Имам нужда от две топли думи

  • 2 595
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
СкъпаНикит@ , много ме трогна твоят случай.Наистина и аз не мога да ти помогна с компетентно мнение.Послушай съветите на другите майки и пробвай всичко възможно преди да вземеш крайно решение.
Никой не е застрахован от всякакви неприятности.Но сега е най важно ти да се пооспокоиш.Отиди на църква запали свещичка.Вярвай в че всичко ще се оправи моли се.Не унивай все ще има някакво разрешение.
дори и най лошото да се случи то е изпитание.Бъди силна мила .Ще имаш бебче на всяка цена.

# 31
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ако не дай си Боже е навредил АБ на бебчето, то това няма да е генетично увреждане. Подложи се на всички необходими и не чак така необходими изследвания и после на база резултатите решавай.
До 16-18 седм. могат много неща да се видят.

късмет  Peace

# 32
  • София
  • Мнения: 4 423
Не мога да ти дам съвет, но ти желая от сърце да гушнеш своето малко съкровище - здраво и красиво.
Стискам палци всичко да е наред!  bouquet Hug Heart Eyes

# 33
  • Мнения: 832
Не се притеснявай, моя причтелка пи Zinat заради бубречна инфекция, който се води доста силен антибиотик в средата на трети месец. Доктора каза, че няма проблем, а на него може да се вярва.

# 34
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Гледам, че дават съвети за генетична консултация - няма как от антибиотика да се увреди наследствеността на бебето. Притесненията са, че антибиотика може да повлияе на развитието на бебето. Това може да се прецени на триизмерен ехограф.
Иначе генетичното изследване показва онова, което сте му заложили още при оплождането - броя и формата на хромозомите.
Доказана ли беше лаймската болест? Т.е. кърлежа изследваха ли го?
Наскоро в поликлиниката дочух една от лекарките да съветва родителите да изгорят кърлежа, изваден от детето им... което не е правилно, ако има съмнения за нещо, кърлежа се носи в института по заразни и паразитни болести и го изследват дали е носител на нещо, или изобщо не е заразен. Не всеки кърлеж пренася нещо.
Моят съвет е да те видят на ехограф, най-добре 2 пъти и 2 различни лекаря, между 16 и 20 седмица, когато са се оформили органите на бебето. Много е вероятно да няма нищо нередно.
Стискам палци всичко да е ОК!

# 35
  • София
  • Мнения: 630
Никит@, първо да ти пожелая успех и лека бременност   bouquet.
Изказвания от типа на това на тази лекарка са меко казано некомпетентни. Друго е, ако вземе и те информира  например: "негативните последствия от приема на този антибиотика биха могли да доведат....". В този случай тя просто прави извод, който е абсолютно ирационален. Виж колко мами споделят, че са приемали антибиотик от тази група и са били запознати с това, че няма проблем. И аз на твое място бих потърсила мнението на друг специалист.
Съвсем нормално е да имаш разни страхове. То кой ги няма Laughing. Въпросът е дали са основателни Grinning. Мисля, че при теб няма от какво да се притесняваш.

# 36
  • Мнения: 5 178
Никита,
не се притеснявай излишно аз за 7 месеца съм пила два пъти антибиотик -  Оспамокс и сега Аугментин, първият път беше заради грип с усложнения в първите 3 месеца, а втория е заради силно възпаление в ушните канали..
Изобщо не е ставало и дума за увреждане на плода и за аборт #Crazy надявам се след два месеца да гушкам здраво бебче Heart Eyes

Ако искаш и едно 32 годишно доказателство мога да ти покажа - свекърва ми бременна с моя съпруг прави силно възпаление на бъбреците  и през цялата си бременност е взимала антибиотик( преди 32 години представи си, колко са били изчислени и проверени всички реакции), а мъжото сега е здрав бъдещ татко Blush (пу да не му е уруки)

Според мен потърси друго лекарско мнение, потърси в интернет по разни US сайтове има дори описания на изледванията направени преди да е пуснат продукта за продажба

Желая ти късмет !!!

# 37
  • Мнения: 326
Задължително потърси и второ мнение!!! УСПЕХ!  bouquet

# 38
  • Мнения: 2 274
   Никит@, и аз не мога да дам компетентно мнение! Послушай съветите на Drina! За БХС ти е рано, но можеш да си направиш нухална транслуценция! Прави се точно в твоите седмици! Това е подробен ултразвуков преглед на който се гледа за най-ранни увреждания на плода, както и за Даун! Не знам дали това изследване ще ти помогне, но нищо не пречи да си го направиш на този ранен етап!
   Не се притеснявай толкова! Мисли положително, защото рева и притесненията могат да ти доката сериозни проблеми! Стискам палци всичко при теб да е ОК  Praynig!

# 39
  • Мнения: 816
Каквото и да ми се е случило по време на бременността само Господ може да реши какво ще е бъдещето на детенцето ми, не и аз. Нямам правото да отнемам живот, а само да давам. Ако бебето ми се роди увредено и аз съм знаела за това, ще го приема съдбата си и ще го гледам с цялата си любов, то си е моето бебе, каквото и да е!
Извинявай за тона, но това е моето лично мнение.
п.п./ на едни познати живеещи в САЩ им казаха, че бебето им ще е 99% със синдрома на Даун. Правиха и амниоцентеза и пак се доказа същото. А бебето се роди абсолютно здраво, без никакви синдроми и тем подобни. Жената до края на бременността просто беше откачила, и какво бе щастието й да види, че лекарите са бъркали. Важното беше, че не направи аборт, а имаше такава възможност. Представяте ли си , да убие бебето си и да се окаже, че нищо му е нямало. Аз не бих могла да го понеса, казвам ви.
Пожелавам ти от цялото си сърце да износиш едно прекрасно, здраво бебенце и да родиш леко и безболезнено.
Нека Господ и Св. Богородица ти помагат до края. Моли им се! Praynig  bouquet

# 40
  • Мнения: 99
Нямам опит в такава ситуация, но молиш за 2 топли думи. Е, тук си прочела много пъти по 2...както и много полезни съвети. Аз мога само да добавя, че за да бъде бебето добре, трябва и майката да е здрава. А това понякога /както е и в твоя случай/ се осигурява с медикаменти. Направи всичко, което можеш и не пропускай миг да даряваш малкото съкровище в теб с любов - тя прави чудеса! Желая ти сила, вяра и едно хубаво и здраво бебе! Hug

# 41
  • Мнения: 2 292
Как така аборт. Я си се радвай на бебето Simple Smile Аз в първите седмици, когато още не знаех изкарах мног отежък бронхит, 2 седмици пих антибиотик и какви ли не лекарства, ама купища лекарства ... после като питах лекарите ми казаха , че няма страшно, че много често се случват подобни неща и че ако нещо му има на бебето, то в първите месеци ще се получи спонтанен аборт. Ако всичко е наред няма от какво да се притеснявам изобщо. Е сашето си е съвсем добре, слава богу Simple Smile
Та успех.

# 42
  • Мнения: 334
Здрасти мила!Първо се успокой и потърси още едно лекарско мнение.
При мен положението беше следното :ходех при една лекарка на преглед почти редовно,за което си плащах .Така се случи, че забременях неочаквано.Без въобще да подозирам,че съм бременна изкарах тежка гнойна ангина-първо пих - БИСЕПТОЛ/за него се твърди,че е опасен при бременни/,след като не помогна бях 10 дена МАКРОПЕН.Когато установих,че съм бременна,отидох при въпроснта естествено казах и за мойте притеснения- тя ми отговори.Трябва да направиш аборт- бебето е увредено.Нямаш шийка на матката и ти второ дете неможеш да имаш така или иначе.
Онемях.Обичах това бебе вече неможех да си представя да направя аборт.
Отидох при един професор в Майчин дом,който ми каза да бременнея спокойно.
Бях в 5 месец,когато се разболях от пневмония.Първо пих Оспексин,а после инжекции Терцеф/той също е група Б/.
Е резултата е живо и здраво бебе без аномалии.
Не се притеснявай излишно,пак ти казвам потърси още едно мнение,и се успокой.Прегръщам те и ти пожелавам УСПЕХ!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт