Цветята в нашия дом - тема 78

  • 23 835
  • 749
  •   1
Отговори
# 60
  • Бургас
  • Мнения: 16 235
karzz, много са ти красиви!! Heart Eyes
Цветето от долната снимка какво е и как се захваща? Много ми хареса Heart
Благодаря ти!
Мисля, че е вид калатея. Захваща се от коренче разсад.

# 61
# 62
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 082


ето я , значи малко съм подвела в инфпта за нея , има две по дълги разклонения и едно близо до корена и което е доста по късо, тези които са дългите , доста натежават според мен , къде да купя и как ? Има ли значение или просто шум я?

аз бих счупила дългите две, като започна от това коляно, което изглежда като чупка горе до ръба на кофичката.
и счупените поне на по две. Simple Smile ще има повече материал за вкореняване.

# 63
  • Мнения: 10 698
karzz, много са ти красиви!! Heart Eyes
Цветето от долната снимка какво е и как се захваща? Много ми хареса <3
Благодаря ти!
Мисля, че е вид калатея. Захваща се от коренче разсад.

Ктенанте се казва, вид Калатея.. издирих го Grinning

Ох, някой да знае от къде мога да си купя? Ровя нета и не откривам никъде Sad Sad

# 64
  • Мнения: 2 915
Karzz, много са готини, аз преди години имах калатея зебрина https://previews.123rf.com/images/tamu1500/tamu15001812/tamu1500 … -zebra-plant-.jpg, но ми умря, беше много красива.

# 65
  • Мнения: 4 595
Happy Mijjj ツ, имам на работа (завещано), ако искаш ще ти изпратя. Тук нещо не му е добре - после ще пусна снимка да кажете какво да го правя...

# 66
  • Мнения: 10 698
Happy Mijjj ツ, имам на работа (завещано), ако искаш ще ти изпратя. Тук нещо не му е добре - после ще пусна снимка да кажете какво да го правя...

Много ще ти бъда благодарна, ако ми пратиш коренче HeartHug

# 67
  • Бургас
  • Мнения: 16 235
Happy Mijjj моето мисля да го пресявам след месец-два, така, че до тогава, ако не си си намерила, мога да ти пратя!

# 68
  • Мнения: 10 698
Happy Mijjj моето мисля да го пресявам след месец-два, така, че до тогава, ако не си си намерила, мога да ти пратя!

karzz, благодаря ти много Simple Smile Беки  ми обеща да ми даде следващата седмица Heart

# 69
  • Мнения: 11 655
Скрит текст:

Офисна "убавиня"
Имам същата кливия и не мога да я разбера защо последните три години цъфти в основата и цветоносът ѝ не се издължава, както беше преди. Идеи?

# 70
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 082
нямам идея. Sad на светло е - перваза на прозореца, поливам я редовно...
изтегля цветоноса чак когато започне да прецъфтява.

# 71
  • Мнения: 11 655
Моята е около 15-16 годишна. Първо беше в една голяма, кръгла и плитка саксия и така изкара 7-8 години. Всяка година цъфтеше. Избиха и "дечица". като я извадих от саксията, за да я преместя в една голяма керамична кашпа, имаше коренище колкото гнездо на щъркел- хахаха и почти никаква пръст.  Поорязах ѝ корените, поразплетох ги и я прехвърлих в новата кашпа. Първите 4-5 години пусна още детки и си цъфтеше нормално. На същото място си е била винаги. Та затова не мога да си обясня какво ѝ става последните три години.... сигурно склероза е получила  от дъртост Wink

# 72
  • Мнения: 10 698
Сложих няколко резника от стебло на драцена за вкореняване. Решила съм да си правя композиция Simple Smile
Според вас да сложа ли във водата активен въглен (четох, че по-бързо покарвали коренчета) или няма смисъл?

# 73
# 74
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 082

момичета преди време бях питала за това как се казва , но не бяхте сигурни понеже беше натопено и около други китки и не се виждаше добре, сега вече е засадено,
Може ли да ми кажете как се казва

за традесканция май писаха преди...

Общи условия

Активация на акаунт