Кой какви сериали гледа?- Новини, премиери, обсъждане - тема 26

  • 31 142
  • 727
  •   1
Отговори
# 180
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Аз не вярвах, че Западен свят ще ми хареса, не изглеждаше изобщо мой тип сериал. Но се оказа, че ми беше много интересен. За съжаление втори сезон четох, че бил много тъп, та още не съм го пускала.

Скрит текст:
В първи сезон много ме издразни онова тъпото китайче, заради което стана мазалото. Трябваше още веднага да shut down-не Мейв и да рипортне.

Не не. Втори сезон не е тъп. Просто е труден за разбиране. Трябва да се гледа с помощ, защото времевите линии са ужасно оплетени.

# 181
  • Мнения: 36 860
Западен свят е за роботите, не за хората. Самият създател на сериала казва, че е така и той е на тяхна страна. 

# 182
  • Мнения: 1 673
Аз трудно изгледах първи сезон. Не ми беше много интересно.

# 183
  • България
  • Мнения: 6 277
Западен свят не ме впечатлява особено, но ще гледам и трети сезон.
Ако се чудите какво да гледате, аз от известно време обърнах на корейски сериали с фантастични елементи.
Препоръчвам този:
https://mydramalist.com/15999-moon-lovers-scarlet-heart-ryeo
Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo (2016)
Подходящ е и за любителите на романтичните и исторически сериали.

# 184
  • Мнения: 9 745
Западен свят е за роботите, не за хората. Самият създател на сериала казва, че е така и той е на тяхна страна. 

Това честно казано ми се вижда малко сбъркано.

# 185
  • Мнения: 36 860
На мен пък не ми изглежда сбъркано. И от самото начало е напълно ясно кои са главните герои (Мейв, Долорес, Бърнард...). Не е задължително във всички сериали хората да печелят. 
Скрит текст:
И Бойна звезда Галактика не е само за хората, но въпреки това някои от зрителите упорстваха навремето, че не било така.

# 186
  • Мнения: 9 745
Странно ми е как може да си на страната на роботите, не го разбирам.. но това си е моето мнение Simple Smile

# 187
  • Мнения: 14 507
Странно ми е как може да си на страната на роботите, не го разбирам.. но това си е моето мнение Simple Smile

Всичко може, когато е умело представено от създателите на сериала.

# 188
  • Мнения: 36 860
А докато гледах Семейство Адамс, бях на страната на чудовищата - много "странно"...

П.п. А е и малко странно да сте на страната на хората точно в Западен свят, като се има предвид, че почти всички персонажи хора са боклуци.

Последна редакция: нд, 15 мар 2020, 09:45 от Petia Kageyama

# 189
  • Мнения: 5 490
Аз започнах Amazing stories. Има само два епизода до момента, които изгледах и намирам шоуто за плагиатско, поне до момента. Нищо ново, нищо уау. Ще му дам шанс, пък да видим.

# 190
  • България
  • Мнения: 6 277
За мен Западен свят не е битка между хората и роботите за надмощие, а за признаване на факта, че душа имат не само хората, такава може да има и изкуственият интелект.
 Същото се отнася и за животните (не съм веган, нито вегетарианец). Безсмислените, жестоки убийства и такива за развлечение са престъпление, без значение дали става дума за човек, животно или ИИ.
  Създателят на сериала може да е имал едно предвид, зрителят да вижда друго, според собствените си усещания.

Аз започвам втори сезон на Лунни любовници, китайска версия.

# 191
  • Мнения: 1 673
Изгледах излезлите 3 серии на Breeders с Мартин Фрийман. Готино сериалче за родителството. Laughing
Превъртях и излезлите досега серии на Empire. Върви добре към края си. Май спряха тийзърите как Куки и Лушъс ще умрат накрая. Бяха супер двойка. Cupid

# 192
  • Мнения: 36 860
МоарейнД, по принцип си права, че всеки може да тълкува различно сериалите, обаче става проблем, когато се стигне до развръзка - авторът е имал предвид конкретен развой на събитията и е пускал улики през сезоните, а зрителят си тълкува действието и поведението на персонажите по свой начин и игнорира уликите - и съответно е недоволен от развръзката.

Написаното не важи за сериали, които си сменят концепцията, като например Гот (до един момент следва концепцията на автора на книгите, след което увисва и режисьорите го завършват както могат, без да се замислят много). В тези случаи няма консистентност и е без значение кой как ще ги тълкува Wink


П.п. От 29-ти март ще дават Аз, вещицата по Фокс Лайф - тъкмо ще си го припомня.

# 193
  • Вестерос
  • Мнения: 38 370
Нетфликс е отложило снимането на сериалите си и филмите си, Вещерът чак 2022 ще го чакаме. Същевременно има статия, че точно за Вещерът няма да спират https://redanianintelligence.com/2020/03/14/the-witcher-continue … y_AZpWALc4icBaMFI

...

Изтеглих си този сериал The woman in white по класически роман.

Продължавам гледането на Отчаяни съпруги, на 6 сезон съм.

Вие какво гледате сега при изв. пол.? Grinning

Последна редакция: нд, 15 мар 2020, 12:50 от Tiffany А

# 194
  • Мнения: 9 745
Идеята на парка е много извратена и не подкрепям самия акт на убиване на каквото и да било, но виждам голям проблем ако на човек почне да му се размива границата между робот и човешко същество. Като се и видя роботът никога няма да изпита скрупули да те ликвидира, докато не всички хора са лоши..

Общи условия

Активация на акаунт