КГБ = Клуб на Готините Баби - 200.

  • 42 750
  • 737
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 109
Честито Освобождение, българи!

# 76
  • Мнения: 2 014
Честит национален празник!
Поклон пред загиналите!
Поклон пред тях,че сме българи!

Днес ми е едно такова патриотично-приповдигнато.
Но покрай пералнята и печката се навъртах днес.Много ветровито от сутринта,а и още си вее.
Щеше ми се да отидем поне до Шипка - църквата със златните кубета,но ММ беше поел ангажимент към наш приятел ,та си останахме в къщи.

Айша, как сте с Пл?
Подобрявате ли се?

# 77
  • София
  • Мнения: 16 124
Габката, благодаря за питането.
Уж се подобряваме, пием си антибиотика, пробиотиците и другите лекарства. На него май му мина. Но има драма - до петък е без мека топлина....
Аз продължавам да кашлям силно, от дете съм така.  В градския транспорт ме гледат с ужас и около мене винаги има празно място. Иначе другите симптоми отдавна минаха, даже и на срещата  бях.
Кари, дано изберете по-приемливите политици. Те не, че всички не са маскари, както казва Бай Ганьо, ама без тях не може.

# 78
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 314
Добра ви вечер!
Преди малко се върнах от центъра. Момичета, вие сте в големи градове и надали ви впечатляват празненства, но ние в малкия Кубрат за първи път направихме такова тържество, че дълго ще се помни! До сега преди обяд около 10 - 11 ч се поднасяха венци, кмета си казваше думичките, 3-4 ученици по едно стихотворение, или кратък рецитал и това беше. За първи път хората излязоха вечерта. Тържеството започна в 18 ч, разбира се с поднасяне на венци от мажоретките. Съответно словото на кмета , химна и после народът направи кръгом и застана пред читалището. Концертът беше около час. Всички участници завършихме с " Питат ли ме де зората" като и хората пяха. Точно на последния звук от песента започнаха фойерверки, а в същото време оркестърът засвири право хоро. Танцьорките поведоха и по едно време хорото се виеше на 3 ката.  Разбира се не мина и без Дунавско. Не знам за вас но за нашия градец си беше величествено: през цялото време, докато хорото се виеше в небето имаше илюминации! Явно кметът доста пари беше отделил за фойерверки ( е, не от джоба си, де! ). Когато секретарят на читалището пожела приятна вечер на всички изчезнаха и светлините в небето. Още съм празнично настроена!
И на вас желая празнична вечер!

# 79
  • София
  • Мнения: 16 124
Янке, много тържествено и хубаво е било при вас.
Тук нали по всички тържества има наплив от депутатляци и прочая сволочь та тържествата са със пропуски, кордони за охрана и подобни. А и град голям, хората гледат да се приберат в къщи, да се видят и отбележат празника.  Няма как да се съберем на центъра, да се веселим и да си отидем. Че с кола не става - синя зона и забрана заради властта. А с гр. транспорт прибирането е около час.
Затова едно време харесвах как отбелязват празниците в Севлиево, завиждах на роднините. И в Търново беше хубаво, но голям наплив от туристи, разводняваше се.
Хич даже неблагородно завиждам за малкия град понякога.

# 80
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 066
Честит празник.
Аз днес не си показах носа на вън, не заради вирусите, а затова, че работих цял ден, но от вкъщи.  Успях да пусна 3 перални и т.н.
Слагам за малко снимка на моя сладкиш. Прическата и е като на Елза от "Леденото кралство"

Последна редакция: вт, 03 мар 2020, 23:10 от pipilota6

# 81
  • Мнения: 1 563
Да се обадя посред нощите...
Честит Национален празник!

Честити и благословени да са нашите рожденичка Танита, Здравка, Хули!
Бъдете здрави, щастливи, радвани и обичани от близки и приятели!😘😘😘


Пипи, малката е голяма кукличка!😘☺
Айша, бързо оздравяване!
Янче,браво на вас! Добре сте се повеселили!☺
Лека и спокойна нощ!
Прегръдки и целувки!😘😘😘😘😘😘😘

# 82
  • София
  • Мнения: 8 426
Ето ме и мен, преди да изпея Сънчо от горичка.
ПИПИЛОТА, внучката ти наистина е сладкишче. И ми прилича на теб. Здравичка да е!
ЯНЕ, в малките градове по-лесно се събират хората, по са жадни за общи мероприятия, не пропускат изяви на гостуващи театри. Нали гледам какво се случва в нашето село. Отбелязват национални и църковни празници в читалището и на площада пред кметството. Не пропускат постановките на брезнишкия и пернишкия театри.
Днес не видях нито един трикольор да се вее по блоковете. Защо сме такива???
АЙША, бързо оздравяване. И да снабдиш "мека топлина" Wink
Прегръщам всички, които днес наминаха през нашата къщичка. HugHugHug
Лека нощ.
ЛУСИ, изпревари ме. Simple Smile

# 83
  • Мнения: 1 211
Добро утро, момичета.
Доредих се и аз до писане Simple Smile,  имам едно кафе време Simple Smile.
Попогледах ви, попрочетох ви, мислено си ви представих всяка писала.

Янче, чак накрая на деня от твоя ентусиазъм усетих празника ...

Адашке Фло, засрамих се от твоите думи, че никъде не си видяла  да се веят знамена ... Мислила съм да го направя много години и все стигам до мисленето, че трябва да си купя трикольор... Тези дни беше много удобен момент, имах малки гостенчета, които щяха да го запомнят, .... ама .... забравена баба, посипвам си главата с пепел...

Подхвърлих на срещата и пак питам,  някой иска ли  да се срещне с мен в неделя 8 март Simple Smile  - на кафе, на разходка, някъде, където и да е?
Иска ми се да усетя различието на деня, да не мине, като всеки друг , вируси не вируси искам празник Simple Smile.   Започвам да се оглеждам за нещо празнично Simple Smile Wink ?

Еее,  времето ми изтече.
Днес са ми доста задачките-закачки затова ви казвам до после и ви желая спокоен и приятен ден.

# 84
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 314
Добро утро и от мен!
Днес по нашия край го дават доста топло, но е толкова духовито, че стъклата се тресат.
Пия си и аз кафето и мислех да предложа и на вас, но вместо това ще ви предложа снимки от снощи - който иска да гледа:
 
 https://www.facebook.com/%D0%93%D1%80%D0%B0%D0%B4-%D0%9A%D1%83%D … 6/?epa=SEARCH_BOX

# 85
  • София
  • Мнения: 1 529
Браво Яне!
Наистина в малкия град и село народа празнува. Браво на читалищните дейци. Зарята не ме впечатли а озарените лица на девойките танцьорки и мажоретки. Красота.
 Аз се поразходих из центъра. Срещнах хора със знамена. По балконите знамената намаляват от година на година....
 Възмутена съм ,че отмениха Шипка... Те и празника ще отменят.

# 86
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 314
Сега видях, че е пуснато и видео с концерта на същата страница...Озвучаването е ужасно! А детето, което пее след нас е щерка на музиканта, който пее с нас. И може да не повярвате, но е в VІІІ клас!
А за Шипка - браво на Радев, че не се съобрази със забраната!

Последна редакция: ср, 04 мар 2020, 12:54 от Янче-то

# 87
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
Аааа казаха, че не било забрана, а отмяна.
Не че има значение, защото каквото и да е било, беше абсолютно излишно.
Нито силният вятър успя да спре всичките тези хора, които се бяха качили там, нито гъстата мъгла. Та какво ли остава за някаква измислена отмяна.
Да, дори президентът не я спази. Председателят на парламента - също.
Та... случи се Шипка в крайна сметка. Въпреки всичко.

И понеже вероятно пиша последна преди утрото, заповядайте кафенце

# 88
  • София
  • Мнения: 8 426
Добро утро или добър ден на по-ранобудните.
ДАМА ПИКА, благодаря за кафето. Пия си го студено, за да нямам бръчки Simple Smile
Вярвах, че никакви забрани няма да спрат родолюбивите българи да се качат на Шипка. Коронавирусът дойде като повод да се отменят тържествата. Не се гаси, туй що не гасне и кръвта вода не става...Браво на Президента, пак беше с народа си!
Мили момичета, желая ви спорен ден. С какво ще се занимавате днес?

# 89
  • София
  • Мнения: 16 124
Пипи, много е сладка внучката, кукличка.
Фло, на въпроса за днешните занимания - от ранни зори четох разни икономически новини и форуми. После кафе с Пламен, разговори и камера с Ани и Мрънчи. По обяд излязох,  но много силен вятър. Разписах се в Кауфланд и се прибрах със скромни покупки. Сега почивка, а после вадя парочистачката и започвам хигиенизиране. Междувременно си търгувам, че и приходи трябват.  Това е - проза.

Общи условия

Активация на акаунт