Кръстихте ли детето си и на каква възраст?

  • 6 157
  • 113
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 219
Ние се кръстихме на 1 г. 4 м. и 1 д. - на 15 юли т.г., съвпадна с именния ден на едното дете. Според мен позакъсняхме, защото сега не разбират, но могат да плачат, въртят и създават проблемчета, ако бяха по-малки щеше да е по-лесно, но сега се нагласихме и мина чудесно. Пореваха само като им топиха крачетата във водата. Иначе през цялото време държаха по 1 свещ в ръцете и тя им отвличаше вниманието и ритуалът мина добре.

# 61
  • Мнения: 781
Кръстихме дъщеря си на 15.07 тази година- 17 дни преди на навърши 1г. За подобно суеверие не съм чувала....

# 62
  • Мнения: 816
Да, кръстени са и двете ми дечица. Голямата беше на 4 месеца, когато го направихме;
малката беше на 47 дена, една седмица след молитвата за 40-те.

# 63
  • Мнения: 48 104
кръстихме дъщеря ми на 15 август,беше на 3 год,но много рева,направо ни изплаши-от началото до края Sick
малкия не е кръстен,ама искам или това лято да го кръстим,или след 5 год,за да е по-голям и да не прави такъв цирк,че като се сетя,ми става пак лошо ooooh!

# 64
Здравей.Ние кръстихме нашият син на един ден,защото се роди в седмия месец и докторите казваха, че има шанс да не оживее. Grinning

# 65
  • Мнения: 175
Кръстихме дъщеря ни когато беше на 20 дена. Тя се роди на 14.04. , а я кръстихме на Гергьовден. Аз мисля, че колкото по-рано се кръсти детето, толкова по-добре.

# 66
  • Мнения: 432
Кръстихме го на 8месеца.

# 67
# 68
  • Мнения: 8 917
Живот и здраве и това ще стане Peace Heart Eyes

# 69
  • Мнения: 4 629
Сина ми беше на месец и половина, когато го кръстихме.

Няма такова нещо, че детето трябва да е поне на годинка, за да бъде кръстено. Напротив добре е да се кръсти детето, колкото се може по-скоро след раждането му  Peace

# 70
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
......... Напротив добре е да се кръсти детето, колкото се може по-скоро след раждането му  Peace
За кое е добре? И защо е необходимо кръщаването?

# 71
  • Мнения: 48
Кръстихме дъщеря си на 4 години ,и тя беше много впечатлена от това което ставаше и сега година по късно ,когато я водя по празниците на църква винаги споменава за това което се е случило.

# 72
  • Мнения: 4 629
За кое е добре? И защо е необходимо кръщаването?

Явно за теб не е добре и не е необходимо. Не виждам смисъл да обяснявам    Peace

# 73
  • Мнения: 1 341
кръстихме я на една годинка. Направихме малкща сватба Laughing Кръстих я на първия ден на Великден. И двамата сме вярващи, но искахме да е по-голямичка на кръщенето си. Действително е хубаво колкото се може по-рано да се кръсти. Едно време са ги кръщавали преди 40 дни и за това майката не е присъствала на кръщенето. Аз съм кръстена на 9 години и си помня всичко.

# 74
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Да, кръстихме я миналото лято. Беше на година и един месец.

Общи условия

Активация на акаунт