Дело за подялба на имот

  • 1 968
  • 64
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 961
Да, сериозно.
Затова вие трябва да му плащате наем, ако не желаете други хора.

# 31
  • Мнения: 42 179
Може и да си продаде своя дял. Първо е длъжен да го предложи на вас за тази цена и ако не приемете има право да го продаде на когото иска за тези пари (не за по-малко). И съм чувала за мутри, които купуват такива идеални части и после правят живота на другите собственици невъзможен и на практика ги гонят. Като пусне мутрата вътре в "неговата" стая тумба цигани...
И това може да стане бързо и без съд - предлага ви цена, вие отказвате и продава на когото иска за тази цена. И после ...

# 32
  • Мнения: 11 930
Аз разбрах какво искат те, но като изключим моралната страна на въпроса, те не са прави. Човекът си има запазена част от наследството, а те искат да го изнудват, защото спешно се нуждаел от пари.  Иначе от морална гледна точка ги разбирам, че те са теглили теглото на възрастните хора, но е трябвало въпросът с наследството да бъде решен приживе. Сега като се запънат и те и вуйчото - само адвокати и съдилища ще спечелят.

# 33
  • Мнения: 9 961
Вуйчото ще спечели всъщност.

Аз ви съветвам да му платите и да забравите.
А и майка ти е съгласна, нали?
На теб ти е някакъв вуйчо, на нея й е единственият брат. Може би за нея е по-добре да си запази брата.

# 34
  • Мнения: 11 930
Аз все си мисля, че ако вуйчото си дътжи на неговото, авторката и майка ѝ ще останат без нищо.
Авторката, прочети хубаво постовете на Румка - големи мизерии могат да станат, отстъпете малко и се споразумейте с човека, но не и на данъчна оценка.

# 35
  • Мнения: 2 500
Не само, че може да пусне наематели. Може да си продаде неговата идеална част(и не разчитайте на това "кой купува идеални част"). Може да заведе дело за делба и ако има добър адвокат, такива врътки може да направи, че да ви вземе целия апартамент, а за вас да останат жълти стотинки.
Ако има задължения, ЧСИ може да запорира неговата част.

# 36
  • Мнения: 3 510
Вуйчото ще спечели всъщност.

Аз ви съветвам да му платите и да забравите.
А и майка ти е съгласна, нали?
На теб ти е някакъв вуйчо, на нея й е единственият брат. Може би за нея е по-добре да си запази брата.
Никакви отношения няма да запазят. След смъртта на баба ми тотално лъснаха истинските ни отношения. Даже вече изобщо не комуникараме, но от това губят само и единствено те.
Знам, че най-вероятно във вашите очи ние изглеждаме лошите, а те жертвите, но не можете да си представите тези хора какви манипулатори и пиявица са. И не само вуйчо ми, ами и цялото му семейство..

Последна редакция: ср, 26 фев 2020, 16:31 от Blackbling

# 37
  • Мнения: 2 500
Никой не казва, че сте лошите. Просто в случая законът е на негова страна и ще си докарате огромни неприятности.

# 38
  • Мнения: 3 510
Добре, хора, а не се ли замисляте, че ако се съгласим на тяхното искане, те могат да кажат след това, че искат и 100 хиляди, и ако не им платим, могат да направят всичко това, което изброихте???

# 39
  • Мнения: 2 500
Аз за това предложих независим оценител да оцени имота. За да се избегне "ние даваме това", "другите искат онова"...

# 40
  • Мнения: 42 179
Добре, хора, а не се ли замисляте, че ако се съгласим на тяхното искане, те могат да кажат след това, че искат и 100 хиляди, и ако не им платим, могат да направят всичко това, което изброихте???

Ако искат толкова им предложете те да купят вашия дял за тези пари.

Но всъщност прави каквото искаш, ние не можем да те накараме да вземеш решение, само споделихме мнения.

# 41
  • Мнения: 3 510
Аз за това предложих независим оценител да оцени имота. За да се избегне "ние даваме това", "другите искат онова"...
В случая какво значение има каква оценка ще даде независимият оценител, щом те могат да ни извият ръцете с всички тези неща, които могат да направят, а те са способни.
Излиза, че единственият вариант е майка ми да излезе от апартамента и да го продадем.

# 42
  • София
  • Мнения: 4 192
Вие съгласни ли сте той да купи вашия дял по данъчна оценка? Сигурно не, тогава не му предлагайте такъв вариант, защото сте в неизгодна позиция. Или се разбирайте, или продавайте, че иначе влизате в големи разправии...

# 43
  • Мнения: 9 961
Не е така.
Ако от вас поискат 100 000 лв. И вие откажете. Те трябва да го продадат на друг за 100000 или 100001 лв.  Не могат да продадат за 5 лв примерно.

А за да не пуснат наематели цигани, всички тук те съветват да се споразумеете и да откупите дела.

# 44
  • Мнения: 42 179
В случая какво значение има каква оценка ще даде независимият оценител, щом те могат да ни извият ръцете с всички тези неща, които могат да направят, а те са способни.
Излиза, че единственият вариант е майка ми да излезе от апартамента и да го продадем.

Именно, това е железен от законова гледна точка начин - никакъв оценител не може да ви даде истинската пазарна цена, само пазарът може. Продавате за колкото може повече пари и си ги делите 50:50. И вече в последния момент, когато цената е договорена, можете да предложите (ако ви е изгодно) вие да платите на вуйчото същата сума и да си останете в апартамента.

Общи условия

Активация на акаунт