Мъж който постоянно мрънка

  • 9 290
  • 260
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 35 290
Извод - жени, чистете по-рядко, та като го направите да се забелязва!

# 241
  • Мнения: X
Извод - жени, чистете по-рядко, та като го направите да се забелязва!
Women and their games. Smiley
За трохи говорим, Горджи. И задачки в семейството. Да си оставиш детето на мърляво и мръсно, ей така на пук, си е направо за социалните. Да го прибират това дете и да се свършва Simple Smile Умът ми не го побира защо изобщо се дискутира това тук.

# 242
  • Бургас
  • Мнения: 1 989
Темата е точно за онези 0.1%, които се "впечатляват" мрънкащо от трохите, които са паднали на дъската, когато жена им е нарязала хляба или от липсата им, защото тя не е избрала правилния хляб. А ако вечерят без хляб , тогава тя продължава да обува левия си пантоф на левия крак. Ужасни жени имат тези 0.1% от мъжете.

# 243
  • София
  • Мнения: 24 839
Ми, не, темата е за жените, за които мърлявщината е норма.
И не само не им е неудобно да възпитават децата си в същите "ценности", ами имат наглостта да оплюват мъжете си, които не са навити на тази норма.

# 244
  • София
  • Мнения: 35 290
Една жена не е важно, дали носи пола, рокля и червило.
Една жена е важно да носи злобата в себе си Grinning

От едни трохи, вие мърлявщина направихте.

# 245
  • Мнения: 8 013
Абсурт, да не правиш проекция от темата с някоя твоя снаха, че такива сценарии  завърташ? Smiling Imp

# 246
  • София
  • Мнения: 24 839
Абсурт, да не правиш проекция от темата с някоя твоя снаха, че такива сценарии  завърташ? Smiling Imp
Нямам снаха, но просто не понасям трохи около масата.
И въобще в стаята не понасям.
Елементарното чувство за чистота в 21-ви век не може да го приеме- не гледаме вече кокошки, които да ги изкълвават.
Аз наистина съм изумена- след всичките превземки за пускането по ен броя перални на ден, за уж непрекъснатото къпане и хвалбата с роботите за чистене, да срещна лют отпор по повод трохите по пода.

# 247
  • София
  • Мнения: 35 290
Никой няма да го бутнат едни трохи и никой не им прави отпор.
Поантата е, че въпросните не са мърлявщина и системно занемаряване на хигиената в дома.

# 248
  • Мнения: 30 802
Ако съм в процес на готвене, напълно възможно е да не политна веднага за метлата и да ловя трохи от въздуха. Щото после нали пак трябва да си мия ръцете. И ако още 2-3 разсейвания се получат, ето ти посрещане на мъжа с трохи на пода.

Иначе има много по-опасни видове цапане.

# 249
  • Мнения: X
Никой няма да го бутнат едни трохи и никой не им прави отпор.
Поантата е, че въпросните не са мърлявщина и системно занемаряване на хигиената в дома.
Са.
Иначе защо ще имаме мърнкащ мъж? Ако той иска да се заяжда, ще се заяде и за секса, и за готвенето, и за каквото и да било.
Не, човекът има едно конкретно оплакване и прави забележка. Трябва ли още 10000 пъти да дискутираме едно и също?  

ЕДИТ: Ето, и аз влизам в ролята на арогантния мъж с мрънкане Simple Smile)))))

Ако съм в процес на готвене, напълно възможно е да не политна веднага за метлата и да ловя трохи от въздуха. Щото после нали пак трябва да си мия ръцете. И ако още 2-3 разсейвания се получат, ето ти посрещане на мъжа с трохи на пода.
Иначе има много по-опасни видове цапане.
абсурТ, викай онова 5 годишното дете да обяснява на Сирената. Тя очевидно има бъгнат мозъчен файъруол, който възрастен човек не може да пробие. Или ние нещо не можем да комуникираме ефективно, не знам.

# 250
  • Мнения: 30 802
Виж сега, ако един човек вижда детето си в неприятна ситуация, нормалната реакция е буквално да се хвърли и да я коригира. Да грабне детето, метлата и да спаси детето от ужасните трохи. Обаче това, че гледа отстрани като кибик и мрънка - явно не му е чааак такъв ужас. В смисъл, аз точно това правя, ако видя, че мъжът ми с децата нещо прави не наред - оправям много бързо ситуацията.

Та тоя човек вижда ау, ужас, детето в трохи! Ако толкова му пука, ще действа, няма да мрънка.

# 251
  • Мнения: 46 582
Моля, придържайте се към темата.

# 252
  • Мнения: 17 410
Виж сега, ако един човек вижда детето си в неприятна ситуация, нормалната реакция е буквално да се хвърли и да я коригира. Да грабне детето, метлата и да спаси детето от ужасните трохи. Обаче това, че гледа отстрани като кибик и мрънка - явно не му е чааак такъв ужас. В смисъл, аз точно това правя, ако видя, че мъжът ми с децата нещо прави не наред - оправям много бързо ситуацията.

Та тоя човек вижда ау, ужас, детето в трохи! Ако толкова му пука, ще действа, няма да мрънка.

Ти остави човека, ами язък ти на теб за добрите практики и мобилизационни схеми.

# 253
  • Мнения: X
Извод - жени, чистете по-рядко, та като го направите да се забелязва!
Или, другият вариант, който дава ИДЕАЛНА представа на мъжа, как изглежда чист дом и и по-важното, как се стига до идеално чист дом:
да чисти наравно с вас в неделното основно почистване на дома.
Върши чудеса с мъжа.  Smiley
Само след 2-3 седмични почиствания се светва как трябва да се поддържа дома през седмицата, за да се изчисти в неделя за 1 час, а не за 3.

# 254
  • Мнения: 70
Мрънкането е недопустимо да се използва за постигане на цел,а ако жената е мърлячка,то мрънкането е оправдано. А относно обидите  от типа на: "много си проста'' , ако няма условия за готвене /визирам една стая с легло и печката за готвене да е в същата стая,тенджерите да са от възможно най-старите и всичко да загаря и мивката да е голяма колкото педя и малко /,да каже '' тва,че ти не можеш да готвиш и си намираш оправдания,защото БИВШАТА е готвила,си е твой проблем'' , ''не ми се ходи много при твоите родителина гости,защото са СКУЧНИ,а наще непрекъснато говорят и са забавни'', ''приятелите ти са скучни и за това не искам да излизам и да се запознавам с тях'', и още много.......са отвратителни и преживяни !

Общи условия

Активация на акаунт