👶Готините мамчета на месец юни, учат се от 4 да са ранобудни! 2020 - 🌞Тема 10

  • 21 902
  • 723
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 160
Добро утро!
Приятни разговори за море😁 аз ще прескоча. Ще съм на вилата. Със сигурност.
Само се моля да оцелеем след тия гадни вируси, защото ми идва много, много вповече! Аман вече! С какво ли не ни тровят🥺🤮🤮
Момичета, да ви питам: пиете ли още фолиева киселина или разчитате на мг във витамините?
Пенка, късмет! 💞

# 481
  • Мнения: 109
Пенка, стискам палци всичко да е наред на ФМ. А до тогава търпение, с теб сме!
Лимонче, успех на изпита!!! Знам какво е. Ходех бременна по лекции и изпити. Баткото го родих преди да минат последните лекции от магистратурата.  После с кърмаче  смяташ часове кога си тръгнал кога да се върнеш от лекции и изпити, за да нахраниш бебето (лудница). 😁
Ариел27, добре дошла сред нас! ☺️
Фест и Ледена Кралица, и аз с баткото много купувах и сега ми се иска да съм малко по въздържана в покупките. Ще видим ☺️

# 482
  • Мнения: 298
Добро утро! 🌞

Maria_nna моя АГ фолиевата киселина ми спря още в 17 г.с. , но в комбинираните витамини имам 400мг и в предните ми таблетки желязо 0.35мг фолиева киселина.

Много е неприятно с тия вируси наистина. Слава Богу до сега само 1-2 пъти съм била хремава за около 3-4 дена, но като гледам из града все болни хора. Дано отмине най-накрая тая грипна вълна.

Лемънс Успех на изпита днес!Да ни се похвалиш след обяд как е минал. Вярвам, че и бебка ще ти донесе късмет. 🍀

Фрест и Ледена Май, когато човек очаква първо бебе е почти невъзможно да не накупи излишни неща. То от мерак всичко ти се иска да накупиш, че и от най-хубавите. 😀 Аз след последните покупки забелязах, че съм накупила много дрехи в малки размери 50см или за 1-2 месеца. Замислям се сега, ако малкия господин се роди по-голям сигурно ще трябва да забравя за размерите 50см, а ги купих с такъв мерак. 🤭

Ехаа, още една варненка. 🧜‍♀️🐠  Ставаме все повече. Ариел Добре дошла! 🥂

# 483
  • Мнения: 727
Лимон, стискам палци за изпита! Да се похвалиш после 😋
Ариел, добре дошла! И на мен вчера ми беше последен работен ден. Чувствам се свободна вече да се наслаждавам на личното си време. Смятам да се възползвам максимално преди бебчо да се роди. 😊
Много варненки се събрахте. Все повече започва да ми липсва тази Варна, ей. 😀
Мариана, аз спрях ФК преди 2 седмици като почнах да пия витамини. Там има достатъчно количество от нея. Гледам максимално да си скъся списъка с хапченца.
Снощи такава ужасна крампа имах в прасеца.. Много гадно събуждане!
Днеска мисля да мина през Комсед да видя ще си харесам ли нещо. Довечера съм на зъболекар, дано няма много за правене, че хич не обичам Confused

# 484
  • Мнения: 696
Добро утро, тези от Комсед се оказаха големи бързаци, след малко отивам към Еконт да си взема нещата от тях, и после на РД, пожелавам ви прекрасен уикенд!

# 485
  • Мнения: 145
Добро утро. Аугментин ми изписаха в средата на 4 месец, не го пих. Дими, пробвай със сварен чай от лайка, охладен със сода за хляб, правиш гаргари няколко пъти на ден. Гарантирам ти, болката изчезва, аз така се спасих от гнойната ангина и ми размина антибиотика. В комбинация чая и содата имат антибактериално действие, идеални са за гнойни сливици и силни болки в гърлото. За покупките съм съгласна с Ледена кралица, с второ е по-лесно. Аз от тези пелени дето купувате,имах три и не съм ги ползвала. Не съм пазила бебето да не се допира до моите дрехи. На спалнята си слагах тънка мушама отгоре подплатена, на която го преобувах и оставях голичък,така и да се напишка, няма да ви пропусне. Когато го държах да се оригне след хранене, просто премятах лигавничето през моето рамо. А за количката имах сет от тънки одеялца, които постелвах. Тези пелени пропускат, та общо взето си остаха неизползваеми при мен. Столчето за хранене, също ми остана ново, не искаше да седи в него. Той на 11 месеца проходи, и съответно вече и количката ми излезе от употреба. Искаше да ходи, да пипа, да опознава, та минахме на вариант триколка с педали. Така "караше" и се чувстваше по-активен. За това сега за количка хич няма да се изхвърлям с пари. За дрехи да не говориме-като се роди, буквално след две седмици, нищо не му ставаше. При мен полезен се оказа шезлонга с вибрации, които успокояваха коликите му, а и е идеален вариант за местене от стая в стая. Тия гнезда ми изглеждат огромни и ненужни, както и активната гимнастика. У дома аз бях активната гимнастика, държах най-различни дрънкалки и играчки над него и просто гледах реакциите му. Това си бяха нашите моменти за игра. 💙. Ей, че дълго стана, хубав уикенд момичета!

# 486
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 639
Бях пред дилема дали да взимам бебешко гнездо изобщо, но вчера видях във фейсбук една мадама, че е пуснала по 7лв (определени десени) и викам, чакай да взема едно, то за тия пари.. Ем за целта за която евентуално ще го ползвам си е супер 😁


Съгласна съм, че човек може да купи доста излишни неща, но това че за някого еди си кое е било излишно, не значи че и за друг ще е така. За мен излишна се оказа дървената трансформираща кошара, но пък има хора които си искат такава и си я ползват. Като се замисля, не сме имали нещо излишно кой знае какво, а си имахме доста неща (е, не всичко което ми видят очите). За дрехите пък съм казвала няколко пъти, че пак си е до дете и как расте. Моето за 2 месеца не можеше да ги израсте, какво остава за 2 седмици. Количката ми беше скъпа, поне за мен, но ето че 2г в ползвах нон стоп, не съм взимала и лятна, защото нямах нужда от такава. И сега отново нея ще ползвам. Та си се е изплатила във времето. Аз затова съм на мнение, че всичко си е строго индивидуално до дете, до родители. Пелени и аз не съм ползвала много, но сега бих ги ползвала с лятно бебе предимно за завиване и покриване при кърмене навън. Въпреки че ми е второ, с голям кеф пазарувам дрешки. Особено като сега е за мадама Simple Smile

Последна редакция: сб, 29 фев 2020, 11:17 от christiana_

# 487
  • Мнения: 785
Ариел, добре дошла Hug
Лимонче, от мен имаш едни палци за изпита Wink
Мардинна, бих те посъветвала да си направиш консултация и с друг лекар преди да ги започнеш тези антибиотици.
Уигзи, супер покупки, честито! Sunglasses

Много ми се иска да се възползвам от намалението на Комсед поне с един комплект шишета.
Тъй като имам намерение да кърмя, стига да ми се получи, какво трябва да накупя? Колко бр. шишета, какъв размер? Можете ли да помогнете по-опитните майки. Не знам дали има смисъл от цял комплект или просто да взема 1-2 шишета. Също тези, които вече сте си купили, как си избрахте марка шишета и биберони? По какви критерии ги отсявахте? Спряла съм се основно на 2 марки - Nuk и Tommee Tippee. Вторите са ми препоръчани от приятелка, която е много доволна, а за първите гледах презентация, на която обясняваха колко им били добри бибероните - били с не знам си каква форма, максимално доближаваща се до тази на гърдата, ортодонтски, не деформирали небцето и захапката и прочие. То хубаво, ама Томи-то и те били ортодонтски. И...тотално се обърках Rolling Eyes И още една дилема - пластмасови или стъклени?

Подкрепям мнението на Ледена кралица за многото покупки. Гледам да не се оливам, нищо че ми е такъв мерак и искам най-доброто. Вслушвам се много и в съветите на хора, които вече са минали по този път - кое им е било необходимо, кое излишно, за кое си струва да се дадат пари и къде може да се спести.

Кристиана, без да имам опит, мисля, че не си сбъркала с гнездото. Казаха ми, че било много полезна вещ. На една близка детето си спи през деня основно в гнездото и тя си я мести от стая в стая, в зависимост от това къде има да си върши нещо из къщи. Малката вече е на 8-9 месеца и все така активно си го ползват. И на мен ми е в списъка със задължителни покупки. Само трябва да се гледа как се маха калъфката, че при тяхното гнездо е страшна мъка и да го махнеш, и да го сложиш обратно.

Последна редакция: сб, 29 фев 2020, 11:54 от bellisssima

# 488
  • Мнения: 3 949
Лимонче, успех и от мен на изпита!
Белисима, аз кърмих първото си дете, шишета имах едно или две, бяха в комплект с ръчната ми помпа на авент. Наистина се броят на пръсти пътите, в които съм ги ползвала. Сега мисля да имам максимум едно, колкото ако ми се наложи някой друг да я нахрани с изцедена кърма инцидентно.

# 489
  • Варна
  • Мнения: 1 214
ariel27, добре дошла! Чаках те и аз няколко дни да се включиш и да ми се представиш. Тази колежка, която ти е приятелка на мен ми е също много любима и ми каза, че си ме познала 😂 Големи сте агентки!
Наистина се събрахме доста момичета от Варна, а явно има и такива, които само четат и не са се включили. Надявам се скоро да пресрамят и да се включат и те Wink

Благодаря на всички за положителната енергия! Изпита е взет Simple Smile Остават още 5 😩

Лози, осъзнавам, че ще ми е доста трудно следващите семестри с посещението и с изпитите, но каквото стане.

Ние заминаваме извън града да се видим с малко с брат ми и ще видя племеницата си, която не ме е виждала с корем и ми е много интересна реакцията и 😂 Последният път като се видяхме на Коледа не беше особено развълнувана, че ще има братовчедка даже каза, че не го иска това бебе 😂😂😂 Ще я видя сега дали е променила нагласата.
Преди това обаче, ще минем през Комсед и ние да уважим намалението. Писали сте за ненужните покупки, че не е необходимо много неща и т.н. Аз не се трупам умишлено с много неща, даже смятам, че наистина само необходими неща купувам, но когато за първи път ти се случва нещо няма как да знаеш кое ще ти трябва и кое не. Много слушам приятелките и аз. Плюс това всички сме устроени по различен начин и децата са различни и това, което на мен ми е полезно на друга може и да не е. Със сигурност живот и здраве със следващи деца ще си мислим, че повечето неща, които сега купуваме са излишни и ще ги спестим, но сега всичко ни се струва наложително.

# 490
  • Мнения: 84
Здравейте и от мен! Не мога да ви смогна! Аз да ви се похваля, че вчера с ММ имахме годишнина 6г. и се сгодихме 🥰 мн си харесвам пръстена, не мога да му се нагледам, толкова отдавна го чаках ❤ Милият беше мн притеснен и трепереше по време на предложението, макар да не си го признава сега хаха
Днес и аз мисля да се възползвам от намалението в Комсед, но няма да прекалявам. Само 2 стъклени шишета, понеже се надявам да кърмя, и някакви пеленки или одеалце ако си харесам. Колебая се и за помпа за кърма и за стерилизатор, но мисля да ги оставя за 1 Юни. Да ви напомня, че тогава за деня на детето също навсякъде има намаления 😊 за легло ние сме решили да вземем кошара тип “близо до мен”, а чак наесен ще реша дали дървена после или сгъваема. Засега не искам излишно място да ми се заема. Тя се сгъва и може да се носи по почивки, ако някой се интересува, харесала съм този модел - tutti bambini cozee, има ги в Дундьо. И за хола през деня шезлонг или такова гнездо, не съм решила все още.
Др сед ще пускам и аз изследвания, притеснено ми е от сега, макар че няма причини за това.
Пепи, задължително поне 2-3 мнения от лекари събери. Стискам палци вс да е наред, мн ти се радвам на близначетата, ние толкова искахме, а и все пак си ми съгражданка ❤ Ако бих могла с нещо да помогна - съм насреща.

# 491
  • Мнения: 727
Кристиана, сподели тази фейсбук страничка с нас. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 492
  • Мнения: 145
Белисима, наистина няма нужда от цял комплект шишета. Бебета проявяват претеции към биберона, от едно шише засукват лесно, друго не го искат. Аз бях взела Авент, мислех сега пак да им се доверя, но се отказах. Ще взема няколко различни марки, и ще пробвам. Май е по-удачно стъклото като материал, тъй като пластмасата задържа миризмата, след време се усеща. Бих ти препоръчала като изискване да търсиш анти-колик система. Много е полезно, а дори и да няма колки бебчо, няма да ти пречи. Аз това не го бях съобразила преди, и после докупих други шишета. За бройката, зависи дали ще даваш водичка, чай за колики. Можеш според това да прецениш да си вземеш отделни бройки за всяко нещо. По мои наблюдения, малките милилтри се използват няколко месеца, бързо надрастват дозата за хранения, докато се обърна ми излязоха от употреба, освен едно, което ползвах за водата. Но аз говоря от позицията на кърмеща точно един месец, не ми се случиха работите просто.

# 493
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 639
Кристиана, сподели тази фейсбук страничка с нас. Stuck Out Tongue Winking Eye

Поръчах от тук, не знам дали мога да слагам линк, но ще сложа.
Страницата се казва - Детски дрехи Божи. Гледам, че и други неща прави дамата, но не съм разглеждала много, много.


https://www.facebook.com/%D0%94%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D … -423623041716833/

# 494
  • Мнения: 632
АниБанани,честито! Simple Smile Много любов,разбирателство и семейно щастие.Живот и здраве да направите приказна сватба заедно с бебчето Simple Smile

Брейда,аз такива опъвания съм имала два,три пъти.Единя беше още в 3 клас и тогава не ходих дори на училище Целия ден си бях вкъщи на леглото свита.В понеча да се изправя,умирах от болка и това "въже " не спираше да ме опъва.
После след години пак  ми се случва,но в по лека форма.Не съм ходила на прегледи тогава.Не знай и до днес от какво е.Но така както го описваш според мен изобщо не е от бременността.
Гледай да не ставаш рязко и да не се обръщаш рязко,когато си легнала.Според мен е нещо по самите Перес и нещо си там се захваща и причинява билка.Сега като сме с бебета то всички органи се разместват и направо е едно мязало в корените ни,което при движение,сядане,обръщане всичко се клати наляво надясно... Дано да не е при теб нищо сериозно и още повече да не е свързано изобщо с бебето.

Общи условия

Активация на акаунт