👶Готините мамчета на месец юни, учат се от 4 да са ранобудни! 2020 - 🌞Тема 10

  • 21 638
  • 723
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 955
Морген! Благодаря за темичката! Желая на всички спокойствие и само щастливи мигове и хубави новини!
Лимонче, аз също сънувам кошмари от известно време и вече за трети път се будя докато се напъвам да плача на сън. Много е гадно!
Магнезий си продължавам както ми е изписано и това за аутизмът ще го пропусна.
Сигридов определено е добър лекар, но и има големи пропуски. Това от лични наблюдения на близки мои приятелки и роднини. Аз също исках да се видя с него, защото в Адела, където в началото се следях, когато видях положителен тест, отидох за вливки на интралипид и да кажат фраксипарин как и кога да слагам (имам хетерозиготна мутация 4г/5г) и казаха да не взимам нищо. Той изчезна след това, а аз така или иначе не взимам нищо, но бих се радвала на 1 консултация, ако се появи скоро.
Покупките засега са ми на заден план. Някой знае ли около Великден дали ще има някакви по- осезаеми намаления?
Днес и тук ще е приятно времето и хващам ММ да ходим да се разхождаме.
Хубава и слънчева неделя! HugHeart Eyes

# 31
  • Мнения: 2 533
Кайлинче, в хиполенд има обикновено към април 25% намаления на всичко

# 32
  • Мнения: 695
Момичета, много го мислите, с първата бременност бях като вас, само четях и се притеснявах, сега гледам голямото дете, работя, нямам време за четене и по-лесно някак минава. Тази нощ не сме спали, дребното вдигна температура и кашля цяла нощ, заведох я на лекар и съм горд собственик на болничен за следващата седмица, е поне ще си почина Simple Smile

# 33
  • Варна
  • Мнения: 1 037
Благодаря за новата тема, нека е пълна само с добри новини ❤️
Изпаднах в тих ужас от прочетено за магнезият, но след последните мнения се успокоих малко.
Хубав неделен ден!

# 34
  • Мнения: 147
Добро утро, Дриймче пак страхотна тема и заглавие ❤️ моля те да ме накичиш с розови и сини гащи на първа страница. Днес ме гледаха и док. Е сигурен на 95 процента 😁😁
Чакам още едно потвърждение и ще си отпускна душичката за момичешки дрешки ❤️

Еее, юхууу, честити 2 различни гащи! Smile HugHugHug Дано да си останат такива!!! Пък и да не... Да са живи и здрави! Heart Кога си пак на преглед?

# 35
  • Мнения: 93
Дрийм благодаря за прекрасната нова темичка, и само хубави неща да си споделяме. 🌹

Аничка123 за въпроса ти относно магазин Пепко, миналата седмица бях на преглед след това минах да погледна, та си и купих 2 нещица за бебка, има доста пролетно и летни неща. 🌺

Относно за магнезият не приемам, не ми е изписан и не съм получавала тези втвърдявания. АГ каза, че било рано за каквито и да е контракции и ако получа незабавно да отида при нея. 😊

# 36
  • Мнения: 168
Здравейте и от мен ! Благодаря за темата !
Чудна е 🙂
Аз нямам втвърдявания или и да съм имала бе съм обърнала внимание. Не пия все още магнезий, док не ми е казал нищо. Но не че да се заяждам или нещо, ама този Сигридов не знам защо сте го приели като най-голямото светило и видиш ли като каже нещо и край, идва края на света. За всяко лекарство и витамин даже стоят всякакви мнения че приемът им води до всякакви страшни болести и едва ли не ще умрем ако ги взимаме. Аз съм решила да си слушам моя лекар и да не смесвам неговото мнение с на други защото така съвсем ще се побъркам и няма да имам спокойствие до края .
Аз от вчера нещо имам дискомфорт в стомаха. Едно такова тежко ми е, все едно имам въздух, кара ме на често оригване, а оттам на моменти рефлукс. Доста неприятно. Сигурно бебка ми е смачкала стомаха като хармоника 😁 но поне това може пък да помогне да спре този апетит и качване на килограми.
Весела и спокойна неделя 🎀🌺🤞

# 37
  • Мнения: 188
Здравейте и от мен да се впиша в новата темичка.Много е активна наща по другите гледам не са чак толкова, а и най много обявени полчета си имаме 💙💗💙
Дано я напълним само с хубави емоции 😊Днес е хубав ден за разходка и с ММ ще си направим една такава, а и по късно децата мисля да заведа малко в парка да си по играят 😁😁
Хубава и успешна неделя, дами 💗💙💗

# 38
  • Мнения: 109
Здравейте в новата тема! Дриймче, супер е - благодаря ти за усилията.

Пламъче, аз пия течно желязо на Biocare и сега ще преговарям дали има нужда от втори препарат,  който да замести Билковата кръв и ферофолгамата.  В групата на Сигридов препоръчват няколко препарата, но аз като че ли се спрях на желязо на Better You или спрей желязо+метилиран Б12 -https://www.zdravis.com/product/959/mykind-organics-iron-herbs-organichno-techno-zhelyazo-bilki.html

Иначе преди забременяването съм пила Тотхема на ампули, но не знам дали има нужда все още  - доста е ефикасна.  
Ще обсъдя с АГ и ще споделя какво ми е казала.

Аз тази нощ се събудих към 5ч. сутринта от доста силни болки в долната част на корема, тип менструални (25+5 седмица съм). Въртях се, въртях се, не минават. Почнах да чета в нета и ми настръхна косата - препоръчват да ходиш на лекар възможно най-бързо да провери дали има повод за тревога. Реших да дишам дълбоко и да се успокоя, галих си корема, водих вътрешен монолог с бебето и да се надявам, че ще мине. Иначе бях в готовност сутринта да отида на преглед, въпреки че утре съм на ЖК. Слава богу, продължи около 2ч. така и утихнаха болките после. Не си кривя душата, поуплаших се....
Иначе стяганията (подготвителните контракции) ми се появиха от миналата седмица.

Иринка, това дето беше писала, че в 25-тата седмица стомаха и диафрагмата се повдигали, за да направят място на бебето отговаря на моите усещания на ужасна тежест. Изместих вечерята по-рано и намалих порциите, за да имам време да преработя поне донякъде. Освен това почнах да спя в една странна поза на полу-седнала, за да намаля киселините...

Последна редакция: нд, 23 фев 2020, 13:58 от Роден_ентусиаст

# 39
  • Мнения: 205
Фрест в Петък при мойта си, да й занеса изследванията, и на 08ми март на ФМ.

# 40
  • Мнения: 346
Здравейте момичета , аз от седмица горе долу не мога да си поемам въздух просто не ми достига и много се паникьосвам особено като седна да хапна малко, четох че било нормално тъй като матката се вдига нагоре , не знам при вас как е? Относно контракциите и аз ги имам не ме боли само ми се втвърдява корема за 2,3 секунди и отпуска не пия магнезии не ме и притесняват тъй като шийката си ми е добре и двата пъти на прегледа, Деси лентите са глава да страхотни нови ли са че не съм ги виждала в джъмбо като ходих а много искам да купя такива ❤ Относно кошмарите , сънувам и аз много до колкото мога да спя последния път даже кървях ама толкова много и не знаех какво се случва беше просто някакъв ужас

# 41
  • Мнения: 84
Супер темичка, Дрийм! Само ако може да сменим и моя термин на 22.06, понеже се оказа, че съм го смятала грешно досега 😂

# 42
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 638
Ох, днес реших, че ще се боядисам (корена само де) И после ще излезем с детето навън. Като дойде време за миене на боята обаче греда - вода нямахме. Направо ревнах (гадни хормони), викам си край, останах без коса 😁
Мъжа ми го нямаше в нас, че да го пратя да купи няква вода.. Събрах квото имаше от каната едната и от сушилнята 🤫😁 И криво ляво измих поне боята, да не седи толкова намацана, то хубаво че само корена, че иначе цялата не ми се мисли. Дойде водата де, след около 4ч..
После пък ми стана зле. Корем ме сви, повръщаше ми се..кво се случи днес не знам, ама имах желание за по-хубав ден.

В нашите Пепко магазини все има различни неща.. такива като показаните например не съм видяла. Иначе имаха някви по пролетно летни зареждания, ама нещо не ме грабнаха. Не знам на какъв принцип зареждат, или всичко се изкупува бързо ли..

# 43
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 395
Дрийм благодаря за темата Flowers Bouquet !
И на мен ми е постоянно тежко на корема, а хапна ли нещо направо имам чувството че ще се пръсна. Като вървя също много ми тежи.
За магнезия и Сигридов. Момичета имайте доверие на лекарите си. С миналата бременност започнах магнезиев диаспорал от 16 г.с до края. Живо и здраво дете имам. Такива крайни мнения, недоказани хич не харесвам. Вярно чула съм че е страхотен специалист, сигурно е така, но не се доверявайте така на сляпо единствено на неговото мнение. По някой път най- хвалените, допускат най-големите грешки.

# 44
  • Мнения: 14
Здравейте и от мен..и ние да се впишев в новата темичка..засега всичко е наред с бебка..дано и докрая да е така..и аз имам втвърдяване на корема и пия 3х1 магнерот..и също витамините си.. Premama duo /по 1 път на ден/. Доверявам се на МЛ и й имам доверие..

Да попитам мамите с момиченца..как усещат момите си..? Аз я усещам като пълзене☺😍

Общи условия

Активация на акаунт