Полип на матката

  • 263
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 101
Здравейте!
Тъй като от 2 години съм с ендометриозна киста на яйчника си я следя на 4 месеца ( поне така се предполага )
При прегледа обаче доктора ми каза, че се вижда полип на матката 0,62 см и каза, че трябва да се проследи. Това беше Март месец.
Днес бях на второ мнение точно след цикъл.
Според доктора това не е полип, а калциеви .. натрупвания ( не знам точно как го нарече, не успях да намеря информация )
Въпроса ми е: има ли такова нещо като калциеви отлагания, натрупвания в матката?
Решила съм да изчакам няколко месеца и да потърся друго лекарско мнение.

P.S на 26 години съм, нераждала.

# 1
  • Мнения: 58
Ако е полип, трябва да се премахне в кратък срок. Може би трябва да смените гинеколога?

# 2
  • Мнения: 11 360
Как така преди цикъл гледате полип в матката?

Никога не съм чувала за такива отлагания в матката.

Имали са и при мен съмнение за полип. Прави се преглед СЛЕД менструация на изчистени стени на матката. Ако съмнението го има, независимо от размера на полипа се прави хистероскопия /влиза се в матката с малка камера/, оглежда се и ако се окаже че е полип се маха и изследва. При мен се оказа, че е гънка на лигавицата, а не полип.

Трябва ви второ мнение на по-запознат с проблема специалист.

# 3
  • Мнения: 101
Как така преди цикъл гледате полип в матката?

Никога не съм чувала за такива отлагания в матката.

Имали са и при мен съмнение за полип. Прави се преглед СЛЕД менструация на изчистени стени на матката. Ако съмнението го има, независимо от размера на полипа се прави хистероскопия /влиза се в матката с малка камера/, оглежда се и ако се окаже че е полип се маха и изследва. При мен се оказа, че е гънка на лигавицата, а не полип.

Трябва ви второ мнение на по-запознат с проблема специалист.

Първия преглед ми беше в София при д-р Попов. Тогава главно отидох за кистата и бях на 15-16 ден от цикъла и той ми каза, че има полип на матката и е хубаво да се види след цикъл.  
Последната ми менструация приключи тази събота, но тъй като нямах възможност пак да отида в София, реших да се прегледам в Стара Загора и доктора ми каза съвсем различно нещо, което ме притесни още повече.. благодаря, че се включихте!

Последна редакция: пн, 15 апр 2024, 23:27 от ivetaivn

# 4
  • Мнения: 11 360
Ами това е пътя - поне двама лекари с добра техника да погледнат след цикъл и после хистерроскопия.
Бърза и безболезнена процедура е.
Полипа не се държи и наблюдава. Няма нужда да поемате такъв риск.

# 5
  • Мнения: 101
Ами това е пътя - поне двама лекари с добра техника да погледнат след цикъл и после хистерроскопия.
Бърза и безболезнена процедура е.
Полипа не се държи и наблюдава. Няма нужда да поемате такъв риск.

От години имам доста голяма ерозия на шийката, правена ми е колпоскопия и се установи, че цялата ми шийка е една голяма “рана” .. цитонамазката ми е втора група.
Но голяма част от докторите, при които съм ходила ме съветват като родя тогава да я обгоря.  
Дали това ще е проблем при раждане, износване на дете.. на този въпрос също не получих отговор. И точно това ме притеснява, че съм нераждала, а доктора при който ходих ми говореше за кюретаж и ми каза, че било по-щадящо.. аз мислех също за хистероскопия.
Но със сигурност ще потърся още едно мнение.. до тук двама доктори - две различни неща. 😁 аз отидох за едно.. то какво излезе ..

# 6
  • Мнения: 11 360
Познавам много момичета обгорили раничките и родили и износили без проблеми.

Мисля, че трябва да потърсите някое светило ... От къде сте?

# 7
  • Мнения: 101
Познавам много момичета обгорили раничките и родили и износили без проблеми.

Мисля, че трябва да потърсите някое светило ... От къде сте?

Стара Загора

Общи условия

Активация на акаунт