Кой какви сериали гледа?- Новини, премиери, обсъждане - тема 26

  • 31 059
  • 727
  •   1
Отговори
# 195
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Като се и видя роботът никога няма да изпита скрупули да те ликвидира, докато не всички хора са лоши..
Аз такова нещо в сериала не видях.

# 196
  • Мнения: 975
И аз да добавя моето виждане за Западен парк..За мен сериалът е за хората, но не в този смисъл, в който аз съм на страната на хората или нещо такова, ами в този смисъл, в който в природата си хората продължават да са хищници. Да, обществото и законите подтискат тези им желания, но при легитимен начин голяма част от тях биха употребили насилие. Както е в  Purge примерно. Естествено, че има добри хора, които се борят срещу тези неща, но тук не става въпрос за тях.  Става въпрос за желанието за насилие, за това до къде стига моралът и етиката на хората. Това си е моята интерпретация на нещата, не го приемам като скайнет и бунтът на машините Simple Smile

# 197
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
За мен сериалът е за хората, но не в този смисъл, в който аз съм на страната на хората или нещо такова, ами в този смисъл, в който в природата си хората продължават да са хищници.
И за мен сериалът е за хората, но не съм съгласна, че в природата си хората продължават да са хищници. Хората представляват ново, различно ниво на жестокост в сравнение с животните.

Но на мен сериалът ми е по-скоро интересен заради библейските препратки и метафори.

# 198
  • Мнения: 36 666
Концепцията, че роботите могат да изпитват чувства и не са по-различни от хората, не е нова във фантастиката и аз я разбирам и подкрепям.
Има много книги и филми, които съдържат подобна тематика.
Естествено, че един интелигентен и чувстващ робот (хипотетично, защото за момента не съществуват) би бил повече от един тъп и злобен човек. Имам 0 колебания по този въпрос. 

Основната тема на Западен свят (според Нолан) е за еволюцията на един нов разумен вид, който е по-добър от стария (хората).

Но, да - такъв тип сюжети често съдържат силна метафора за човешката природа - примерно при Изкуствен интелект и Екс Махина това е представено особено ярко и въздействащо.

# 199
  • София
  • Мнения: 27 301
Напълно съм на мнението на Петя относно Западен свят. Визирайки поста над мен.

За съжаление ни чака доста бозава и сушава 2021 г.
Много сериали ще излязат чак 2022 г. То и есенно/зимния сезон на 2020 г. ще е орязан. Тепърва ще има сътресения и в Холивуд и филмите. Вече има отложени премиери за догодина и пр.

Иначе изгледах мини-сериала, Дракула
https://www.imdb.com/title/tt9139220/?ref_=nv_sr_srsg_0

Три епизода х 90 мин. Или все едно нормални 6 епизода.
Хареса ми, макар да бях настроен негативно. Абе има си трески за дялане. Последния епизод бе твърде отнесен така да се каже.
Но бе нещо по-нестандартно и разчупено като цяло.

# 200
  • Бургас
  • Мнения: 800
Дракула ме остави с много противоречиви впечатления! Докато гледах на моменти продължителността ме отегчаваше; някои от ефектите ми бяха направо смешни. В същото време играта на напълно непознати актьори, далеч от холивудската представа за бонбонената "съвършена красота" си беше приятно преживяване. Въпреки споменатите от Diavolo трески, накрая  бях спечелена и определено харесах финала.

# 201
  • Мнения: 36 666
Виждам в Замунда нов сериал "Белгравия" - ако някой го гледа, може ли да напише отзив?

# 202
  • Мнения: 4 622
Момичета, горещо препоръчвам The Spy! Много добър сериал, особено за тези, които харесват филми и сериали по действителни събития. С две думи се разказва за шпионин от Мосад, изпратен в Сирия, с цел да събира информация и да я докладва на Израел. Агентът успява да се внедри сред високопоставени държавни служители и благодарение на него Израел успява да събере изключително ценна информация за въоражените сили на Сирия.

# 203
  • Мнения: 43
Утре е примиерата на "Заговорът срещу Америка" по HBO. 6 серии. Продукцията изглежда обещаваща от трейлъра, а по-малкото серии са предпоставка за добре разказана история, макар че от кадрите да се прокрадват тежки моменти, но все пак тематиката на сериала е такава. Участват Уинона Райдър и Джон Туртуро.

Харесвам филми/сериали, които пресъздават алтернативна вселена под мотото "ако това се беше случило", но стоят здраво стъпили на земята без прекомерна фантасмагория. Уважавам всеки един прочит на режисьора и творческия му екип, все пак това изкуство е субективно, но всякакво минаване на границата и потъване в л****** ме отблъсква. Мисля си, че този сериал няма да ме разочарова, но да видим...

Разбира се, "на час по лъжичка" не съм фен, така че ще изчакам да свърши, за да го изгледам.

Цитат
Лимитираният сериал на НВО, базиран на едноименния роман на Филип Рот, ще бъде онлайн от 17 март, като той проследява едно алтернативно развитие на американската история по време на Втората световна война, разказано през очите на едно еврейско семейство в Ню Джърси. Те наблюдават политическия възход на Чарлз Линдберг – авиатор и герой, ксенофоб и популист, който става президент и обръща Америка към фашизма. Премиерният епизод започва с разказ за вечерта на изборите през 1940 г., когато издържалият два мандата президент Франклин Рузвелт – професионален политик, достоен за всяко демократично управление, се оказва предизвикан от един политически аутсайдер. Линдберг е набрал популярност, благодарение на соло полета си над Атлантическия океан 13 години по-рано. В умовете на много американци той е един от героите на страната.

# 204
  • Вестерос
  • Мнения: 38 328
Подновени
Station 19
Truth Be Told
Lost in Space
Ragnarok

Спрени
 Impulse
AJ and the Queen
The Magicians
Almost Family

# 205
  • София
  • Мнения: 27 301
Заговорът срещу Америка 1.1
за повече инфо вижте поста на Alex_ над мен.
https://www.imdb.com/title/tt9308346/?ref_=nv_sr_srsg_0

мини-сериал, 6 епизода по ХБО.
Хареса ми пилотния епизод. Ще го следя.

# 206
  • Мнения: 1 673
Превъртях сезона на Хаканчо. Почна тематично с пандемия, имаше пътуване във времето, Хаканчо имаше нова "любов" ама нещо пак не ставаше за гледане. Laughing
Днес пуснаха първите три серии на Little fires everywhere. Да видим кака Рийзи как е тук. После ще гледам. Blush

# 207
  • Мнения: 5 490
Назад веднъж го бях споменавала, но сега не мога пак да не го направя, защото е излязъл вторият сезон на "Смях през сълзи" - Kidding, с Джим Кери.
Първият сезон много ми хареса, да видим как ще е втория. Препоръчвам!

Последна редакция: ср, 18 мар 2020, 19:00 от DeltaAzimut

# 208
  • София
  • Мнения: 27 301
Втори сезон е още по-силен. Шоу находка. Simple Smile

# 209
  • Бургас
  • Мнения: 800
През последните седмици съм на вълна XIX век. Изгледах два сериала от 2018 г., които не са от онези, които бих гледала отново, но пък си струват отделеното време, защото показват честно и вярно епохата, и проблемите й.
 "Смърт и славеи"/Death and Nightingales  2018
e разказ вплитащ в едно лична история за разбито семейство и любов от една страна, и от друга борбата на ирландците за независимост. Хареса ми с това, че женският въпрос е представен многостранно, героите са противоречиви – жените не са ангeли белокрили и безгрешни, мъжете при все, че се разпореждат и нараняват, са и също ранени и дълбоко уязвени.  Гледайки филма неизбежно си правиш и паралели с това което се е случвало  по това време в нашата история; механизмите движещи националните революции; човешките жертви...

„Жената в бяло“/ The Woman in White 2018  
Най-безспорният плюс на този сериал е красотата му. Величествени природни гледки. Впечатляващи имения. Великолепни градински сцени. Доколкото разбрах, снимани са в Castlewellan Forest Park
Най-слабото звено пък за жалост (по мое усещане) е любовната двойка – Лора & Уолтър. В момента, в който на сцената излизат "злодеите", нещата си идват на място, сюжетът се разгръща в градация.  Започваш истински да се вълнуваш, ядосваш, бунтуваш, мразиш... Смразяващата реалност на лудниците и безпрепятстваният родителски/съпружески произвол... Бррр! Flushed Е по законите на сензационния роман финалът е малко озахарен, но по-същественото е, че благодарение на хора като Уилки Колинс (авторът на романа) и Брайън Проктер ( на когото е посветена книгата) се заговаря открито за тези проблеми и доста по-късно все пак започват законодателни промени.

С две думи сериалите не са безупречни , но са „образователни“ и повдигат интересни въпроси за размисъл относно щетите, които могат да бъдат причинени чрез възпитание, образование, социална неопитност и липса са родителска обич.....

Последна редакция: чт, 19 мар 2020, 12:19 от lady Koup

Общи условия

Активация на акаунт