Точно както е заглавието на темата, точно така съм объркана.....за 5 години и 3-ма логопеди, нямам никакъв резултат, освен, че детето ми (вече 1 клас) се отегчава да бъде "влачено" по кабинети. Аз имам тези три определения за състоянието й, но не зная кое от трите е. И като няма напредък, забелязвам, че тя не желае да разговаряме  по темата. Угажда ми (все още) да ходим, но е факт и въпросът й "Има ли смисъл, мамо?". Екстремно недоносена е, левичар е, почти не вижда. Какво не опитах? Какво не направих? Не съм от майките, които на всяка цена и задължително трябва да постигат нещо си с децата, само защото те са решили така. Зная обаче, че за да общува пълноценно това е необходимо.....да може да разговоря спокойно и без препятствия в говора, да изразява и заявява свободно себе си, да умее да се води от темата на разговор.Общуването е нещо, което би я правило щастлива, дори аз да си отида. За съжаление не мога да намеря логопед. Да....може да Ви е смешно, но е факт. Не искам да споделям опита си, тъй като трябва да назова имена, а не мисля, че е редно или коректно. Нямам за цел да заклеймявам или хуля някого. И тук идва въпросът "Какво търсиш?". Отговорен и доблестен логопед, който да застане зад думите си и да не мени през 3-4 сеанса мнението си за това какво му е на детето, та дори да ми каже...."Не става, няма да се оправи" или "Не е за мен". Ще му стисна ръката най-малко за това, че не си губим времето взаимно. Не искам да сключвам договори или детето да е "заложник" на цена, която да е водещото нещо в терапията. Моля, който има опит с добър логопед (не прехвален от уста на уста) да ми даде координати!!!