Как да реагирам на думите на свекървата?

  • 5 168
  • 111
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
За подаръци може да носи,ама каквото иска майката,бабата право на мнение няма.Според младите майки в момента свекървата е лош човек който е длъжен да се грижи за детето когато каже майката и както каже,защото вече да родиш дете се възприема като нещо супер висше и после всички са длъжни да се кланят на светата майка.Бабите се възприемат като безплатни ясли и слугини в случай на нужда,общо взето всеки освен майката е безгласна буква.А само някой да е посмял да купи лакомство бива веднага обществено порицан за наглостта си.

# 61
  • Мнения: 30 802
И аз мисля, че на децата не можеш да им насадиш вкус. Можеш, докато контролираш храната им да  им даваш да ядат само това, което считаш за полезно, което не е малко, тъй като е важно докато израстват. Обаче като пораснат до степен сами да си избират храна, какво ще ядат, божа работа. Каквото им е вкусно.

Всъщност можеш, свикват с определени храни и текстури и после не ги влече толкова джънк. Не 100%, но да кажем 80%. И пак е по-добре, отколкото да капитулираш и да кажеш - то не харесва. Даже си има наблюдения, че при децата се тренира вкус и свикване с храна.

# 62
  • Мнения: 1 544
Моите деца никой не ги е гледал. И двете баби работят. Хайде да не генерализираме.
И да, ако отивам на гости, нося на детето нещо за хапване, което съм съобразила с вкусовете на майката, независимо дали одобрявам.
На детска площадка първо питам родителя дали мога да предложа на детето му от лакомствата на моите деца, макар рядко да нося.
Нарича се съобразяване.
Много рядко съм искала помощ за гледане на децата, но ако ще ми го изкарват през носа - не, мерси. Намерих си бавачка.

# 63
  • Мнения: 3 615
Привет!Имаме бебе на годинка и живеем отделно от свекърите.Като се видим свекървата все му говори как ще му дава пасти и вафли, които не удобрявам (а тя добре го знае ), по цял ден го държи на ръце и не дава никой да го вземе. Често повтаря как детето щяло да ги иска повече ако сме живеели с тях, а на нас така ни е супер. Не искам да лишавам детето от баба и дядо,  просто не знам какво се опитва да направи тя..Кажете как да реагирам на подобни думи като се видим?Аз ли съм по -докачлива или какво.. Иначе винаги са щедри и към нас ,и за внучто си. Благодаря ви.
Кажи и,че ти си майката и ти решаваш какво ще яде бебето.Като не и харесва да се оправя.Мъж съм и моята майка така се опитваше.Но си поговорихме и сега слуша.Не е нужно да се лишават от детето а да спазват някакви правила.

# 64
  • Мнения: 7 006
Не е добре с бутонките напред,ама хич..


Скрит текст:
Плюя в пазва,да ме пази Господ от проста снаха!

п.п.То няма застраховка и,че човек на дърти години няма да изкука,ама ако е  заобиколен и от прости хора,става страшно.

# 65
  • Мнения: 5 364
Цитат "Ай, стига тъпотии.

То, ако не му навре дъртата вещица някоя вафла в устата, няма как да я наречем баба.

Ми, да му даде ябълка бе".
[/quote]

Ами аз ,макар да съм дърта вещица - свекърва ,  давам на внука  ябълка и други плодове, моля го, увещавам го, статии му чета за здравословно хранене,  ама не ще и това е. Като види  "Боровец" шоколадова  и подобни   очите му светват. Всеки ден водя война с него за яденето. Изяждането на  осминка ябълка или 3-4 черешки си е голямо предизвикателство.

# 66
  • Мнения: 7 006
Щом си баба по бащина линия,т.е.свекърва,вещица си.Точка!

# 67
  • Мнения: 5 364
Така си е.  Всички свекърви са вещици по презумпция.

# 68
  • Мнения: 1 544
Щом си баба по бащина линия,т.е.свекърва,вещица си.Точка!

Същото важи и за снахата. Рядко съм чувала някоя да хвали снаха си.
Ако и собствените ти родители размахват знамето ,че ще си правят каквото си искат с внуците,става още по-страшно,повярвайте !
Бащата започва също да се дразни и конфликтите вътре в семейството са почти неизбежни.

С бутонките напред не става.Но и с премълчаване - доказано също не !
Мисля,че правилната доза е вярното решение + абсолютно категорично поведение и от двамата родители да не поддават.
Снахата не може да преглътне,че той още се съобразява с майка си и тя го командори.Майкта не може да преглътне,че някоя си там се разпорежда със сина й и му влияе...Въпрос на изключителна интелигентност е да се балансира в отношенията между хората.
Затова смятам,че има мярка,която не трябва да се изпуска и от двете страни. Аз,за съжаление ,нямах късмета .

# 69
  • Мнения: 5 300
Леле, колкото повече чета, толкова повече се потрисам. Сегашното поколение наистина расте в саксия, образно казано. Най-хубавите ми спомени от детството са свързани именно с бабите и дядовците ми. Летните ваканции 1 седмица на село, па колко мазни мекици са намятала само аз си знам, че и кози съм яздила, с братовчедките "готвене" с кал, обикаляне из гората да събираме цветя. Зимата сме ходили по 3 км пеша да се спускаме по стръминте улици. Жалко, че днешните деца няма да изпитат тези емоции, защото сакън да не останат при тъщата/свекървата. Да уточня, че съм на 25, та не разправям за времето на соца.

# 70
  • Мнения: 30 802
Сегашното поколение ни гледат в ръцете и ни задават по-високи стандарти за гледане на децата. Да не мислиш, че като съм имала 14 кариеса, майка ми си го е сложила на сърце? Не, за нея аз съм виновна, че не съм си мила добре зъбите. Ако мое дете има 14 кариеса, зъболекарят може да ме докладва на социалните, а аз ще потъна в земята от срам, че не го храня добре това дете.

Освен това, момиче на 25, изчакай твоите родители да станат баби. Не всички поколения са еднакви, някои са много печени, други - много луди.

# 71
  • Мнения: X
Ако мое дете има 14 кариеса, зъболекарят може да ме докладва на социалните, а аз ще потъна в земята от срам, че не го храня добре това дете.
Не вярвам да има толкова неграмотен стоматолог, който да не е наясно, че кариесите се причиняват от разнообразни причини, включително генетични такива.

# 72
  • Мнения: 30 802
Колко пък да са генетични причините...аз и брат ми бяхме с гнили зъби като деца, като заживях сама - оказа се, че са ми много добре генетично зъбите. Храненето има огромен ефект, както и цялостното здраве.

# 73
  • Мнения: 5 300
Абе аз пломби още нямам, като казвам, че съм яла вафли не значи, че по цял ден това съм яла. Ама чак такова вторачване ми е too much. Гадната баба е дошла да развали зъбите на детето.

# 74
  • Мнения: X
Изобщо панаира не е за вафлите, нито за здравето и зъбите на детето, вафлите те са само претекст. За друго е борбата, много по-примитивна, а именно за власт, територия и притежание, както винаги Grinning

Общи условия

Активация на акаунт