Имам нужда от две топли думи

  • 2 588
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 800
Решението, което трябва да вземеш е много сериозно и според мен не трябва да се базира на топлите думи, мнения и съвети, които ще получиш в този форум. Консултирай се с най-добрите специалисти в тази област, направи нужните изследвания, претегли плюсовете и минусите и решавай. Желая ти успех!  bouquet

# 16
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 394
Още преди да разбера, че съм бременна пих антибиотик, защото се разболях от варицела. Е, това стана в най-ранните седмици от бременността ми и слава Богу няма последствия върху детето. Срещнах противоположни лекарски мнения - единият лекар ми заяви направо "аборт", а другият, който следеше бременността ми от началото и знаеше проблемите каза - ще изчакаме малко, ще направим няколко прегледа при няколко гинеколога - той лично ме изпрати - и ще решим заедно. Ти имаш участие в решението - не може някой да ти каже какво да правиш и какво не. Консултирай се с още специалисти, направи си амниоцентеза. Ще те наблюдават по-внимателно, а аборт по медицински причини може да се направи и на по-късен етап.
Желая ти всичките притеснения да са напразно и да се радваш нататък ан бременността си. Успех!!!  Hug

# 17
  • София
  • Мнения: 1 352
Това, че те е ухапал кърлеж не означава автоматично че си заразена с лаймска болест. Според мен е трябвало първо да те изследват и тогава да ти изписват антибиотик. Дъщеря ми на 2 год. я хапа кърлеж. Веднага направихме изследване на кръвта - бяха отрицателни и не се наложи да пие антибиотик.
Ти всъщност заразена ли си с лаймска болест?

# 18
Много, ама наистина много ви благодаря за подкрепата.

Наистина решението е трудно и няма да се базира на мнението на един лекар. Ако знаете само на колко доктори бях в последната седмица- общо взето който разбира от Лаймска болест не е наясно с влиянието върху плода, а който разбира от бебета, не е наясно в комбинация с лаймската болест.
Благодаря ви че ми споменахте за др Кременски- ще се опитам да се свържа с него, дано не е в отпуска.
Колкото до Лаймската болест - вече съм специалист-изчетох всичко което намерих в интернет на български и английски. Проблема на тази болест е ранното диагностициране. Кръвните тестове дават верен резултат най-рано 6 седмици след ухапването, понеже се търсят антитела, а те не са произведени от организма по-рано. Тогава вече си във 2 етап, когато бактерията се е разпространила. Първи етап - имаш типично зачервяване на мястото на ухапаното, и само на база на него се преценява дали е Лаймска болест. Най-добре е самия кърлеж да се е изследвал, ама аз от къде да знам, не бях патила от такова нещо. Можех да изчакам 6те седмици, но тогава лечението е доста по-сериозно. А червеното петно доста приличало според лекарите на това за Лаймска болест.
Както и да е няма да ви отегчавам с подробности, ще продължа да ходя по лекари и дано взема правилното решение. Явно във всеки случай се рискува.
Благодаря ви още веднъж.

# 19
  • Мнения: 4 621
Решението, което трябва да вземеш е много сериозно и според мен не трябва да се базира на топлите думи, мнения и съвети, които ще получиш в този форум. Консултирай се с най-добрите специалисти в тази област, направи нужните изследвания, претегли плюсовете и минусите и решавай. Желая ти успех!  bouquet

# 20
  • Мнения: 3 323
БХС е изследване в което се сравняват нивата на 2 хормона които се образуват по време на бременност. Те са индикация за генетични увреждания на бебето. За съжаление не мисля че уврежданията от антибиотик са генетични и не вярвам да бъдат засечени с този тест.
Каквито и мнения да чуеш , решението да запазиш или не тази бременност е твое и на семейството ти. Направи 10 консултации ако трябва, и след това преценете дали можете да поемете риска. Стискам палци и най-искренно ти желая да не се налага да взимаш такива тежки решения.

# 21
  • Мнения: 468
Ако това ще те успокои на мен във втория месец ми правиха венозно по 4 грама Амоксицилин дневно за 7 дни. Дъщеря ми е жива и здрава.
Успех!

# 22
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Здравей мила,
ако знаеш колко позната ми е твоята история. В третия месец имах контакт с болен от рубеола. Гинеколога ми веднага искаше да махнем бебето. Аз реших да направя всички възможни изследвания и консултации с лекари и тогава да взема решението. След сума ти изследвания и уверението на поне 5 доктора оставих бебето и сега имам прекрасно момченце.

Ето моите съвети:

1. Провери какви изследвания могат да се направят и къде и ги направи всичките независимо от цената.
2. Свържи се с доц. Кременски. Нищо че БХС-то не върши работа в момента. Мен той ме насочи към една доцентка от Майчин дом, която много се рови за моя случай и беше едно от положителните мнения относно бременността ми.
3. Отиди в ХЕИ и намери специалист, който да има информация. Там работят доктори епидемиолози и работата им е да знаят такива неща. Звъни им ако трябва всеки ден.
4. Разпитай де що имаш възможност за добри лекари. Не се знае от къде може да дойде решението. Дори някой да не е компетентен, може да познава друг лекар, който да знае нещо по въпроса.

След всичко това прецени мненията, изследванията, риска. Ако няма риск - запази бебето, ако има... това е решение, което не пожелавам на никого.

Желая ти много успех и дано и теб те достигне радостта, която и сега ме просълзява като гледам спящото ми съкровище.

Ще се моля за теб!

# 23
  • Мнения: 416
Ама ти още ли се тормозиш с това?  Grinning

Спокойно, бе жена, гледай си бременността и си обичай бебенцето. Ако имаше такъв риск лекарите щяха направо да ти кажат да го махнеш детето, а не да пиеш антибиотици.

А сега, ако разбираш английски и имаш свободно време пусни в чичко Гугъл - amoxicillin during first trimester и се успокой.

БХС-то няма да отговори на въпроса си, а Кременски знам, че ще те успокои!

Лека бременност и спокойно я карай до края!   bouquet Пожелавам ти най-хубавото и здраво бебе!

# 24
  • Мнения: 934
Доколкото знам, амоксициклин се предписва масово на бременни и не се води опасен. И аз съм пила, и други познавам - не е имало последствия. И на бебета го дават ако има нужда. А и не е нов антибиотик, така че наблюдения върху действието му има. Успех!

# 25
  • Мнения: 6 472
По отношение на лаймската болест и влиянието и върху бременността съм тотално боса, но ще се изкажа по въпроса за антибиотика. Не знам каква е тази лекарка, която с толкова лека ръка може да махне и да каже - аборт. Аз пих 2 пъти антибиотик от пеницилиновата група още в първите месеци на бременността. Много се притеснявах, четях и питах. Ходих на какви ли не 2Д и 3Д видеозони. Всички миказваха едно и също нещо - да антибиотици не е желателно да се приемат, но в някои случаи ползата от приема стократно надвишава евентуалните рискове.
Мисля че няма от какво чак толкова да се притесняваш. Направи си фетална морфология след 3-4 седмици за твое лично успокоение. БХС не мисля, че ще помогне точно в този случай, но пък аз ти препоръчвам и него да си направиш, по съвсем други причини Grinning

# 26
  • София
  • Мнения: 1 368
Миличка,щом Господ е отредил да забременееш, знай че ти си благословена да носиш това мъничко създание в теб.Ще се моля всичко да е наред,но наистина не бързай,всички много добре са те посъветвали да вземеш още мнения.Подкрепям те независимо каквото и да направиш,а знам че ще бъде най-доброто за теб и бебчето,майчината любов е голяма.Вярвай и ще се справите.Лекарите понякога са доста крайни в диагнозата си и то преди всичко за да се застраховат.Имам само един въпрос към теб:Кой ти предписа този антибиотик?Не ти ли бяха казали противопоказания преди това?
Знай че съм с теб.Пиши как се развиват нещата при теб.Успех!!!Кураж!!!

# 27
Fema-bg, благодаря ти за позитивния дух. Ама аз наистина не само че се тормоза, ами направо сън не ме хваща. Всяка вечер (сутрин психически съм добре), ме нападат черните мисли и не мога да спра да плача. Мъжът ми много ми се кара. Казва ми антибиотика няма да му навреди толкова колкото твоя рев. Знам го това ама чувствата са по-силни от мен

Толкова исках всичко да е ОК, пих фолиева киселина 3 месеца преди да го заченем, не пия, не пуша, кафе спрях да пия, въобще съм доста вманячена на тая тема, ама на, откъде да знам че ще се лепне тъпия кърлеж.
Drina, благодаря ти много за конкретните съвети. Ще се възпозвам от плана ти за действие наистина. На доц Кременски вече писах, но ще го търся и по тел.
Благодаря ви още веднъж. Замаглила ми се е главата с тревоги и не разсъждавам правилно.

# 28
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Ами няма начин - ще се тревожиш... дете носиш в утробата си...
Аз що рев съм изревала и спрях да се притеснявам чак когато направиха на Пепи тестове за отхвърляне на съмнение за слепота и глухота. Станалото - станало. Сега се стягате и действате за събирането на достатъчно информация.
Още веднъж стискам палци и ще следя темата... да пишеш как се развиват нещата...
Хубав ден!

# 29
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Успокой се, мила, всичко ще е наред! Бебчо е добре, ти също! Стискам палци след докторите да излизаш с усмивка от кабинетите! Успех!

Общи условия

Активация на акаунт