КГБ = Клуб на Готините Баби - 200.

  • 44 866
  • 737
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 027
И аз да се разпиша😊
Готвих,простирах,прибирах пране от вчера.
Слагах купените вчера картофи в касетки и ги завих с разни дрешки,за да са на тъмно ,че да покълнат.После като им дойде
времето-засяване.
Полежах малко,че май съм и позадрямала в това мръчкаво време.
Сега пия кафе.
И така.Проза,битовизми,слугинаж😉

# 91
  • Мнения: 1 250
Привет вам,
малко съм чела, за писане описах във фейса подробно какво става при нас , няма да се повтарям.
На всички ви спокойствие и здраве

# 92
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
Понеже преди малко ми попадна отново, та рекох да го споделя с вас преди лягане, че да не забравя утре. Заедно с това за пингвините е поредното, на което се смея всеки път като го чета или като ми го казват.

ВЪВ ВРАЧАНСКО УЧИЛИЩЕ:
- Иванчо, какво ни дава кокошката?
- Ечéнца.
- Браво! А какво още?
- Още ечéнца.
- Добре, ами ти на какво спиш?
- На земята.
- А под главата, какво слагаш?
- Шъпите.
- Хм... Да опитаме по друг начин - татко ти на какво ляга?
- На мама.
- А когато мама я няма?
- На комшийката.
- Ами ако и съседката я няма?
- Тогава и татко го нема.
- Бре... да сменим подхода - дядо ти на какво спи?
- На кревато.
- А под главата си какво слага?
- Уазглавница.
- И ако ударим възглавницата, какво ще получим?
- Прах!
- Ами ако силно-силно я ударим?
- Блъи!
- Ами ако вземеш нож и разпориш възглавницата, какво ще получиш?
- Як песник от дедо!
- Добре де, изял си пестника, какво още?
- Перушина.
- Е-е-е, най-накрая! И така, какво ни дава кокошката?
- Е къ кво?!? Ечéнца...
 

Много усмихнат и слънчев петък ви желая! Nature SunnyNature Low BrightnessNature High Brightness
Бъдете здрави! Flowers Four Leaf Clover

# 93
  • Мнения: 1 236
Добър вечер, дами!
Как ви мина деня? 
Илюзорно бляскаво време беше днес,  но в 10.00, когато излязох яко пощипваше студ.
В къщи, при включено отопление бива, ама така ми се иска пролет... Разглеждах няколко сайта с дългосрочни прогнози, ми то като, че ли най-топлото време за този месец мина вече в началото му,  Wink ,  към края на март максималните температури ще са едноцифрени числа Simple Smile... Пък и април ще е еидн пролетен, няма да има температура над 20 градуса... Дано не са познали, че иначе трябва да емигрирам в някоя топла страна Simple Smile, щЪ ми ръждясат кокаляците при т'ва време...

Нещо ме обхвана параноя на тема болести - седмица вече не съм излизала от квартала ....
Психясвам, знам,  но нямам належаща нужда, а и като ми е студено и все отлагам за следващия ден някои ангажименти... Направо ми се ще да изпадна в хибернация и да изляза от нея лятото на моренцето Simple Smile Wink ///

Вие как я карате,  как  сте със здравето ?
Да се видим в неделя за по една почерпка ?
Ще си каня гости,  за грипната ваканция но още нямаме категорична уговорка.

Е ее,  стига толкова за сега.
Отивам в кухнята да мисля нещо за хапване.

На вас хубава вечер на топло и уютно.

# 94
# 95
  • София
  • Мнения: 16 220
Клечката, за къде търсиш топло време? Топло е до парното.
Знае се, че  март и април в София са студени, може и сняг да падне.
През май пък вали и също е студено. 2 месеца е топлото време в столицата. И на мене не ми харесва, но преди много години са определили този град за столица.
Аз днес имах мини-среща в Младост с Яжка. Случайно се видяхме в 1 магазин, пихме сокчета, поговорихме си. Показах и как да си тегли книга на тел. и да чете. Та сега дано не ни забрави, увлечена в четете.
Краситата имали днес имен ден - да са живи и здрави именяците в темата и семействата ви.

# 96
  • София
  • Мнения: 8 470
Ей ме на и мен. Колкото по-наближава защитата, толкова по-трудно заспивам нощем. Хайде, огън не остана. ПиснА мииииии!
ПОЗДРАВЯВАМ НАШАТА ГЪБКА И ИМЕНЯЦИТЕ НА ЖАБКАТА! ДА СА ЗДРАВИ, ДА КРАСИВЕЯТ, ДА СИ НОСЯТ С ЧЕСТ КРАСИВОТО ИМЕ. НАЗДРАВЕ, КРАСНА ДРУЖИНО!
От днес пак си имам внучета на гости. Миналата седмица им казах, че тези дни ще ми е напрегнато и гости не приемам. Е да, ама не. Не били чули...Simple Smile И ей ги на, пристигат. Е, ще си имам компания.
Нямам с какво да се похваля. Тренирам презентацията. Трябва да се вместя в 12 мин. Докарах го до 13. По-бързо не мога да говоря, ще трябва нещо да спестя. Та такива ми ти скучни неща.
КЛЕЧИЦЕ, аз съм пас за срещи и разходки в тези почивници, но следващата събота може би не е лошо да помислим за среща с НЕША. Ходи ли ви се при Дядото? Аз ви каня там, на кафе и сладкиши, в ранния следобед.
Лека нощ и приятни сънища! Heart Eyes

# 97
  • Мнения: 2 027
Благодаря ви Айша и Фло за поздравите 😍😍
Все си мисля,че тоя имен ден е от измислените,но пък си е приятно  да получиш поздрави😍
Вече съм го приела като празник.
Днес фейса ми припомни,че в далечната 2012 г нашата Маринчица ми е честитила.
Важно е да има празници,поводи за празнуване,от там общуване,приятели,познати  и т.н.

Лека нощ дами!😍😍

# 98
  • Варна
  • Мнения: 393
Доби, Луси, благодаря за пожеланията за рожденият ми ден!  Kissing Heart 

Честит имен ден на Краситата! Много здраве, любов и късмет!  Kissing Heart  Flowers Four Leaf Clover  Heart

Нали не мога да качвам картинки, за да не се "излагам", не почерпих за рождения си ден............
Обаче, съвестта ми се "обади", засрамих се и затова качвам тези "дребосъчета"!!!
Малки, ситни, дребни, но от сърце!  Nerd
Наздраве,  милимоички!  Kiss

Birthday   Champagne  Hamburger  Wine Glass  Shaved Ice  Custard  Cocktail  Coffee  Tropical Drink  и  много Musical Score  Microphone  Musical Keyboard  Notes  Musical Note  Saxophone

Лека нощ, че нещо взех да огладнявам, бързо в кревата за да не седна на масата!!!
 Laughing

Последна редакция: сб, 07 мар 2020, 01:08 от tanitatania

# 99
  • София
  • Мнения: 2 675
ЧЕСТИТ ТОДОРОВДЕН! ЧЕСТИТИ ИМЕН ДЕН НА ИМЕНИЦИТЕ И ПОКОЛЕНИЕТО ИМ - НА ИВИ И ЗДРАВКА!





Поздрав за всички с едно ново стихотворение! 



Скрит текст:
ИВАЙЛО  ДИМАНОВ

* * *
Когато Бог ти прати знак, че е наблизо,
о, колко лесно е тогава да си праведен
и честен. Да смъкнеш от гърба си ризата,
да я харижеш на бездомник недохранен...
По-трудно е щом вместо радост, смърт дохожда
и Господ в скърби твойта вяра проверява...
Дали у теб е тя или е с изтекъл срок на годност
и като дявол, окаден с тамян, е изфирясала.
Когато Бог не чуе твойте вопли и молитви,
спомни си колко пъти бил си равнодушен
за чуждите беди, неволи и кръвопролития.
Опитай да съзреш незримата илюзия...
Не чакай ангели да леят в твоя чест елейни псалми
и хор девичи да припява с Ленард Коен „Алелуя!”
Живей на тоя свят така, че Господ все едно го няма,
но знай, че той е в теб, каквото и да ти се случи.

# 100
  • Мнения: 109
Честити да са имениците на днешния ден!
Със здраве да си носят името!

Мамин златен и той празнува Wink
Дойде си сутринта, видяхме се набързо, аз заминах на работа, той на срещи с приятели Simple Smile
Тази вечер ще празнуваме, ама дали ще е с него?
Само да ни е здрав, и все така да е добър!

# 101
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 327
Да са честити имениците! Е, то и аз имам, но... Сега празнуват на село. Всички! Без мен! Да са живи и здрави! Не, че не ми е мъчно...

# 102
  • Мнения: 1 065
Честити да са Гъбчето и Красковците жабкини!


Здравче, Иви, Доби! Честити именици!


Янче! Гушкам те! Бъди над нещата!

# 103
  • Мнения: 2 027
Честити именици в семействата на Доби и Иви!

Тану,благодаря за поздравите!
Танче,благодаря и на теб!
😍😍

Яне 😍😍

Фло,вмести ли се в минутите?
Сигурна съм,както и че си направила палачинки или бухтички на децата 😊😍

Днес сготвих една проста ,селска манджица-празова каша.
Алфея сигурно я знае.Готви се по нашия край.
На мен и мама постна,а на ММ сложих суджук и малко зелева чорба.
Преди малко изпратихме фемилито на племеника.Донесоха цвете на мама и на мен за утрешния празник.
Щерка им си поигра на воля навън.
Нагушка котки,кокошки 😊
Три годишна е,а бърбори като голям човек.Каза ми,че тати купил цвете и подарък на мама ,но е тайна😊
Питам я знаеш ли какъв е подаръка?
Дааа, парфюм и цветя.Сладурка.
Та такива нещица около мен.

# 104
  • София
  • Мнения: 16 220
Да са живи и здрави днешните Тошковци и Тедита! Да си носят с гордост името!
Янке, прегръдки и от мене. Както е писала Тану - бъди над нещата. Да сте здрави, да се радвате на внуците. Другото - всеки ще си го нареди.
Фло, много се притесняваш за защитата. Давай го по-яваш, яваш. Няма как да не лепнеш последната шестица, сигурна съм. А и си имаш професия, знания и пациенти - не ти зависи живота и заплатата от това.
За При  дядото - аз съм ЗА. То за навсякъде съм ЗА, че докато бъхтих на работа толкова срещи пропуснах. Сега  ще се присъединя  - където и да кажете. А и вече не кашлям, засега.

Общи условия

Активация на акаунт