Много високи нива на уран при дете

  • 1 786
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Не сме правили изследването в Геника, а в САЩ, чрез сайта на д-р Ейми Яско. Едно друго момиче от форума ме насочи натам, защото е по-евтино от България. Изпраща се коса по пощата и ти пращат резултата онлайн. Изследването е 95$, таксата на DHL, с който ти пращат разни неща, контейнерче, везна е 40$ и натам по пощата около 10 лева излезе писмото, около 240 лв. излезе всичко.
Това е сайта - https://www.holisticheal.com/hair-elements-test.html

През цялото време съм си била в Пловдив, ходили сме веднъж на море в Равда и това е. Гледах местонахождението на мините. Не сме ходили там. Друг е въпроса, че съм била дете по време на Чернобил и може да си нося разни екстри оттам. Нямам идея.Четох, че по принцип организма се чисти сам с времето.
Наличието обаче на тази MTHFR мутация пречи на организма да се детоксикира, така че може и това да е... Сега ще правим каквото знаем и след шест месеца ще пуснем пак.

# 16
  • Мнения: 607
С аутизъм ли е детенцето или някакво изоставане? Ще трябва да детоксикирате, ако не е с аутизъм може и да няма нужда.

# 17
  • Мнения: X
Не, няма аутизъм. Но дори и да не е с аутизъм, какво - този уран трябва да седи в организма ли? За мен трябва да се детоксикира възможно най-много, но нямам представа как. Затова попитах тук.

# 18
  • Мнения: 10 598
Тук не сме професори по токсикология. На твое място бих изпратила запитване до някой по-компетентен лекар в тази област. Ако не знаеш към кого точно да се обърнеш, попитай в РЗИ. От там би трябвало да те насочат.

# 19
  • София
  • Мнения: 38 476
Между другото, леко ме съмнява този сайт и резултатите от него.

# 20
  • Мнения: 1 916
Между другото, леко ме съмнява този сайт и резултатите от него.
Аз също помислих, че може да е грешка. Ако бях на мястото на авторката, щях да повторя изследването в друга лаборатория.

# 21
  • София
  • Мнения: 38 476
Гледах руски сайтове, тъй като на български няма данни. Средната стойност при хората е 0,25. При 2,1 си толкова отровен, че не би трябвало да си жив.

# 22
  • Мнения: X
Тестът само се поръчва от там, иначе се провежда в Докторс Дата. Пликът ми беше адресиран до там.
https://www.doctorsdata.com/

Иначе за компетентността на д-р Ейми Яско въобще не се съмнявам. Все пак е световноизвестен лекар, от нашата Геника също я цитират и предлагат пакети изследвания по неин образец. За грешка че може да е станала - може разбира се, силно се надявам!

В нашето изследване референтните стойности са под 0,06. А резултатът ни е 0,59. Предполагам все пак за деца стойностите за по-ниски.
Free Agent, може ли да дадеш линк към някой руски сайт, къде ги видя тези стойности?

amy_nka, аз не търся професор по токсикология във форума, а родител, който е имал сходен проблем.
Токсикологът проф. Никола Александров посъветва хората, които са пили от урановата вода в Хасково преди няколко години да ядат ябълки. С това се изчерпа компетентното му мнение. Ние ябълки ядем. Просто търсех и други отговори.

# 23
  • Мнения: 10 598
Ми, явно няма други деца с уран във форума... (Не и в тази тема).

# 24
  • Мнения: 607
Мога да ти кажа в Белгия как е, отидох при хомеопат и ортомолекулярен доктор, дават хапчета за детокс, билки , витамини, минерали, натурални продукти. Примерно кориандър, куркума пречистват само за 2 седмици от тежки метали.

Последна редакция: нд, 01 мар 2020, 18:10 от beo

# 25
  • Мнения: X
Мога до ти кажа в Белгия как е, отидох при хомеопат и ортомолекулярен доктор, дават хапчета за детокс, билки , витамини, минерали, натурални продукти. Примерно кориандър, коркума пречистват само за 2 седмици от тежки метали.

beo, благодаря за информацията, и аз си направих списък с неща, които ще пробваме и после пак ще пусна изследване. Ето, оказа се, че има все пак и хора, които могат да споделят нещо полезно!

amy_nka, извинявай, но започва да прилича на заяждане твоето - не сме токсиколози, няма други деца с уран.. Ти официален представител на целия форум ли си или какво? И токсиколози може да има във форума и други родители на деца с уран в косата, защото ако резултатът ни е верен - със сигурност детето ми не е единствено!

# 26
  • София
  • Мнения: 17 592
По всяка вероятност е грешка на лабораторията.

# 27
  • Мнения: 39
Докато има балами , тарикатите няма  да умрат от глад. Та и с тази лаборатория е така.

Общи условия

Активация на акаунт