Синът ми не ме обича ... май !

  • 2 592
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Велико Търново
  • Мнения: 279
И в къщи е така  Cry  Много ми е криво

А аз не може да се каже, че съм му омръзнала, защото се върнах на работа, когато беше на 6 месеца.
Но пък иначе няма една нощ, откакто се  е родил, в която да съм го оставяла някъде на някого.

В същото време се появи някаква болезнена направо нужда от баща му - сутрин е голям рев, когато тръгва на работа, в къщи е залепен постоянно за него, търси го ако изчезне дори за 2 минути.

Абе  - лудница  Sad 
Дано да сте прави, че е период  Cry Cry

# 16
  • София
  • Мнения: 3 666
Обича те, обича те. Нормално е да си му поомръзнала  Wink. Моите и двамата са просто влюбени в баща си. Когато съпругът ми си е в къщи, аз не съществувам.  Но нали съм от обслужващия персонал - аз гоня за мръсни ръце, за къпане, за ядене и за всички досадни неща  Wink. Малко ми беше криво в началото с големия, но пък после обърнах нещата в моя полза -  така успявам за малко да си почина  Simple Smile.  Но когато са само с мен  Heart Eyes

# 17
  • Мнения: 4 195
Стига си въобразява глупости! Laughing Обича те! Според мен не иска да ходиш на работа и да прекарваш повече време с него, но не знае как да го изкаже. Мисли, че така ще ти привлече вниманието.
взе ми думите от устата Peace

# 18
  • Мнения: 7 263
 Hug Hug Hug Hug Hug
Хейййй, успокой се!
Точно на година и половина - две минават през такъв период - аз за себе си съм го кръстила точно така "Откъсване от мама"
Вече могат някои неща сами и се радват, че не са така зависими. Отделно че всеки друг- тати, баби, лели и дори съседите са им доста по-интересни защото са повечето време с нас майките /или поне тези които имат късмет да си седят в къщи и да си гледат хлапетата/.
Големият ми син, който си го гледах до 2 години почти имаше точно такъв период - в момента в който се връщаше тати от работа и направо забравяше че съществувам.
Виж малкия не го е изразявал така явно, но и той беше на 9 месеца като се върнах на работа и до ден днешен си е много привързан към жената която го гледа.

# 19
  • Мнения: 495
и аз мисля, че е период
моят син имаше такъв на около 8-9 месеца, но бързо отмина
и аз се чувствах ужасно и търсех утеха, но..... отмина и дори бях забравила, докато не прочетох твоята публикация

# 20
  • Мнения: 1 001
Ако всеки път, когато някое от децата ме "игнорира" се "връзвах", досега да съм луднал.

Не знам на какво се дължи (не съм психолог), но определено не е защото не те обича (още е малък за да спре да те обича - това става през пуберитета). Просто си част от ежедневието му и така както "игнорира" играчка, така действа и към теб. Когато си играе разбрах, но когато се нарани къде тича да се "жалва"?!?

# 21
  • Мнения: 429
Може би се чувства, че е станал "голям мъж" - това в кръга на майтапа.
Може да се сърди затова, че го оставяш и затова да е така. И при нас имаше такъв момент, но в по-различен сценарий.
Дори сега сме в етап в който като и се скарам на мойта щерка казва:"искам си моя тати, ти си лош човек" или "искам друга мама". Много ме е боляло и ме боли като ми го каже.
Когато го гушкаш казвай му колко много го обичаш, че той е твоето момченце, което най-много обичкаш. От това има ефект-изпитана марка е.

# 22
  • Мнения: 2 237
Обича те ! И винаги ще те обича ! Явно сега е в такъв период.Чувала съм и от други мами за подобни проблеми,които обаче бързо отшумяват.Не се притеснявай,всичко ще е ок !

# 23
  • Мнения: 5 577
И аз съм имала с Иван подобен тежък момент. Минава.  Hug

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
охх, позната история- аз такъв рев му дръпнах преди 3 месеца( Влади беше точно на 1 год. и 3 месеца).Бяхме в чужбина за няколко дена- Владинко у свеки, игра, забава.
Връщаме се посред нощ и аз в ранни зори, товаря всичките подаръци на колата и отивам да си взема човечето - татито през туй време блажено хърка и в просъница ми се чуди на акъла и ентусиазма  Mr. Green .
Изтупвам се у свеки, нетърпелива да гушна юнака, пък той се дърпа и се чуди к'ва е тъз жена , дет' му налита  newsm78 ooooh!
Че като му дръпнах един рев  Cry Cry Cry, наложи се да го примамвам с играчките hahaha
А, не ме беше забравил, защото докато дойде баща му - се метна отгоре му!
А-ма-ха  Crossing ArmsПредателчета!
Сега сме в другата крайност-днес го водя у баба му(всяка седмица по 3 пъти го водя), такъв рев се дра,че и аз ревах и накрая ,ако не беше заспал, щях да си го взема  Sad

# 25
  • Мнения: 2 214
На тази възраст децата започват да игнорират единия от родителите, момичета обикновено майката  а момченцата бащата при вас е обртното но не е болка за умиране.
Ти си единствената жена на която няма да изневери и ще те обича винаги може би не винаги ще ти го показва но ти трябва да си сигурна че той те обича.

# 26
  • Мнения: 5 297

Laughing Обича те! Според мен не иска да ходиш на работа и да прекарваш повече време с него, но не знае как да го изкаже. Мисли, че така ще ти привлече вниманието.
Hug

# 27
  • Мнения: 46 520
Напълно те разбирам, но май нещата при нас са по-сериозни  Joy
С мъжа ми сами отглеждаме София, той ходи на работа, тя е сама с мен по цял ден, баби, дядовци и всички роднини са по други градове.
От около 10 дни ми казва "мама" и то не точно "мама", а среден вариант м/у нея и "ам-ам", т.е. "мамам"  Rolling Eyes като я оставя при непознат човек или в детски клуб, не ме търси никога, на детската площадка не й прави впечатление дали съм на лице или липсвам ...
Иначе всичко е нормално, прегръща ме, целува ме, за баща си умира, всяка втора дума е "тати"  Laughing

Приела съм, че моето дете е по-самостоятелно от другите и гледам да не го взимам навътре, въпреки, че ми се иска да ревне поне веднъж за мен  Tired

Последна редакция: пт, 04 авг 2006, 01:30 от Никол

# 28
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
Не се втелявай! Няма как да не те обича, просто си му "в кърпа вързана". Още е много малък, за да отбира. Може би по-късно може да се замислиш, но не и сега. Нямаш повод. Просто не го оставай твърде много без теб.
Моят син беше студентско бебе и от тримесечен го гледаше първо стринка ми, после майка ми и така до годинката. Мен за нищо ме нямаше. Не проявяваше особено отношение към никой специално, сякаш във всеки му беше добре. Хубавото бе, че бе социален и бързо се сприятеляваше с хора, но мен си ми тежеше, като го виждах как никакво не му е отношението към мен. После си го взех и от година до две годинки си го гледах сама с мъжа ми. Тогава детето се привърза, определено си личеше, че ме предпочита и т.н. После обаче заминах за шест месеца в чужбина и майка ми го гледаше. Като се върнах между нас зееше някаква огромна пропаст, която и до днес не мога да запълня. С баба си са толкова привързани (майка ми също има болна привързаност към него според мен)... такава любов... В началото ревеше непрекъснато за нея, когато си тръгнеше. Късало ми се е сърцето, но това вече е за дете на две и половина годинки, което и приказва, и знае... Сега нещата се пооправят лека-полека, но бабата по една или друга причина се наложи да бъде близо до нас и тази привързаност не се излекува съвсем. Сега живеем в един и същи вход с моите родители, но се опитвам да контролирам нещата и да поставям вето на бабините глезотии от време на време. Все пак той предпочита да си прекарва времето с нея. Иначе е много любящо и нежно дете и ако го питаш обича целия свят, но знам, че все има нещо, което не е наред между мен и него и между него и баба му....
От друга страна с дъщеря ми сме като залепени от раждането й и едва напоследък я поверявам на бабата да я приспива понякога, за да мога и аз да си отспивам от време на време. Не мога да се отлепя от нея и определено ако има как би стояла залепена или в ръцете ми през цялото време. Не може дори да се сравни с брат си, когато той беше колкото нея. Аз разбира се много се лаская, но си мисля, че сигурно е от темперамента на детето, не толкова от това дали ме обича или не, не и на тази възраст още...

# 29
  • Мнения: 2 567
Ех Никол, и моята щерка е същата.
Точно както си го описала е и при нас. От бебе само с баща и я гледаме. За ден не сме се делили, а никога не е показвала, че ако ме няма ще и е мъчно.

По площадките никога не ме е търсила. Там ли съм, не съм ли.
Още първият ден като я заведох в предучилищната ми каза да си ходя и след това искаше да я взимам последна. Другите деца скачаха по майките си като ги видеха, моята се цупи и вика да си ходя и защо съм дошла толкова рано.

Като играе на вънка с децата и аз погледна през терасата и тя ме види веднага почва да ми вика да се прибирам и да се сърди. Ако и звъннех в училище на мобилния почваше да пухти и да ме пита защо и звъня и веднага ме отпращаше, че си играела, а аз само и губя времето.
За майка ми, която не я вижда с месеци реве като магарица като си тръгнем от престоя при нея, а за мене никога сълза не е проронила.

Най-тежкото е, че няколко пъти е казвала, че повече обича баща си от мене. Тогава ми беше много болно и още е, но гледам да не го мисля толкова.
Иначе ме гушка и ми казва, че ме обича и знам, че е така, но никога не ме търси и иска както други деца искат майките си.

Добре , че поне не се притеснява да си говорим за всичко като приятелки. Явно ме цени по неин си, по особен от приетото начин.

Общи условия

Активация на акаунт