"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 48

  • 33 195
  • 770
  •   1
Отговори
# 435
  • София
  • Мнения: 7
Здравейте ,
На 21-ви март имаше опити за бебе , рано ли е да си направя тест за бременност денс?
Благодаря предварително ! Simple Smile

То може да е имало опити, но вероятност за забременяване има само, ако е било по време или ден-два преди овулацията. Самото зачеване става по време на овулацията. Затова важно е колко дни от овулацията са минали, а не колко дни от половия акт. Тест отчита най-рано 12 дни след овулация, но за достоверен резултат - 16 дни след нея, което обикновено е първият ден закъснение.

Здравейте , 21.03 е един от дните през които съм в овулация Simple Smile
Днес 03.04 ми е 12тия ден от последния ден на овулацията .
Поздрави

Oвулацията не трае дни, нали знаеш?

От 16.03 до 22.03 ми е плодородния прозорец , като през този интервал 21.03 ми е овулацията .

# 436
  • София
  • Мнения: 10 642
И как точно установи, че на 21ви е била овулацията?

# 437
  • Мнения: 14
Здравейте.незнам тука ли е мястото да пиша но имам нужда от съвет.Цикалът ми е редовен последно на 22.02 ми дойде трябваше да ми дойде на 19.03 но няма и следа от него.Имам моментни болки в долната част към яйчниците и все едно ще ми дойде,главоболие често и ми се вие свят,но всички тетове са отрицателни.Ходих на гинеколог не видя нищо и каза след седмица теста ако е пак отрицателен да пия дуфастон.Днеска след пишкане имаше много малко кръв розово и съвсем се обърках.Възможно ли е при такова закъснение теста да греши?

# 438
  • Мнения: X
Не, не е възможно

# 439
  • Мнения: 7 898
Главоболие и виене на свят не са симптоми на бременност.

# 440
  • Мнения: 14
Забравих да спомена че тестовете са sure chek.И аз вече мисля че не от това но все пак тайничко се надявам да е станало чудото но май се дължи на нещо друго никога не съм имала такова закъснине.Благодаря за бързите отговори

# 441
  • Мнения: X
Не се притеснявай- смята се за нормално веднъж в годината да ти закъснее или пропусне, но толкова голямо закъснение не е бременност. От 19 до днес ако беше бременна щеше вече да се чува на видеозон пулса бебето и нямаше как тестовете да са отрицателни.

# 442
  • Мнения: 14
Явно и този месец не е моят..😔 Успех на всички

# 443
  • Мнения: 32
Главоболие и виене на свят не са симптоми на бременност.

Не винаги са симптоми на бременост, но има случаи в които и са! Simple Smile

# 444
  • Мнения: 7 898
В самото начало на бремеността нивата на чхг хормона е доста нисък, за да има каквито и да било симптоми.
Гледам през пост някой пише, че очаква да му дойде след седмица, а вече има главоболие, често уриниране и т.н. 🤣

# 445
  • Мнения: 71
Здравейте!
Пиша с цел малко яснота, а не да ви питам дали съм бременна Grinning
Дата на последен МЦ 11.03, средна дължина на цикъла 26-27 дни, което значи, че най-рано мога да направя тест в неделя (ама най--най-рано) и ще знам тогава.
Въпроса е, че опитваме от година и 4 месеца вече и нищо не става. След първите 4-5 месеца отидох на преглед и установихме, че нямам овулация. После тествах Пролактин, оказа се много висок, пих Достинекс, тествах, беше нормализиран хормона. 3-4 месеца подред ходих за доказване на овулация - имах. Сега всеки месец продължавам да пия Фоликулин (за пукане на фоликул и предизвикване на овулация), но предвид ситуацията вече не ходя да се следя за доказване на овулация. Преди 2 месеца пак пуснах хормони  и се оказа, че ми е нисък прогестерона, та от този месец приемам Прогестерон 5% от 15 до 25 ден на МЦ и пия Витекс за хормонален баланс.
Изследване за проходимост на тръби и спермограма трябваше да правим, но се отложиха заради извънредното положение.
Въпроса ми към вас е свързан с това до колко e възможно (ако тръбите и спермограмата са ОК), прогестерона да даде ефект и да настъпи бременност от първия месец? От понеделник се чувствам с леко повишена температура (меря 36.8, но не съм мерила преди това за сравнение) и лека отпадналост, други оплаквания нямам. И също, коя според вас е най-надеждната марка тестове за ранно установяване на бременност (в сайта на ClearBlue виждам, че засичат до 4-5дни преди закъснение)? Аз мисля да направя теста в неделя. Мнения и съвети са винаги добре дошли!

# 446
  • Мнения: 39
Здравейте!
Пиша с цел малко яснота, а не да ви питам дали съм бременна Grinning
Дата на последен МЦ 11.03, средна дължина на цикъла 26-27 дни, което значи, че най-рано мога да направя тест в неделя (ама най--най-рано) и ще знам тогава.
Въпроса е, че опитваме от година и 4 месеца вече и нищо не става. След първите 4-5 месеца отидох на преглед и установихме, че нямам овулация. После тествах Пролактин, оказа се много висок, пих Достинекс, тествах, беше нормализиран хормона. 3-4 месеца подред ходих за доказване на овулация - имах. Сега всеки месец продължавам да пия Фоликулин (за пукане на фоликул и предизвикване на овулация), но предвид ситуацията вече не ходя да се следя за доказване на овулация. Преди 2 месеца пак пуснах хормони  и се оказа, че ми е нисък прогестерона, та от този месец приемам Прогестерон 5% от 15 до 25 ден на МЦ и пия Витекс за хормонален баланс.
Изследване за проходимост на тръби и спермограма трябваше да правим, но се отложиха заради извънредното положение.
Въпроса ми към вас е свързан с това до колко e възможно (ако тръбите и спермограмата са ОК), прогестерона да даде ефект и да настъпи бременност от първия месец? От понеделник се чувствам с леко повишена температура (меря 36.8, но не съм мерила преди това за сравнение) и лека отпадналост, други оплаквания нямам. И също, коя според вас е най-надеждната марка тестове за ранно установяване на бременност (в сайта на ClearBlue виждам, че засичат до 4-5дни преди закъснение)? Аз мисля да направя теста в неделя. Мнения и съвети са винаги добре дошли!


Здравей, при мен също се установи, че нямам овулация. Само че при мен всички хормонални изследвания са в норма, всички спермограми са отлични и на 30.03 правих цветна снимка - резултата е проходимост и на 2те тръби. Всеки месец стимулираме овулация с Кломен, след това за да се спука фоликула ми слагат инжекция в корема. 4 месеца сме го правили и от следващия цикъл ще почнем пак. На теб от колко време ти стимулират овулацията?
За тестове мисля, че тези на Clear Blue са добри. Ако се е получило би трябвало да ти покаже, но по-добре да ти закъснее и тогава според мен.

# 447
  • Мнения: 71
Здравейте!
Пиша с цел малко яснота, а не да ви питам дали съм бременна Grinning
Дата на последен МЦ 11.03, средна дължина на цикъла 26-27 дни, което значи, че най-рано мога да направя тест в неделя (ама най--най-рано) и ще знам тогава.
Въпроса е, че опитваме от година и 4 месеца вече и нищо не става. След първите 4-5 месеца отидох на преглед и установихме, че нямам овулация. После тествах Пролактин, оказа се много висок, пих Достинекс, тествах, беше нормализиран хормона. 3-4 месеца подред ходих за доказване на овулация - имах. Сега всеки месец продължавам да пия Фоликулин (за пукане на фоликул и предизвикване на овулация), но предвид ситуацията вече не ходя да се следя за доказване на овулация. Преди 2 месеца пак пуснах хормони  и се оказа, че ми е нисък прогестерона, та от този месец приемам Прогестерон 5% от 15 до 25 ден на МЦ и пия Витекс за хормонален баланс.
Изследване за проходимост на тръби и спермограма трябваше да правим, но се отложиха заради извънредното положение.
Въпроса ми към вас е свързан с това до колко e възможно (ако тръбите и спермограмата са ОК), прогестерона да даде ефект и да настъпи бременност от първия месец? От понеделник се чувствам с леко повишена температура (меря 36.8, но не съм мерила преди това за сравнение) и лека отпадналост, други оплаквания нямам. И също, коя според вас е най-надеждната марка тестове за ранно установяване на бременност (в сайта на ClearBlue виждам, че засичат до 4-5дни преди закъснение)? Аз мисля да направя теста в неделя. Мнения и съвети са винаги добре дошли!


Здравей, при мен също се установи, че нямам овулация. Само че при мен всички хормонални изследвания са в норма, всички спермограми са отлични и на 30.03 правих цветна снимка - резултата е проходимост и на 2те тръби. Всеки месец стимулираме овулация с Кломен, след това за да се спука фоликула ми слагат инжекция в корема. 4 месеца сме го правили и от следващия цикъл ще почнем пак. На теб от колко време ти стимулират овулацията?
За тестове мисля, че тези на Clear Blue са добри. Ако се е получило би трябвало да ти покаже, но по-добре да ти закъснее и тогава според мен.

Еха, това с инжекциите в корема звучи много хардкор! Защо не някакъв по-щадящ вариант?
Аз стимулирам от ноември или декември (вече 5 МЦ). Доктора беше препоръчал за целта Фемара, но аз избрах да пробвам първо с Фоликулин по препоръка на друг лекар, защото е по-щадящ и ако не стане, да премина на Фемара от следващия месец. Само че Фоликулина си върши работата изглежда, даже и доктора беше очуден. 2-3  МЦ ми засече доказана овулация при приема му. Уви, досега без резултат.
Иначе да, най-добре да изчакам закъснение, ама нещо не ме свърта, вече толкова време оптиваме. А сега, заради този прогестерон може да е, но съм си внушила, че има шанс нещо да сме постигнали. Сигурно пак ще се разочаровам, ама винаги се размислям точно в дните преди да трябва да ми дойде. Иначе цял месец не го мисля изобщо и наближи ли дата за цикъл, все едно ми се сменя чипа...

# 448
  • Мнения: 39
И при мен Кломена върши работа. Всеки месец има доминантен фоликул. Но за сега нямаме резултат. Много добре разбирам за какво ми говориш, защото ние 1 год. опити преди да разберем, че нямам овулация и всеки месец си мислех, че е станало и после като ми дойдеше се чувствах супер зле. Но казват, че след цветна снимка става много по-лесно, защото тръбите се разширяват и има голяма вероятност за забременяване. Надявам се и при нас да се получи така.

# 449
  • Мнения: 71
И при мен Кломена върши работа. Всеки месец има доминантен фоликул. Но за сега нямаме резултат. Много добре разбирам за какво ми говориш, защото ние 1 год. опити преди да разберем, че нямам овулация и всеки месец си мислех, че е станало и после като ми дойдеше се чувствах супер зле. Но казват, че след цветна снимка става много по-лесно, защото тръбите се разширяват и има голяма вероятност за забременяване. Надявам се и при нас да се получи така.

Да, и на мен доктора ми каза, че понякога цветната снимка прочиства тръбите, дори при липса на запушване и нещата стават скоро след това. Но ми каза, че преди снимката е добре да се направи спермограма и само, ако резултатите от нея са добри, тогава да се пристъпи към цветна снимка. Съответно чакаме да мине извънредното положение, за да направим първо спермограма, после снимка. Много искам да е по-скоро, защото това отлагане във времето много ме тормози.

Общи условия

Активация на акаунт