👶Готините мамчета на месец юни, учат се от 4 да са ранобудни! 2020 - 🌞Тема 10

  • 21 524
  • 723
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 252
Ох, момичета започнах да се отчайвам.. Грип ли ме лепна, аз ли настинах, но вече 5-ти ден съм с хрема, ужасни болки в гърлото, кара ме и да накашлям, имах и температура 37,4. Личният ми доктор ми изписа АВИРОН РАПИД малко съм против, защото не виждам с какво ще ми помогне като е за имунната система, а все пак пия биозин. отказа да ми предпише други неща та стигнах до самолечение.... смуках най различни билкови пастили, исла, кофлет, спрей прополис и невен, спрей за нос, сега започнах тонзилотрен, пия и витамин ц, биозин, авирон отделно много чайове с мен и лимон, но няма полза.. гърлото е ужасно зачервено, с леки гнойни налепи, лявата сливица увеличена.. май ще трябва антибиотик.. измъчих се така, но много ме е страх за бебчо да не му вредя

# 466
  • Мнения: 695
Минавам да мрънкам пак, ще пия антибиотик заради лактобацилозата и завишени пак левкоцити, стигнаха 15 Sad

# 467
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 636
Christiana аз в Турция си правих обременяването. Явно практиката там е такава - първо с 50мг, ако излезе над нормата с още 100мг.

Под каква форма са тук глюкозата? Сами ли си я купуваме?
Като бях в Турция АГ-то ми даде глюкоза в кенче 50мг с вкус на ягода и никак не беше зле на вкус. Само дето рано сутрин на гладно малко като шербет ми дойде 😁😁

Аз съм правила 2 пъти до сега (не като бременна) и 2та пъти си взимам пакетче 75гр глюкоза, разтваря се после в около 300мл вода и се пие. С вкус на ягодка ми се струва супер, ама поне тук май няма такива 😁
Ох, вижда ми се голямо натоварване с 2 пъти обременяване.. Като правих първия път ми казаха минумим 6м да чакам за следващото, аз го правих дори след повече от година и пак беше ужасно. Надявам се сега да се получи от първия път, че ако трябва повече не знам как ще го понеса..

# 468
  • Мнения: 298
ShukM на мен също ми изписаха някакъв антибиотик на прах, еднократна доза, тъй като съм имала бактерия в урината. Хич не ми се иска да го пия. Мина 1 седмица откакто го купих и му се чудя.
Лекарката каза, че бактерия в урината не е нещо много тревожно, но е хубаво да няма при бременност. Щом съм нямала оплакване като парене, цистит, болки в бъбреците не е било необходимо лечение, но нали съм бременна и затова е било препоръчително да го пия профилактично за да не обърна на полионефрит.
В Турция лекарите много обичат за всичко да дават антибиотици и се чудя дали да се консултирам сега като си намеря АГ във Варна.
Отделно ми изписаха и вагинални глобули за жълтото зацапване - бяха за две нощи. Сега нямам жълтеникаво - явно е подействало.

# 469
  • Мнения: 695
оооо аз ще си го пия, с дъщеря ми заради бактерии в шести месец влязох в болница, последва 3месеца лежане на легло по цял ден и  силни лекарства за задържане, от които ми прескачаше сърцето, та един аугментин все ще преживея, пък и дъщеря ми е супер здрава, въпреки всички драми, които си бях докарала

# 470
  • Варна
  • Мнения: 1 214
Оф това с антибиотиците е ужасно. И аз четох за моя, че тая от аптеката доста ме наплаши.  Ще го пия, ама наистина ще треперя през цялото време...
Пламъче, б12 ми беше 180 преди да започна да пия. Мисля, че много добре ми е подействал, чак не ми се вярва 🤔

# 471
  • Мнения: 298
И аз супер много се тревожа за тоя антибиотик. Ама май нямаме друг изход освен да се доверим на лекарите и да си ги пием. Дано се махнат всичките гадинки и не ни се наложи повече.

Аз сега съм и в чуденка и за желязото, тъй като тази последната АГ ми е сменила марката и ми е изписала 100мг желязо, а до сега приемах друга марка , комбинирани 80мг желязо + 0,35мг фолиева киселина. Пия и едни комбинирани мултивитамини на Imom Omega, които и те съдържат още 17мг желязо. Страх ме е нещо да не се предозирам. В интернет четох, че при бременни препоръчителната дневна доза е 60-80мг, а при анемия 100-120мг. Кръвните ми резултати бяха добре и нямах дефицит на желязо, а тази АГ защо е решила да ми даде висока доза не разбрах, че и си накупих 5-6 кутии с по 30 капсули. 🙄

# 472
  • Мнения: 26
Здравейте и от мен! Днес имах малко време да ви попрочета Simple Smile

Пенка, стискам палци нещата да се развият по-най добрият начин.

Някой беше питал за Омега - аз пия това: https://www.nordicnaturals.com/consumers/prenatal-dha, поръчано от amazon.

Днес си направих месечните излседвания, имам малки спадове в B12, но поне витамин D се е вдигнал мъничко. Това, което ме притеснява е урината - в "нормалната" урина има бактерии:



А от стерилната урина заключението е "Аеробните посявки не пораждат растеж на микроорганизми". Или може би това не е целият резилтат - все пак пробите са от сутринта.

Малко е късно да се консултирам с моето АГ днес, но се чудех дали е възможно в номалната урина да има бактерии, а в стерилната не... дали пробата е била замърсена или това може да се случи?

# 473
  • Варна
  • Мнения: 338
Добър вечер, момичета! Аз имах намерение да мина и да се похваля какъв чудесен ден имах, след сутрешното каране с мм Grinning Станах в 6, пътувах до Шумен, че имах лекции, оправих си един стар изпит, понеже не бях в бг когато се проведе, след това минах през салона на една колежка за подстрижка и маникюр и хайде обратно към Варна. Почувствах се приятно, удовлетворена и доволна, че се поглезих малко, имах нужда. След това мм ме взе и ходихме да си избера мартеничка, и се насочихме към Комсед. Успокоих се и ми мина сутрешната сръдня, че често ме държи дълго, /ама повече се глезункам/ Joy Развихрихме се леко, но все неща, които ни трябват и си струва с намалението. Ето и какво взехме:

Пенка, дай Боже всичко да се нареди! Дано по-бързо ти мине времето до 8ми и ни споделиш само хубави новини!
Мардина, днес си мислех за теб, щях да те търся вече, доста време ми се губиш, но знаех за пътуването и очаквах да си пристигнала вече. Ами, добре дошла! Blush

# 474
  • Мнения: 277
Току що си поръчах колан за колата за бременни от olx, изглежда ми доста запазен, а ще спестя малко от оригиналната цена Simple Smile
Да си призная аз до сега си карах без колан, че много ме беше страх да не притискам бебка. Ама от както ви четох коментарите и все нещо ме глождеше, та днес реших, че е трябва да поръчам.

# 475
  • Мнения: 2 531
В сорбифера има 200мг желязо на ден и съм жива още 😃

# 476
  • Мнения: 277
Аз също се притеснявах, че ще предозирам с желязо и питах хематолога. Той ми каза, че се гледа феритин като кръвен показател ако има съмнение. Направихме изследване на желязо и феритин докато пия сорбифер. Желязото беше над горната граница на фона на хапчетата, но феритина беше на долната и той каза спокойно всичко е ОК, продължаваш същата доза.

# 477
  • Мнения: 298
Wigzi Добре заварила 🤗
Честито за покупките! Изглеждат много хубави, а пеленките какви са в сладки, бонбонени цветове. 🥰

Тия дни смятам и аз да отскоча до Комсед и може би ще се възползвам от намалението и аз за стерилизатор, възглавница за кърмене, пеленки, чанта за количката и т.н.
От по-големите покупки остана леглото, кошницата за кола и коритото. Смятам да се подготвя и по списъка за болница, че след няколко седмици ще съм в 7-ми месец, че не дай Боже, но знае ли се 🙄

За леглото за тука смятам да е сгъваемо. Онзи ден разглеждах в Хиполенд и в нета и ми харесаха на Лорелли, Чиполино, Hauck, Кикабуу




Явно аз в излишни паранои се вкарвам за лекарствата и се паникьосвам излишно

Последна редакция: пт, 28 фев 2020, 23:38 от Mardinna

# 478
  • Мнения: 147
Пенка, и от мен стискане на палци, спокойно! Heart

Brayda, "То е все едно вътре в мен ина някакво въже, което като корема ми се мести наляво или надясно, въжето се опъва и боли... (описанието ми е върха)!!"
Е, и аз определено те разбрах! Имах го това често през първата бременност и си беше доста гадничко. А сега май само веднъж нещо подобно, но по-леко усетих. Сякаш пъпната връв на бебето е едно с моят пъп отвътре (което разбира се не е така) и дърпа...

Мога само да подкрепя тук Ledena`Kralica "Аз така с каката от всичко по много, 2 кошари (и двете не се ползваха), много ненужни дрехи, отделно белдахини, въртележки над креватчето (ненужни), скрин и гардероб (оказа се,че 1 шкафче е достатъчно в началото) активни гимнастики- пълна простотия. Не си давайте парите и после да се чудите къде да ги складирате или дали ще ги продадете."

Аз от днес съм в 25та седмица и съм качила точно 10кг... Neutral Face Всъщност можеше и да е по-зле. Smile

dream123 (или кой беше?), успя ли да намериш твоя начин, който те разхлабва?

Хубав уикенд, мили момичета! Blush

# 479
  • Мнения: 20
Здравейте и от мен, прекрасни мамчета Simple Smile Най-накрая и аз се присъединявам към вас видно, че досега ви следях изкъсо, но инкогнито Simple Smile Изключително полезни и интересни сте ми, за което ви благодаря  Simple Smile Вчера ми беше последният работен ден и мисля от понеделник вече да си взема болничен, да се отдам на заслужена почивка, покупки, разчистване и подготовка за беба и....  разговори с вас Simple Smile

За протокола - 33 г. от Варна, първа бременност, термин 26.06.2020г. - момиче Gift Heart

До сега изкарах лека и приятна бременност, дано и до термин е така.

Lemons
, с леко намигване към теб - успех на изпита днес Wink От споменаването на изпита на който ще се явяваш днес, разбрах, че си колежка на моя много близка приятелка Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт