Фалшива тревога за аутизъм?

  • 7 482
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21
Здравейте мами.Имам известни притеснения относно странното държание на сина ми,имаме и час при лекар записан.
Та-колко от Вас са си мислили,че децата им са от спектъра, са се оказали здрави деца и какви симптоми Ви притесняваха,а се оказаха безпочвени? Благодаря на отзовалите се.

# 1
  • Мнения: 2 748
Моя син е на 10 месеца и преди около 2 месеца жена от форума ми вкара мухата,че може да има аутизъм ,защото когато не ки играе с нищо свиваше ръчички все едно кара мотор,не знам дали ще ме разбереш какво имам предвид. И аз много се бях притеснила,но месец по-късно той спря вече да го прави и както си мислех било е защото е супер активен а нямаше къде да израсходи тази енергия от както пролази вече не го прави изобщо!
На колко е твоя син и какво те притеснява по-точно?

# 2
  • Мнения: 21
Мен най-ме притеснява липсата на очен контакт,като види човек се чуди къде да се завърти да се скрие,на сестра си не обръща внимание,а тя го вика по 100 пъти.
Най-много това ме притеснява.

# 3
  • Мнения: 2 748
На колко е ? Да не би да е срамежлив 
Мен най-ме притеснява липсата на очен контакт,като види човек се чуди къде да се завърти да се скрие,на сестра си не обръща внимание,а тя го вика по 100 пъти.
Най-много това ме притеснява.

# 4
  • София
  • Мнения: 35 098
Слуха проверен ли е?

В бебешка възраст не може да си поставяте диагнози, моля ви!

# 5
  • Мнения: 6 936
Казвате лекар какъв по-точно??

И на колко е детето?

# 6
  • Мнения: 1 033
Ами нормално е, срам го е. Моята е на 2г, и пак се крие, особенно от педиатъра, слага ръце на очите си, когато няма къде да се завърти. Защо, преди мнение на специалист тръгвате да слагате такива страшни диагнози, на собственните си деца?! Ако детето те разбира, какво говориш си е напълно адекватно, ако изпълнява НЕ всички, А накои прости команди, няма място за притеснение.

# 7
  • София
  • Мнения: 35 098
Темата е пусната в бебета от 0 до 12 месеца

# 8
  • Мнения: 2 748
Да ,сега обърнах внимание ,значи е още бебенце,съмнявам се да е аутизм при толкова малко дете
Темата е пусната в бебета от 0 до 12 месеца

# 9
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
В толкова ранна възраст трудно в България някой ще ви постави диагноза или пък ще изключи напълно такава. На колко е наистина детенцето? Изключете първо проблем със слуха. Забравете за устройства, дори и да не се заглежда. Максимално комуникирайте с детето, говорете му, четете му. Как се развива в други аспекти - двигателна активност, хранене?

# 10
  • Мнения: 4 348
Моя син е на 10 месеца и преди около 2 месеца жена от форума ми вкара мухата,че може да има аутизъм ,защото когато не ки играе с нищо свиваше ръчички все едно кара мотор,не знам дали ще ме разбереш какво имам предвид. И аз много се бях притеснила,но месец по-късно той спря вече да го прави и както си мислех било е защото е супер активен а нямаше къде да израсходи тази енергия от както пролази вече не го прави изобщо!
И моят син го прави, въпреки, че е на два месеца, близо. Вдига ръчички във ввъздуха, свити в юмручета и все едно кара кола. Може да го прави по цял час. Но не се тревожа - изглежда ми нормален 🙄 Това с енергията звучи логично, защото според педиатъра бебето е даже прекалено активно за възрастта си - вече рита с крачета и се отласква лекично нагоре или надолу...

# 11
  • Мнения: 1 033
Задължително трябва да се ограничи интернета, на лабилни хора. Прочел/а малко тук-таме- заболи я кръста, на лекар не е ходила, но тя вече  има дископатия. Детето не се храни, детето се крие, детето си слага и прави с ръцете си еди- какво си, детето рита с крачета- аутист е. Боли я/го главата, пие хапче не му помага, айде страда от тежка мигрена/има рак. Отново не е посетил/а специалист.  Не се обричайте сами, БЕЗ причина.

# 12
  • София
  • Мнения: 4 294
Е, щом е на 8 години вече би трябвало да показва, че чува, когато го викат.

# 13
  • Мнения: 2 748
Къде казва,че е на 8 ?
Е, щом е на 8 години вече би трябвало да показва, че чува, когато го викат.

# 14
  • София
  • Мнения: 4 294
Никъде, беше ирония. Защото да се притеснява от такова нещо за бебе на 4 месеца (умишлено погледнах постовете ѝ) е меко-казано смехотворно.
И естествено - аутизъм. То детето не знае още на кой свят е, тя диагнози му поставя

Последна редакция: ср, 19 юли 2023, 21:37 от Светулчица

Общи условия

Активация на акаунт