето малко снимки за желаещите да разгледат. Другият месец пък ще има световно първенство- участници от цял свят ще идват да си мерят.......тиквите Joy от порядъка на 400-500 кила.

Приятно изкарване в събота, и да пиете по едно кафе и заради нас Simple Smile

# 235
  • Мнения: 11 328
Последно срещата за 13 или 13.30 ч ли е и кой вход не разбрах?  Crazy
Ми да ти кажа, че аз предложих да се направи в 13,30 ч, но гледам ,че Мопси в бързането си не е мернала и потвърдила, така че си остава за 13 ч на главния вход на катедралата.
Ама да ме изчакате ей, че с тез 2 ремаркета ще лудна  Naughty Wink

Биба, Лея станала страхотна красавица! Добре че моя син в момента спи, иначе щеше да олигави монитора от целувки ooooh!. Аз вчера направих първия тиквеник, така че отворих сезона на тиквите. Някои от попаденията са направо разкошни  Joy

# 236
  • Мнения: 2 567
Кате, ще те чЕкаме, не бой се  Wink
Я, да ви питам там където живеете, в градове и села имате ли поне една единствена кръчма/кафе с детски кът  към него? Всеки път с мъжа ми като седнем да пием по бира и затова си мечтая  Laughing Не съм нагла, искам една проста пързалка и 1 катерушка, пясъчник...би ми стигнало и 20минутки там да се занимава Диана, ама нЕма!  Mr. Green Дали само Бон е толкова kinderunfreundlich ми е питанката.

# 237
  • Мнения: 11 328
Шоши, веднага ти отговарям - на откритите заведения не съм виждала, но в ресторанти,където сме ходили, винаги има кът с малки масички с листове и моливи за рисуване, с кутия Лего, с кубчета  и книжки за разглеждане. Отделно наличието на детски столове ги прави в очите ми много киндерфройндлих (сега Ми6ка ме изяде с парцалите Wink). Но не навсякъде е така.
Затова и ходим само на тия места.

# 238
  • Мнения: 3 521
Я, да ви питам там където живеете, в градове и села имате ли поне една единствена кръчма/кафе с детски кът  към него? Всеки път с мъжа ми като седнем да пием по бира и затова си мечтая  Laughing Не съм нагла, искам една проста пързалка и 1 катерушка, пясъчник...би ми стигнало и 20минутки там да се занимава Диана, ама нЕма!  Mr. Green Дали само Бон е толкова kinderunfreundlich ми е питанката.

У наШе село Лауф има май почти във всички ресторанти детски кът...само по турските кафенета и пицариите няма, но много често собствениците вzимат децата и ги раzвеждат иz кухнята Mr. Green...та ние сме kinderfreundlich zона Sunglasses Laughing.

# 239
  • Мнения: 11 328
Да ви похваля магазините Такко.
Много ми хареса детската им колекция. Цените са много сносни, качеството на дрехите е прилично, дизайна, както му викат на немски - пфифиг.
Колекцията им почва от размер 92. Има и за момчета, и за момичета. За момичетата има избор на по-спортни и на мадамски неща.
Аз оня ден за малко да изкупя магазина Mr. Green
Имат и мода за по-пухкавки дами, та аз затова се олях  Joy

Общи условия

Активация на акаунт