👶Готините мамчета на месец юни, учат се от 4 да са ранобудни! 2020 - 🌞Тема 10

  • 21 891
  • 723
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 346
Lemons на коя марка приемаш b12 аз трябва да си взема но не знам на коя ?

# 451
  • Варна
  • Мнения: 1 214
Lemons на коя марка приемаш b12 аз трябва да си взема но не знам на коя ?

До сега пиех Метилкобаламин на Natural factors , но сега ще пробвам това, което АГ ми даде - Smart hit B12, че ми се иска още да го вдигна и няма да спирам приема.

# 452
  • София
  • Мнения: 441


Момичета, познайте кое съм аз 😆🤣😆

# 453
  • Мнения: 921
Аз мога да добавя след уморена, изнервена, чувствителна, кисела, лесно докачлива и напълняла 😁

# 454
  • София
  • Мнения: 7 645
aз пия ето тази омега, стига за 2 месеца:

https://www.zdravis.com/product/1197/mordha-prenatal-omega-3-za- … -i-karmeshti.html

При мен все повече странни болки се появяват.
Като лежа на една страна и искам да се обърна на другата, толкова силно ме схваща някаква "жила" отвътре, която се намира между корема и паласките, че снощи направо сълзи ми текнаха. Докат оме отпусне да се обърна ми беше изключително гадно.
Същото чувствам, но в по-лека степен и през деня като ставам, като сядам, като си почивам и се въртя...
Сигурно някое срастване от предното секцио, но е ужасно!!
Отделно като дълго съм лежала на една страна и се обърна на другата почвам след малко да чувствам как органите ми се наместват...

Чудя се да се притесня ли от тая болка или да свиквам?!

# 455
  • Мнения: 696
Свиквай Simple Smile

Аз имам нещо, което дъщеря ми едно време разтегна явно, сега ме боли постоянно

# 456
  • Мнения: 277
Пенка, имаш стиснати палци и от мен всичко да е наред! Внимавай с лекарите, някои имат склонност да представят нещата по-зле от колкото са и ако не познаваш от преди лекаря няма да си наясно. Задължително взимаш няколко мнения.
Ние сме в ремонт - сменяме паркет, боядисваме стени, кухнята,  душ кабината сменяме. ММ ми казва “отивам да видя строежа” 😂 Днес даже ми казаха, че има вероятност кухнята да се забави два месеца. Направо щях да припадна. Дано само докато стигна до началото на 9 месец поне всичко да е готово, че да мога поне тогава да сме вкъщи. Затова за незапочналите още - планирайте навреме и уговаряйте майсторите, че те всички много заети го раздават.
Радвам се искренно на всички с добри новини!
Аз съм на преглед на 5ти март - няма да съм виждала малката бебка точно един месец. Вече почвам да броя дните и нямам търпение.

# 457
  • Мнения: 145
Хм 🤔 Брайда срастванията не болят. Имаш ли такива или само подозираш? Щеше да се види на ехографа, ако имаше или на фм със сигурност. Зависи какъв ти е прага на болка. Ако много търпиш и въпреки това сега те боли толкова силно, може би един преглед няма да ти е излишен за успокоение. За наместването на органите да има некъв дискомфорт ок, но чак силни болки. Аз бих се прегледала.
Ремонт и мен ме чака, дано времето е благосклонно март месец, че иначе ще се проточим и ние дълго време. А за килограмите, повече килограми не са = по-голямо и развито бебе. Някоя се вайкаше, че не качва. Като изключим, че и плацентата малко наддава, и грамовете които бебето качва на седмица, за съжаление всичко останало отгоре си го трупаме по нас. Аз съм вече 8+, а от утре почвам 25 гс. 🙄😄

# 458
  • Мнения: 298
Привет на всички от Варна! Най-накрая съм си в родния град. 🎉🥂🥰
Изпуснах ви от 19-ти февруари и от два дена се мъча да ви наваксам. Много хубави снимки сте споделили и хубави резултати. Много се радвам за вас.
Пенка вярвам, че и при теб нещата ще се наредят и всичко ще е наред. Пожелавам ти търпение до другия преглед! Опитай се да запазиш спокойствие дотогава и мисли позитивно. 🍀

Аз от една седмица съм в еуфория - видях се с много роднини, разхождах се по много, ударихме голям шопинг и накупих всички необходими дрешки за бебчо, получихме и бебешката количка, хапнах вкусна храна, която ми липсваше отдавна и т.н. 🥰
Имах две пътувания със самолет, които минаха успешно, въпреки големите ми страхове. Бях сравнително по-спокойна в сравнение с другите пъти (явно с бременността ми е дошла смелостта 😁 ).  Единствено ме тревожеше колана, тъй като ми се случвало преди турбуленция и рязко удряне на спирачки при кацане. Държах го отхлабен и здраво през цялото време.
Миналата седмица бях и на преглед преди да дойда в БГ - бебчо беше с 6 дена напред и тежеше 640гр. Най-хубавото е че се оказа, че не съм с ниска плацента. Лекарката каза, че е възможно, когато се гледа само през коремен ехограф да не се види добре и да се заблуди.
Правиха ми обременяване с 50мг глюкоза и резултатът ми беше малко над горната граница а предната вечер си бях хапнала баклавичка) и ме посъветваха да го повторя за всеки случай но с 100мг глюкоза. Сега си търся АГ  , който да ме следи във Варна, а тия дни ще тичам и до здравното за да видим какво ще реша за ЗО.
Ох, много дълго писах.

Последна редакция: пт, 28 фев 2020, 18:27 от Mardinna

# 459
  • Мнения: X
Пепи, подкрепа имаш и от мен! Вярвам, че всичко ще бъде наред и след ФМ ще ни зарадваш с хубави новини Heart
Лимонче, радвам се за теб много! Не се притеснявай, че си подробна. Аз обичам да чета такива постове. Hug Дано новият и по-силен АБ помогне за гадинките. А как се движат стойностите на Б12 спрямо предния път?
Гет риъл, добре са минали и при теб нещата! И аз бях сбутала едно след друго прегледа и ФМ. През 2 дни, но видях, че бебка расте добре тогава. Та, случило се е за добро.
Ох, започвам да се притеснявам и аз, че още не сме подхванали нито с покупките, нито с ремонти, а ще имаме толкова много неща да купуваме и правим. Ама все отлагам я заради грип тип А, сега заради тоя ковид 19 и грип тип Б. Направо не зная как ще успеем да смогнем, ама каквото е... Да сме живи и здрави само.

# 460
  • София
  • Мнения: 7 645
Хм 🤔 Брайда срастванията не болят. Имаш ли такива или само подозираш? Щеше да се види на ехографа, ако имаше или на фм със сигурност. Зависи какъв ти е прага на болка. Ако много търпиш и въпреки това сега те боли толкова силно, може би един преглед няма да ти е излишен за успокоение. За наместването на органите да има некъв дискомфорт ок, но чак силни болки. Аз бих се прегледала.
Ремонт и мен ме чака, дано времето е благосклонно март месец, че иначе ще се проточим и ние дълго време. А за килограмите, повече килограми не са = по-голямо и развито бебе. Някоя се вайкаше, че не качва. Като изключим, че и плацентата малко наддава, и грамовете които бебето качва на седмица, за съжаление всичко останало отгоре си го трупаме по нас. Аз съм вече 8+, а от утре почвам 25 гс. 🙄😄

Сраствания имам адски много, минах и лапроскопия за някои от тях в малкия таз. Това беше и причината да не мога да забременея естествено.
Тази силна болка беше само вечерта снощи, иначе при обръщане винаги ме боли, но не толкова. Сякаш нещо ми опъва силно.
Бях на фм понеделник, ще ходя на преглед идния понеделник. Тия опъвания ги имам по-отдавна. Просто снощи адски силно беше.
Ще й обясня на доктора какво точно, макар че надали ще ме разбере...
То е все едно вътре в мен ина някакво въже, което като корема ми се мести наляво или надясно, въжето се опъва и боли... (описанието ми е върха)!!

# 461
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 639
Пенка стискам палци и аз всичко да е наред! И недей чети в интернет Simple Smile

Пламъче беше питала кога ще правя обременяване ама ми избяга от главата въпроса ти 😁 Мисля към края на другата седмица. Утре влизам в 25та, та по към 26 да съм. Не знам и аз, още се чудя къде да отида..

Mardinna обременяването не е ли със 75гр глюкоза? Поне на мен толкова ми каза ендокринолога са си взема.

Аз днес цял ден кихам, носа ми е като река.. На всичкото отгоре оставих дребнияв нас и дано не сбърках. Тези дни е много любвеобилен и само се гушка. Ама не очаквах да съм така, снощи нищо ми нямаше. Поне нямам температура, гърлото не ме боли, надявам се така да си остане и да мине утре, други ден. Какво е това даже не знам, нещо съм настинала може би.. Пия чайове с мед и лимон и това е. Друго не знам какво евентуално да правя. Инхалатора ми е в приятелка, утре ще ми го върне и ако продължавам така ще включа и инхалации.

Браво на всички за хубавите новини от прегледите Simple Smile Аз съм чакна 17.03 при АГ. Вижда ми се далечко.. пък последната ФМ още по-далеч. Падат се и Великденските празници тогава, ще трябва да помисля в коя седмица да ида..

# 462
  • Мнения: 145
Ха, тука с въжето те разбрах! Случи ми се на два пъти същото само че в центъра на корема, все едно въжето ми е на пъпа. Заболя ме много и реших, че.бебето дърпа пъпната връв. Ще кажеш после какво са ти казали за това. 🙂
Хм 🤔 Брайда срастванията не болят. Имаш ли такива или само подозираш? Щеше да се види на ехографа, ако имаше или на фм със сигурност. Зависи какъв ти е прага на болка. Ако много търпиш и въпреки това сега те боли толкова силно, може би един преглед няма да ти е излишен за успокоение. За наместването на органите да има некъв дискомфорт ок, но чак силни болки. Аз бих се прегледала.
Ремонт и мен ме чака, дано времето е благосклонно март месец, че иначе ще се проточим и ние дълго време. А за килограмите, повече килограми не са = по-голямо и развито бебе. Някоя се вайкаше, че не качва. Като изключим, че и плацентата малко наддава, и грамовете които бебето качва на седмица, за съжаление всичко останало отгоре си го трупаме по нас. Аз съм вече 8+, а от утре почвам 25 гс. 🙄😄

Сраствания имам адски много, минах и лапроскопия за някои от тях в малкия таз. Това беше и причината да не мога да забременея естествено.
Тази силна болка беше само вечерта снощи, иначе при обръщане винаги ме боли, но не толкова. Сякаш нещо ми опъва силно.
Бях на фм понеделник, ще ходя на преглед идния понеделник. Тия опъвания ги имам по-отдавна. Просто снощи адски силно беше.
Ще й обясня на доктора какво точно, макар че надали ще ме разбере...
То е все едно вътре в мен ина някакво въже, което като корема ми се мести наляво или надясно, въжето се опъва и боли... (описанието ми е върха)!!

# 463
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 395
Мале какъв следобеден съм му ударих 2 часа Joy . Тия гнезда ми се струват излишни, а са и скъпи на всичкото отгоре. От мене съвет купете най най - необходимото сега. Като се роди и почнете да се нагаждате с бебето ще видите от какво имате нужда. Аз така с каката от всичко по много, 2 кошари (и двете не се ползваха), много ненужни дрехи, отделно белдахини, въртележки над креватчето (ненужни), скрин и гардероб (оказа се,че 1 шкафче е достатъчно в началото) активни гимнастики- пълна простотия. Не си давайте парите и после да се чудите къде да ги складирате или дали ще ги продадете. Моя опит показва че количката, шезлонга, едно креватче за предпочитане ми е дървеното, някак платнените кошари не ми се струват устойчеви и малко дрехи са напълно достатъчни. Аз още като бременна тогава бях накупила всичко и стол за хранене и проходилка все скъпи уж по качествени, таратанци дали са 40 или 140лв все една функция имат.
И нас ни чака ремонт. Пребоядисване на стени, смяна на паркет, врати на кухня и част от мебелите в кухнята/хол. Имам план за действие ще го отложа за май месец, смятам че за един уикенд ще се справиме. Тъкмо да е по прясно до раждането.
Аз също нищо не съм купила още. Толкова спокойно го раздавам този път. В рая тойса ми казаха месец се чака за количката и за креватче. Ако няма голяма отстъпка на бебеманията през март, ще отида април да ги поръчам, през Вис Виталис и Хиполенд за дрешки, чаршафчета и протектори , един комплект шишета и това е.

# 464
  • Мнения: 298
Christiana аз в Турция си правих обременяването. Явно практиката там е такава - първо с 50мг, ако излезе над нормата с още 100мг.

Под каква форма са тук глюкозата? Сами ли си я купуваме?
Като бях в Турция АГ-то ми даде глюкоза в кенче 50мг с вкус на ягода и никак не беше зле на вкус. Само дето рано сутрин на гладно малко като шербет ми дойде 😁😁

Общи условия

Активация на акаунт