противозачатъчни=близнаци?

  • 2 830
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 057
Не съм чувала подобна теория Simple Smile
Аз забременях веднага, след като спрях противозачатъчните и сега имам само  едно слънчице Laughing

# 16
  • Мнения: 1 520
интересна теория, но за пръв път я чувам.

# 17
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Да- вярно е. Препоръчва се обаче да не се забременява веднага след спирането на противозачатъчните,  а да се изчака шест месеца с бебеправенето и през това време да се търси друг вид контрацепция. Всъщност има бум на близнаци и многоплодни бремености точно по тази причина, а за огромно съжаление има и бум на увреждане при близнаците или при един от тях...

# 18
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Вярно е!!! Вероятността да имаш близнаци след спиране на противозачатъчни е много по-голяма! Това се дължи на подтискането на овулацията по време на пиенето на хапчетата и след като се спрат се получава "ефект на махалото", т.е. яйчниците започват да произвеждат по повече от една яйцеклетка и е възможно оплождането на повечко яйцеклетки...
Няма какво да се чудите  Wink
Има логика newsm78
И аз не бях я чувала тази теория

# 19
  • Мнения: 545
Вярно е!!! Вероятността да имаш близнаци след спиране на противозачатъчни е много по-голяма! Това се дължи на подтискането на овулацията по време на пиенето на хапчетата и след като се спрат се получава "ефект на махалото", т.е. яйчниците започват да произвеждат по повече от една яйцеклетка и е възможно оплождането на повечко яйцеклетки...
Няма какво да се чудите  Wink
Има логика newsm78
И аз не бях я чувала тази теория

Логика има, но какво казва статистиката? При мен първата бременност не можа да стане 7-8 месеца след спирането на хапчетата, пък какво да говорим и за близнаци...

# 20
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Здравейте, момичета.

аз съм от тези бъдещи майки, които са забременели след противазачатъчни. Пиех противозататъчни 6 години, когато с мъжа ми решихме да си имаме бебе ги спрях за 3 месеца, през които пиех фолиева киселина . След това още при първия опит забременях. Сега съм в 9 г.с., видях сърдечната дейност на детето , но е само едничко. Това за близнаците и хапчетата не е вярно.
Но близнаци често се раждат след като се лекува жена за безплодие или как да го нарека с определени хапчета на хормонална основа. Така знам аз.

# 21
  • Мнения: 1 448
Това за противозачатъчните и близнаците е вярно, знам го от лекар - акушер  - гинеколог. Момичетата вече са обяснили какъв е принципа, да не ги повтарям  Peace А това, че някой не е чувал не означава, че не съществува  Wink

# 22
  • Мнения: 1 416
Вярно е!!! Вероятността да имаш близнаци след спиране на противозачатъчни е много по-голяма! Това се дължи на подтискането на овулацията по време на пиенето на хапчетата и след като се спрат се получава "ефект на махалото", т.е. яйчниците започват да произвеждат по повече от една яйцеклетка и е възможно оплождането на повечко яйцеклетки...
Няма какво да се чудите  Wink
И аз така знам. Мазнейкова го обясняваше преди месеци в "Защо не?!..  Wink

# 23
  • Мнения: 7 640
четох из форума,че ако веднага,след като спреш противозачатъчните,започнеш с опитите за бебе,има вероятност да се ''получат''близнаци,без да имаш такива и в рода на мъжа и жената.та въпросът ми е има ли някоя такава щастлива мама
ти мислиш ли, че има такова семейство?!?

# 24
  • Мнения: 203
Забременяване с близнаци е много вероятно, когато жената се лекува с хормонални препарати - например Клоспилбегит и други подобни.

# 25
  • Мнения: 1 284
нищо вярно поне при мен

# 26
  • София
  • Мнения: 44 122
Няма такава зависимост . Къде е логиката? newsm78

# 27
  • Мнения: 193
Еееее Simple Smile
Ако беше вярно, нямаше да можем да се разминаваме от близнаци, хич не вярвам на такова нещо, няма логика.

# 28
  • Мнения: 7 640
Еееее Simple Smile
Ако беше вярно, нямаше да можем да се разминаваме от близнаци, хич не вярвам на такова нещо, няма логика.

не чете ли- напълно е права- друг е въпросът, че става въпрос само за повишена вероятност, а не за закономерност!

Вярно е!!! Вероятността да имаш близнаци след спиране на противозачатъчни е много по-голяма! Това се дължи на подтискането на овулацията по време на пиенето на хапчетата и след като се спрат се получава "ефект на махалото", т.е. яйчниците започват да произвеждат по повече от една яйцеклетка и е възможно оплождането на повечко яйцеклетки...
Няма какво да се чудите  Wink

# 29
 Моя позната наскоро спря хормонално лечение забременя с близнаци и направи спонтанен аборт в 10 седмица  Confused

Общи условия

Активация на акаунт