От приказна връзка до филм на ужасите

  • 4 510
  • 79
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте,
Регистрирах се специално за да ви споделя моите проблеми и да видя различни гледни точки. Като всеки нормален човек имам проблеми във връзката си. Чудя се има ли наистина щастливи връзки?
Ще ви разкажа всичко от самото начало и се извинявам че ще бъда подробна.

Жена на 28 години съм и от близо две години съм с мъж на 39 години.
Връзката ни започна доста бързо и неочакано. И двамата бяхме в други връзки. Той в 12 годишна връзка, с брак от 5 години и с дете на 3 годинки. А аз във връзка с мъж от почти година, която се развиваше доста бавно и дори не си бяхме говорили за чувства.
С въпросния мъж за който ви разказвам ни свързваше работата. Познавахме се доста преди да се зароди някакъв интерес между нас. Докато един ден той ми каза изненадващо че съм му интересна и беше доста директен към мен и намеренията си. Аз не очаквах и никога не съм гледала на него като на мъж, още повече че беше и обвързан и за това едва ли не му се изсмях и му казах да не си прави излишни илюзии.
Което го мотивира явно още повече.
Започна една истинска борба за спечелване на сърцето ми, в която той спечели. Това продължи около месец. Спечели ме с отношение, жестове, мъжкарство, доброта, подкрепа и истинска грижовност. До тогава никога не бях срещала такова отношение. Още повече че с тогавашния ми приятел не се виждахме често, наложи се да замине в друг град и непрекъснато беше в компания на други жени.
Но това че имаше брак и дете силно продължаваше да ме притеснява, но той твърдо бе решил да се раздели с нея, независимо дали ще бъде с мен или не. Не бил щастлив и без това. Той й сервира новината, а аз се разделих с приятеля ми.
Но продължаваше да ме гложди мисълта че може би аз съм причината за разпадането на едно семейство. Опитах се няколко пъти да промени решението си и да се опита да скрепи семейството си, но той не искаше и да чуе.
Малко след това започнах да изпитвам съмнения дали съм взела правилното решение и наистина бях много объркана към кого имам чувства. Писах и на бившия ми приятел, че го обичам, с което го и обърках и него. В последствие той разбра за новия, а новият мъж разбра че съм му писала.  Наистина глупава постъпка от моя страна, но на всяка жена се случва да бъде объркана.
В крайна сметка избрах да бъда с новия, той ми прости за глупостите, които надробих.
След 3-4 месеца заживяхме и заедно, а той се разведе и документално. Не ме запозна с детето веднага, защото така или иначе бе трудно да му обяснят ситуацията. След около половин година ни запозна, като през това време не я водеше вкъщи, а при баба й и дядо й. Майката от своя страна още в самото начало разбра за мен, аз познавах и нея, но никога не се е държала лошо с мен, обвиняваше само него.
С детето ни запозна след около половин година и малко по-малко започнахме да се сприятеляваме и сближаваме.
Паралелно с това връзката ни с този мъж стана много сериозна и целият ми живот започна да е съобразяван с него. Той малко по-малко започна да променя някои неща в мен, доста често сме имали скандали. Аз съм свободолюбив човек, но заради него и подкрепата която имах от него реших че мога да променя някои свои навици и черти в характера или поне да ги подтискам. Те не бяха толкова значими за мен. Малко по-малко обаче той започна да иска контролира всичко. Започна да ми прави проблем като се виждам с прителки, когато ходя да спортувам без него. А когато не му казвам преди да отида някъде става голям проблем.
В допълнение - в нашата връзка той е финансовата опора- той плаща абсолютно всичко, само аз единствено пазарувам и си покривам личните разходи. Често ми прави подаръци, плаща всички почивки. Цялата домакинска работа я върша аз и готвя почти всеки ден. Започвам да си мисля, че с това че той плаща всичко се опитва да ме манипулира и контролира. Често изтъква какво е платил. Аз също работя, но нямам сигурни доходи, защото се опитвам да развивам собствен бизнес.


Другия проблем е свързан с детето му- когато взима детето за по 2-3-4 дни за него е нормално аз да си прекарвам цялото време с тях. Аз никога не съм имала опит с деца и дори не харесвам чак толкова деца, но заради него се старая да обръщам внимание на детето му, дори я гледам понякога през деня когато е болна и не ходи на детска, но понякога ми идва в повече. Детето е момиченце е силно привързано към баща си, когато са заедно той прекалява с лигавенето и глезенето- игри, писъци, крясъци и тн. Понякога не ми издържат нервите и аз правя без да искам разни физиономии и ми личи. Самия той обожава деца и това че аз не обичам децата толкова за него не е нормално. Но въпреки всичко аз се старая много заради него, но според мен е малко обсебен в грижите си по детето. Може би изпитва вина и за това гледа да й обръща максимално внимание и да я лигави. Аз от своя страна понякога се хващам, че се дразня много на нейното присъствие и ревнувам. Той ми казва, че съм била егоист. В началото дори спях на дивана за да спи той с нея, защото не беше научена да спи сама. По моя инициатива я научихме да спи в отделна стая. Не смятам че е нормално децата да спят при родителите.
Всички тези неща започват да ескалират и скандалите стават доста груби. Аз самата си казвам каквото мисля и нищо не му спестявам, което го кара да агресира и дори ме е бутал, блъскал, стискал и обиждал. Особено като темата е свързана с детето му.

Разликата ни е доста голяма и може би имаме различни възгледи и възприятия, а аз започнах да губя надежда че ще се разберем някога. Той вече няма нищо общо с човека, когото срещнах....
Когато всичко е наред и аз се държа така както той иска - е най-прекрасния на света, но често намира за какво да се заяде и какво да не му харесва в мен- тогава става груб и безчувствен. Не го трогва дори когато съм разстроена и плача. Гони ме от вкъщи, казва ми че не ме обича и че иска да се разделим, често спи на дивана или заспиваме скарани, след което се сдобряваме по моя инициатива. Аз винаги отстъпвам и забравям всичко, но после отново всичко се потваря.....

# 1
  • Мнения: X
От този дъъъълъг текст става ясно, че вие никога няма да се разберете и не сте един за друг. Ти не искаш деца, не харесваш децата, а той има едно дете и се опитва да я обгрижва през малкото време, когато са заедно, а ти стоиш отстрани и се цупиш.

Какво ще се случи, ако той иска да има още едно дете?! Ще му родиш ли, само защото той те издържа? Струва ми се, че това дете го търпиш, защото той плаща сметките.

# 2
  • Мнения: X
От този дъъъълъг текст става ясно, че вие никога няма да се разберете и не сте един за друг. Ти не искаш деца, не харесваш децата, а той има едно дете и се опитва да я обгрижва през малкото време, когато са заедно, а ти стоиш отстрани и се цупиш.

Какво ще се случи, ако той иска да има още едно дете?! Ще му родиш ли, само защото той те издържа? Струва ми се, че това дете го търпиш, защото той плаща сметките.

Имаме планове за общо дете, но не на този етап. Може би след година-две.
И не, не го търпя защото плаща сметките. Ако ми е за само за това- има къде къде по-заможни мъже. Обичам го и се влюбих в него заради прекрасното му отношение. Но той се промени...

# 3
  • Мнения: 503
Детето ни също спи в спалнята, макар и в собственото си легло /и понякога се премества при нас, особено като е болен/. На 3 и половина. Не разбрах как точно лигави детето?

Допълвам се. Преди години племенницата ми като беше на около 3г. и прекарвахме повече време заедно - първите около 3 дни беше като ваденка. Ако работех идваше в стаята ми да ме пита през 5 минути колко още ми остава. Чакала е да се видим, имала си е някакви идеи как ще си изкараме времето заедно и то все свързани с нея. Малките деца са егоисти. Нормално. След около тези 3 дни - детето се успокояваше, че няма да изчезна просто така и изискваше по-малко внимание.

Иначе - да, абе досадни са си децата, нормално, не са ни на акъла. Но и ние сме били такива. Аз лично помня, че съм досаждала на баба си безмерно много.  Пък и са сладки. Моето днес спря на стълбите, не можел да ходи повече, защото бил играчка на батерии, а те свършили, wtf. На вечеря яде супа 3 часа и 25 минути, виж колко добре съм засякла, защото всяка една лъжица ми е коствала почти да го накажа, след като е болен от 10 дни. Както сме с температура от 5 дни и аз, и баща му.

Последна редакция: пн, 24 фев 2020, 03:46 от Lyn

# 4
  • Мнения: X

Имаме планове за общо дете, но не на този етап. Може би след година-две.
И не, не го търпя защото плаща сметките. Ако ми е за само за това- има къде къде по-заможни мъже. Обичам го и се влюбих в него заради прекрасното му отношение. Но той се промени...

Как така правиш планове за дете, като не харесваш децата? Нещо ми се губи смисъла, честно.

Той може и да не се е променил, защото ти не си го познавала какъв е - едно е да се сваляш с някого, съвсем друго е да живеете заедно.  Според мен сте заживели прекалено рано, не си имала време да го опознаеш, а най-лошото е, че не си опознала себе си - да прекъснеш една връзка, за да скочиш в друга и малко по-късно да пишеш на бившия, че още го обичаш, но да останеш с настоящия е малко несериозно.

Съжалявам, ако звуча нападателно - не те нападам.

# 5
  • Мнения: X
Детето ни също спи в спалнята, макар и в собственото си легло /и понякога се премества при нас, особено като е болен/. На 3 и половина. Не разбрах как точно лигави детето?

Да- “вашето”. Но аз не съм му родител и смятам, че не е нормално то да спи с нас или с родителите си. Всеки има различни виждания. А децата са една от големите причини интимността в една връзка да изчезне, именно заради липсата на лично пространство.

Иначе лигавенето е постоянно да са залепени един за друг, цялото му внимание и абсолютно всичко да е съобразено с предпочитанията на детето, непрекъснато викане, скачане, разхвърляне, непрекъснато барборене. Детето не се занимава само с нищо, постоянно иска вниманието на някого. Може и да звучи егоистично, но аз още не съм готова ежедневието ми е да се върти само около дете. За това искам да ги оставя за  няколко часа да прекарам време с приятелки или със себе си, но той ми се сърди че не съм с тях и ми казва, че съм си “правила каквото искам”.

# 6
  • Мнения: 503
Детето ни също спи в спалнята, макар и в собственото си легло /и понякога се премества при нас, особено като е болен/. На 3 и половина. Не разбрах как точно лигави детето?

Да- “вашето”. Но аз не съм му родител и смятам, че не е нормално то да спи с нас или с родителите си. Всеки има различни виждания. А децата са една от големите причини интимността в една връзка да изчезне, именно заради липсата на лично пространство.

Иначе лигавенето е постоянно да са залепени един за друг, цялото му внимание и абсолютно всичко да е съобразено с предпочитанията на детето, непрекъснато викане, скачане, разхвърляне, непрекъснато барборене. Детето не се занимава само с нищо, постоянно иска вниманието на някого. Може и да звучи егоистично, но аз още не съм готова ежедневието ми е да се върти само около дете. За това искам да ги оставя за  няколко часа да прекарам време с приятелки или със себе си, но той ми се сърди че не съм с тях и ми казва, че съм си “правила каквото искам”.

Допълних си по-горния пост, ако решиш, прочети. Моето дете е точно същото, като описаното от теб. Бърбори, иде ти да си пробиеш дупка в паркета и да се скриеш за зимата. Разхвърля и всякакви уникални идеи му идват на килограм, единственото време, в което не ставам през две минути, е, ако гледа филмчета. Период е.

След като не си готова за това ежедневие, а си с мъж с дете - как предлагаш той да си го гледа? Никак?

Последна редакция: пн, 24 фев 2020, 03:48 от Lyn

# 7
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 076
И какво очаквахте от женен мъж с малко дете?  Като искахте да не се замесвате, да не се бяхте хващала с него. Че и 11 години по-голям. Е, резултатът е на лице. Съветът ми е да си обирате крушите о време, а не да ви направи едно дете и после да се чудите какво да правите.

# 8
  • Мнения: 866
За чувството за вина, че си разбила семейството му, може да си спокойна, защото нямаш вина в случая, нито ти си го съблазнила, нито ти си била инициатор, а точно обратното. Ако не беше ти, щеше да намери друга и пак да изостави жена си.

Цитат
Той малко по-малко започна да променя някои неща в мен, доста често сме имали скандали. Аз съм свободолюбив човек, но заради него и подкрепата която имах от него реших че мога да променя някои свои навици и черти в характера или поне да ги подтискам.

Грешка номер едно и ако искаш си го запиши, защото е много важно - никога не опитвай да се променяш заради някой друг, за да му е хубаво на него, за сметка на теб. Изключвам неща, като да откажеш цигарите, да почнеш да тренираш и такива. Идеята на връзките и правилният партньор е да намерим такъв. в който да не искаме да променяме нищо, да сме го приели такъв какъвто е със всичките му недостатъци !

Имате голямо разминаване за децата, тук сте в двете крайности, но все някога ще искаш да станеш майка, тогава може да започнат и да ти харесват.

Цитат
Всички тези неща започват да ескалират и скандалите стават доста груби. Аз самата си казвам каквото мисля и нищо не му спестявам, което го кара да агресира и дори ме е бутал, блъскал, стискал и обиждал. Особено като темата е свързана с детето му

Има провокация и от твоя страна, но все пак той няма оправдания за тези си действия щом посяга и физически.
Ясно е, че обича много повече детето си от колкото теб, въобще не знам дали има и истински чувства или просто е било силно физическо привличане.
Цитат
но често намира за какво да се заяде и какво да не му харесва в мен

Това е мигаща червена светлина и точно такива връзки в които някой иска да променя много неща в другия и намира много кусури, такива връзки са обречени, гарантирам ти го !

Цитат
Не го трогва дори когато съм разстроена и плача.

Коравосърдечен, навярно и егоист.

Цитат
Той вече няма нищо общо с човека, когото срещнах....

Класика в жанра, то и при жертвите на домашен тормоз всичко в началото е цвете и рози ...
То май ще се окаже, че ти не просто не си ги разделила, а направо си избавила бившата му жена от него.
Тя май не е била много разстроена, като я е зарязала, явно го е разбрала що за стока е ! Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 240
От това, което чета, оставам с впечатлението, че въобще не сте един за друг. Появата на дете в такава връзка би било престъпление спрямо детето.

# 10
  • Мнения: 503
Аз се присетих сега за едно бивше гадже, с което и бях доста време, разделихме се. После отидох при него на другия край на света, той ми обещава цветя и рози, нали. Детето му точно на около 3г беше. Майка му се почувства свободна покрай мен, връчваше ми го да ходи да пие бира в кварталната кръчма в 8 сутринта Simple Smile /като жената в никакъв случай не е алкохоличка, има и още 2 деца след това и е супер пич/. С мъжа не се разделих заради детето, а заради него.

# 11
  • Мнения: 2 204
Човекът от описанието е поза на чувствителност и загриженост, под която се крие повърхностен егоист. И control freak.

Повърхностен, защото явно бързо му омръзва. Омръзнало му е семейството му, сега си на път да му омръзнеш и ти. С нарастването на непукизма и грубостта му се засилва.

Егоист, защото - къде е мисълта за теб в цялата работа? Къде е съобразяването? Желанието да направи нещо за теб, дори то да е неприятно за него, но от което ти ще се зарадваш - защото от твоето щастие е щастлив и той? Ако те обича.
Или поне да не те мъчеше. Като знае, че не ти е първа радост да гледаш как глезоти дъщеря си да ти бе казал, взимам я тоя следобед, знам, че ти е досадно, ако искаш излез с приятелки.

Щом те блъска и ти казва, че не те обича, нещата са счупени отвъд поправка. Може сега да се държи така в 1% от времето ви заедно, но тръгнат ли едни отноошения надолу обикновено си вървят надолу. Въпроса е колко време искаш да си загубиш.

Ти не си нелогична, пишеш доста осъзнато, сякаш не съвет ти трябва, а кураж. Каквото и да правиш не го оставяй да ти вменява вина, че не искаш деца (или че не са ти приоритет, все тая). Смисъла на живота не е универсален за всички, всеки си намира неговия. Ако те цакат с картата деца, биология, инстинкти и т.н. може да ги пращаш да пасат.

# 12
  • Мнения: 31 648
Щом смяташ живота си с него за филм на ужасите - тръгни си.

# 13
  • Мнения: X
Човекът от описанието е поза на чувствителност и загриженост, под която се крие повърхностен егоист. И control freak.

Повърхностен, защото явно бързо му омръзва. Омръзнало му е семейството му, сега си на път да му омръзнеш и ти. С нарастването на непукизма и грубостта му се засилва.

Егоист, защото - къде е мисълта за теб в цялата работа? Къде е съобразяването? Желанието да направи нещо за теб, дори то да е неприятно за него, но от което ти ще се зарадваш - защото от твоето щастие е щастлив и той? Ако те обича.
Или поне да не те мъчеше. Като знае, че не ти е първа радост да гледаш как глезоти дъщеря си да ти бе казал, взимам я тоя следобед, знам, че ти е досадно, ако искаш излез с приятелки.

Щом те блъска и ти казва, че не те обича, нещата са счупени отвъд поправка. Може сега да се държи така в 1% от времето ви заедно, но тръгнат ли едни отноошения надолу обикновено си вървят надолу. Въпроса е колко време искаш да си загубиш.
На 100% съгласна. Няма да ви се получи. Или трябва да се превърнеш в изтривалката в краката му...

# 14
  • Мнения: X
Обичам го и се влюбих в него заради прекрасното му отношение. Но той се промени...
В първия си пост си написала, че той ти прави скандали, ако отидеш дори на спорт сама, без него. Не разбрах, кое точно е прекрасно в отношението му към теб?

Общи условия

Активация на акаунт